Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aicina piedalīties pasākumā “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai!”

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 32.gadadienu, Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” sadarbībā ar tautas tērpu centru “Senā klēts” un biedrību “Mans tautastērps” aicina uzvilkt tautas tērpu par godu Latvijai un trešdien, 4.maijā, pulksten 13 piedalīties tradicionālajā tautas tērpu gājienā Rīgā, nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa, kā arī pēc tam apmeklēt svētku koncertu Rātslaukumā, portālu informēja Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” projektu vadītāja Evija Pučinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa pastāstīja, ka pulcēšanās gājienam trešdien notiks Rīgas centrālajā laukumā, sākot no plkst. 12:30, kur ekrānos paralēli varēs vērot norises Latvijas novados. Pulksten 13 notiks svētku atklāšana ar Rīgas mēra Mārtiņa Staķa uzrunu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. No Rātslaukuma pa Kaļķu ielu gājiens vedīs līdz Brīvības laukumam, kur pulksten 14 notiks svinīgā ziedu nolikšana. No plkst. 15 Rātslaukumā notiks sadziedāšanās un sadejošanās ar postfolkloras grupu “Iļģi”, Katrīnu Dimantu, postfolkloras grupu “Rikši” un folkloras kopu “Rīgas Danču klubs”. Pasākumu vadīs Ēriks Zeps un Katrīna Dimanta, režisors – Mārtiņš Kagainis.

Tautas tērpu gājienu kopš 2016.gada rīko tautas tērpu centrs “Senā klēts”, lai daudzinātu tautas tērpu daudzveidību un aicinātu to uzvilkt, svinot svētkus. Ar katru gadu interesentu skaits palielinājās, līdz 2019.gadā, sadarbībā ar KTMC “Ritums”, pasākums 4.maijā notika Rātslaukumā ar dažādu folkloras kopu piedalīšanos un svētku gājiens vijās cauri Vecrīgai līdz Brīvības piemineklim, kur kopā ar Saeimas pārstāvjiem notika svinīgā ziedu nolikšana. Divus gadus pandēmijas dēļ gājiens tika rīkots virtuāli, bet šogad visi aicināti saposties tautas tērpā, tikties klātienē un svinēt svētkus.

“Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai!” virtuāli aicina piedalīties visus, kas tālumā, publicējot savu bildi tautas tērpā ar tēmturi #tautastērpugājiens2022 sociālajos tīklos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E. Pučinska atzīmēja, ka gājienam iepriekš nav jāpiesakās, aicināti piedalīties pilnīgi visi, kas vēlas uzvilkt goda tērpu par godu Latvijai. Dalība pasākumā bez maksas.

Pasākumu atbalsta Rīgas pašvaldība, un tas ir daļa no kopējās Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai veltītās svētku programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem. Svētku programma ar informāciju par dalībniekiem, norises laiku un vietu ir apskatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.