Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO un VIDEO: Valsts svētkos baušķeniekus priecē grupas “Līvi” koncerts

Bauskas Rātslaukumā sestdienas, 18. novembra, vakarā bija pulcējušies vietējie ļaudis, lai kopīgi nosvinētu valsts svētkus un noklausītos leģendārās grupas “Līvi” koncertu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Labvakar latvieši, labvakar baušķenieki. Bauskas novada pašvaldības vārdā sveicu jūs Latvijas 105. gadadienā. Vēlu mums visiem saules mūžu Latvijai, saules mūžu Bauskas novadam, saules mūžu Bauskas pilsētai, Ukrainai un visām citām pasaules tautām! Šajās dienās varam novērtēto to, ka mēs varam būt brīvi. Brīvi latvieši bez svešiem kungiem, bez svešiem tautu kalpiem, bez muižniekiem un muižniecēm. Tāpēc šovakar mēs jums dāvājam Latvijas neatkarības simbolu – grupu “Līvi”, kuru Dzimtā valoda un ozols, kam simts gadu lapas dzītas, ir arī Bauskas novadam svarīgi vārdi un nozīme,” savā uzrunā klātesošajiem sacīja Bauskas Kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš.

Latvietis un “Līvi” – nesaraujami kopā saauguši, šī mūzika seko līdzi cilvēkiem no paaudzes paaudzē un pieceļ kājās vecus un mazus.  “”Līvi” latvietim kā tādam ir pamatos. Vienmēr esmu cienījis to mūziku, jo tā nebija vienkārši mūzika, bet revolūcija,” atzinīgi izsakās Reinis.

Baušķeniece Viktorija bija priecīga, ka Bauskā kaut kas notiek 18. novembrī. Sākumā viņa bija iecerējusi doties uz galvaspilsētu, bet pārdomājusi un gādājusi par siltāku apģērbu, lai ietu uz Bauskas Rātslaukumu un dungotu līdzi pazīstamākajiem meldiņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kārtīgam latvietim ir jāpatīk “Līviem”. Varam līksmot, ka mūsu valstij nozīmīgā dienā, šī grupa uzstājas baušķeniekiem. Domāju, ka pietiekami izjusti, patriotiski un spēcīgi,” sacīja baušķenieks Klāvs.

“Cilvēkiem patiešām patika. Kopā ar “Līviem”, “Pērkonu” esam uzauguši. Dziesmas “Dzimtā valoda”, “Dzelzsgriezējs”, manuprāt, ir ļoti aktuālas arī mūsdienās,” teica baušķeniece Ingrīda.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Koncertu rīkoja Bauskas KC ,tādēļ runa bij no Jāņa Dūmiņa!Viss bij super!Paldies!

  10
  1
 2. Nu paga paga, Bauskas kultūras centrs nav Bauskas novada pašvaldības iestāde? Vai tad visus nepārvalda pašvaldības mēra kungs? Vai tad nu tādā brīdī nemaz neko nevarēja pateikt? Dūmiņa kungs arī visu no telefona nolasīja. Jaudīgi, tik tiešām!

  6
  6
 3. Visu jau nosaka mūsu Paps,bez viņa jau nekur!
  Bet vai tam kāda nozīme,svētki bij un koncerts ar ļooooti jaudīgs!!!
  Lai visiem mums izdodas!

  11
  1
 4. Paldies kulturas centram. Bij tiesam iespaidigi un kajas pašas cilajas un balss atraisijās. Okmanis bij publikā kauns nemaz nav?gaidijam tomer vina yzrunu. Tomer 105. Bet koncerts super. Paldies.

  18
  2
 5. No komentāriem vien redzams, ka Okmaņa uzruna nebūtu labi uzņemta un atmosfēra tiktu pabojāta. Koncerts bija patīkams un nepieciešams sabiedrībai, dažreiz varam mēģināt iztikt bez negācijām.

  17
  2
 6. Viss jau būs labi, ja tik nebūtu muižnieki un Muižnieces😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀, kas to pīļu dīķī iekustinās😀😀😀😀😀

  5
  3
 7. Kāpēc Dūmiņš sasveicinājās tikai ar latviešiem?Koncertā satiku arī lietuviešus,kādu čigānu, baltkrievu.Drošivien bija arī kāds ebrejs, krievs, ukrainis.Nekulturāli nesasveicināties no skatuves ar visu publiku.Vēlētāji, citas tautības pārstāvji var apvainoties un neievēlēt.Teikt runu un lūrēt telefonā arī nav forši.

  21
  4
 8. Paldies par koncertu KC! Dūmiņš pacenties un bij forši 👍 Malacis arī ka teica uzrunu super 👍

  3
  5
 9. Okmaņa kungs iespējams nobijās, ka tiktu pie visai negatīvas publikas reakcijas. Tas viss, kas onkuliņam jāzina. Izgāzies “papus”, bet koncerts tiešām super, un atmosfēru radījām paši mēs 🙂

  8
  2
 10. Aiz kalniņa dūjmi kūp
  kas tos dūmus kūpināj?
  Dūmiņš zemē nokritiss,
  Sav’ galviņu sasitis…
  Gaidījāt, ka Muižnieces k-dze kāps uz skatuves un paklanīsies publikai?

  2
  2
 11. Ai dūmiņ, dūmiņ viltīgs biji
  Bet kūmiņš viltīgāks
  Nebijāsi muižzemnieku
  In ne pašas muižniecītes

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.