Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rīgas zoodārzā brīvdienās aicina uz putnu būrīšu gatavošanu “Dzeņa darbnīcā”

Pēc divu gadu pārtraukuma Rīgas zooloģiskajā dārzā klātienē notiks “Putnu dienu” pasākums. Visi gaidīti tradicionālajā “Dzeņa darbnīcā”, kur 2. un 3. aprīlī no pulksten 12 līdz 15  katrs varēs izgatavot putnu būrīti mājas strazdiem vai mazajiem dobumperētājiem putniem (zīlītēm, zvirbuļiem, melnajiem mušķērājiem u.c.), portālu informēja Rīgas zooloģiskā dārza informācijas centrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzeņa darbnīcā” sagatavoti materiāli 250 strazdu būriem un 250 būrīšiem mazajiem dobumperētājiem putniem. Pareizi izgatavotu būrīti varēs atstāt izlikšanai zoodārzā, vai ņemt līdzi un izkarināt savā dārzā vai citā piemērotā vietā.

Sestdien, 2.aprīlī, “Putnu dienu” pasākumu atklās un tradicionālo pirmo naglu pirmajā “Dzeņa darbnīcas” šī gada būrītī iedzīs Rīgas domes priekšēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns, kurš kopā ar ģimeni gatavos strazdu būri. Kā apliecinājumu ilgtermiņa sadarbības uzsākšanai starp Rīgas zoodārzu un SIA “Rīgas meži”, zīlīšu būrīti gatavos šī uzņēmuma padomes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Ģērmanis.

Savukārt Rīgas zooloģiskā dārza valde pasākuma ievadā demonstrēs, kā pareizi izgatavot būri “Gada putnam – 2022”- svīrei. Šie, Latvijā vēl pagaidām samērā bieži sastopamie putni, Eiropā jau kļūst par retumu. Un skaita samazināšanās ir tieši saistīta ar piemērotu ligzdošanas vietu trūkumu. Mājas paspārnē izvietota svīru ligzdošanas kaste šiem putniem var ļoti palīdzēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīgas Zoodārza mājaslapā atrodamas video instrukcijas dažādu putnu būru veidu izgatavošanai – šeit: https://rigazoo.lv/lv/zoo-skola/praktiskie-darbi

“Putnu dienu” pasākumu pirmssākumi Rīgas zoodārzā meklējami jau pirms apaļiem 70 gadiem, 1952.gadā, bet putnu būrīšu “Dzeņa darbnīca” Mežaparku pirmo reizi pieklaudzināja pirms 27 gadiem, un prieks, ka pareizas konstrukcijas strazdu, zīlīšu, pūču, pupuķu un citu putnu būrus nu darina daudzos un dažādos “Putnu dienu” pasākumos visā Latvijā.

Putnu būrīšos dzīvojošie putni ne tikai pasargā dārzu vai mežu no kaitēkļiem, bet ir arī lieliski un interesanti kaimiņi, kas spēj ieinteresēt par Latvijas putnu daudzveidību. Lieliska vieta putnu vērošanai, protams, ir arī Rīgas zooloģiskais dārzs, kurā aplūkojami 55 sugu putni.

Foto: Publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.