Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Latvijā 11% darba devēju nācies pārtraukt darba attiecības ar darbinieku neesoša Covid-19 sertifikāta dēļ

Latvijā 11% darba devēju nācies pārtraukt darba attiecības ar vismaz vienu darbinieku neesoša Covid-19 sertifikāta dēļ, secināts personāla atlases kompānijas “CV-Online Latvia” veiktajā aptaujā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: publicitātes foto.

Aptaujā 53% darba devēju minējuši, ka pagājušajā gadā komandu papildināja ar vismaz vienu jaunu darbinieku, bet 27% aptaujāto atzinuši, ka ir gan pieņēmuši darbā jaunus darbiniekus, gan arī ar kādu līdzšinējo darbinieku pārtraukuši darba attiecības.

Attiecībā par Covid-19 sertifikāta prasību un ietekmi uz darba tirgu, aptaujā secināts, ka 11% darba devēju ir pārtraukuši darba attiecības vismaz ar vienu darbinieku sertifikāta neesamības dēļ.

Vienlaikus 6% darba devēju daļai darbinieku, kuriem nebija sertifikāta, pielāgoja pienākumus un specifiku, lai darba attiecības varētu turpināt, bet ar daļu darbinieku bez sertifikāta attiecības tikušas pārtrauktas, kamēr 7% darbavietu visiem darbiniekiem, kas bija bez sertifikāta, pielāgoja un mainīja pienākumus un darba specifiku. Turpretī 17% darba devēju atzinuši, ka ir darbinieki, kuriem nav iepriekš minētais sertifikāts, bet, ņemot vērā, ka viņi strādā attālināti, šāda prasība uz viņiem neattiecas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptaujā 54% darba devēju atzīmējuši, ka viņu kolektīvā visiem darbiniekiem ir derīgs Covid-19 sertifikāts, līdz ar to izmaiņas komandas sastāvā vai pienākumu pielāgošana atsevišķiem darbiniekiem nebija nepieciešamas.

Tāpat aptaujā secināts, ka pērn 59% darba devēju darbiniekiem ir palielinājuši atalgojumu, bet 34% to saglabājuši nemainīgu. Savukārt darba devēji, kuri darbiniekiem bija spiesti atalgojumu samazināt, to darīja samazinot mainīgo daļu jeb dažādus bonusus, prēmijas, piemaksas vai arī samazinot darba slodzi.

Vērtējot darbinieku pieejamības izmaiņas pēdējā gada laikā, 69% darba devēju atzinuši, ka darbinieku atrašana kļūst sarežģītāka, ir mazāk talantu un atbilstošu kandidātu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus karjeras portāla “cv.lv” dati par pagājušo gadu liecina, ka darba sludinājumu skaits, salīdzinot ar gadu pirms tam, pieaudzis par 80%, bet vidējais pieteikumu skaits vienam darba sludinājumam samazinājies par 54%.

Darba devēju aptauja norisinājās interneta vidē 2022.gada janvārī, kopumā aptaujājot 114 uzņēmumu pārstāvjus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Vai ta nav cilveku segregacija un noziegums..veselam cilvekam liegt stradat ja vins atsakas no eksperimentalas vakcinas..kas ir satversmes un cilvektiesibu pakrkapums un fasisms…pie tam satversme teikts ka katram cilvekam ir tiesibas uz darbu ..dzivibu…si valdiba ir kauna traips..icilveki ir jaatjauno darbaa

  2. Prozit revenda..par to lai atbrivotie cilveki tiktu atjaunoti darbaa..bet nekas vairs nebus pa vecam..kaut kas toner bus zudis..ticiba valstij valdibai un taisnibai…un nav neka brirsmigaka ka ar tevi ar veselu cilveku var izrikoties ka ar nekam nederigu lopu…domaju ka nekas tik driz nebeigsies viss vel prieksaa..zelra miljards jau nav atcelts

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.