Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: 8% iedzīvotāju pirms došanās ciemos arī turpmāk plāno veikt Covid-19 paštestu

8% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju norāda, ka arī pēc Covid-19 ierobežojumu atcelšanas viņi pirms došanās ciemos turpinās veikt Covid-19 paštestus, secināts “Benu aptiekas” Stresa termometra rezultātos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākā daļa jeb 87% pēc 1.aprīļa pirms došanās ciemos paštestus neveiks, bet vēl 5% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

4% sniedza atbildi, ka arī pēc 1.aprīļa pirms viesu uzņemšanas lūgs ciemiņiem veikt Covid-19 paštestu, absolūti lielākā daļa jeb 93% to viesiem neprasīs darīt, bet vēl 3% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Salīdzinot rezultātus pēc respondentu dzimuma, redzams, ka nedaudz biežāk Covid-19 paštestus pirms došanās ciemos turpinās veikt sievietes – viņu vidū to plāno darīt 9%, kamēr vīriešiem šis rādītājs ir 7%. Paštestus pirms došanās ciemos neplāno veikt attiecīgi 84% sieviešu un 90% vīriešu, bet vēl 8% sieviešu un 3% vīriešu konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz jautājumu, vai lūgs ciemiņiem pirms ierašanās veikt Covid-19 paštestu, apstiprinošu atbildi aptaujā sniedza 5% sieviešu un 3% vīriešu.

Pēc ģimenēs lietotās sarunvalodas secināms, ka biežāk paštestus pirms iešanas ciemos plāno veikt krievvalodīgie – viņu vidū šādu atbildi sniedza 12%, kamēr latviešiem šis rādītājs ir 7%. Paštestus pirms došanās ciemos neplāno veikt attiecīgi 88% latviešu un 81% krievvalodīgo, bet vēl 5% latviešu un 7% krievvalodīgo konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Tāpat 4% latviešu un 4% krievvalodīgo pirms viesu uzņemšanas lūgs ciemiņiem veikt paštestu, 93% latviešu un 91% krievvalodīgo to neplāno darīt, bet vēl 3% latviešu un 6% krievvalodīgo konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Raugoties pēc respondentu vecuma, atklājas, ka visbiežāk paštestus pirms iešanas ciemos plāno veikt jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem – viņu vidū šādu atbildi sniedza 14%, kamēr citās vecuma grupās šis rādītājs svārstījās no 5% līdz 8%.

Arī attiecībā uz viesu uzņemšanu jaunieši vecuma no 18 līdz 24 gadiem biežāk bija tie, kas norādīja, ka lūgs ciemiņiem veikt Covid-19 paštestu – viņu vidū to arī turpmāk plāno darīt 9% aptaujāto, kamēr citās vecuma grupās šis rādītājs nepārsniedz 4%.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju “Gemius”, aptaujājot 1859 respondentus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.