Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rēķinoties ar Ukrainas labības kravu iztrūkumu, Latvijā atļauj apsēt arī papuves

Lai maksimāli palielinātu pārtikas ražošanai pieejamās lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības, Latvijā šogad atļauts papuves izmantot pārtikas un lopbarības ražošanai, tādējādi pieļaujot atkāpes no tiešo maksājumu zaļināšanas prasību izpildes 2022.gadā, portālu informēja Zemkopības ministrijas pārstāve Dagnija Muceniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa skaidro, ka, ņemot vērā Krievijas iebrukumu Ukrainā un tā radītās sekas pasaules pārtikas apgādē, Eiropas Komisija pēc dalībvalstu lūguma ir pieņēmusi īstenošanas lēmumu, kurā paredz iespēju dalībvalstīm 2022.gadā īstenot atkāpes no zaļināšanas maksājuma nosacījumu piemērošanas ar mērķi palielināt pārtikas un lopbarības ražošanas potenciālu. Zemkopības ministrija ir pieņēmusi lēmumu arī Latvijā piemērot visas īstenošanas lēmumā paredzētās atkāpes.

Atkāpes attiecas uz lauksaimniekiem, kuri šogad ir plānojuši papuves platības izmantot kultūraugu dažādošanas un ekoloģiski nozīmīgas platības prasības izpildei.

“Ja līdz šim minēto prasību izpildei papuves platībās bija noteikts ražošanas un augu aizsardzības līdzekļu ierobežojums, tad šogad drīkst deklarēt arī tādas papuvju platības, kuras tiek noganītas, no tām ražošanas vajadzībām tiek novākta raža vai tās tiek izmantotas kultūraugu audzēšanai un arī, ja tajā tiek izmantoti augu aizsardzības līdzekļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt, lauksaimniekiem, kuriem nav jānodrošina kultūraugu dažādošanas un ekoloģiski nozīmīgas platības prasības izpilde vai papuves platībā nenotiek ražošana un to neizmanto ganīšanai, tā jādeklarē kā līdz šim,” paskaidro D. Muceniece.

Lauksaimniekam būs iespēja arī saņemt marķēto dīzeļdegvielu ar samazinātu akcīzes nodokli par abu veidu deklarētajām papuvju platībām ar nosacījumu, ka šīs platības nepārsniedz 30% no saimniecības kopējās lauksaimniecībā izmantojamās zemes, kas deklarēta vienotā platības maksājuma saņemšanai. Marķētās dīzeļdegvielas daudzums par šādu platību būs 100 litri par vienu hektāru.

Foto: la.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.