Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju sliecas domāt, ka sliktākais Covid-19 posms ir aiz muguras

Vairums jeb 73% Latvijas iedzīvotāju ir optimistiski un uzskata, ka sliktākais Covid-19 posms jau ir aiz muguras, liecina “Benu aptiekas” veiktās aptaujas rezultāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr 13% sliecas piekrist viedoklim, ka sliktākais pandēmijas posms vēl nav aiz muguras, bet vēl 14% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Pērn novembrī situācija bija pretēja – 77% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju domāja, ka sliktākais Covid-19 posms vēl ir tikai priekšā, tai skaitā 44% tam drīzāk piekrita, bet 33% – piekrita pilnībā. Tikai 10% sliecās piekrist, ka sliktākais pandēmijas posms jau ir aiz muguras, bet vēl 13% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Pēc ģimenē lietotās sarunvalodas secināms, ka nedaudz skeptiskāk noskaņoti ir krievvalodīgie – viņu vidū 68% sliecas piekrist, ka sliktākais pandēmijas posms ir aiz muguras, kamēr latviešiem šis rādītājs ir 75%. Tāpat krievvalodīgie biežāk norāda, ka sliktākais Covid-19 posms vēl nav aiz muguras – šādu atbildi sniedza attiecīgi 17% krievvalodīgo un 12% latviešu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Analizējot datus pēc respondentu vecuma, redzams, ka kopumā optimistiskāk uz šī brīža situāciju raugās jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem – viņu vidū 76% respondentu snieguši atbildi, ka sliktākais Covid-19 posms ir aiz muguras, kamēr citās vecuma grupās šis rādītājs svārstās no 68% līdz 75%. Salīdzinoši pesimistiskāki ir gados vecāki cilvēki, kuru vidū 18% sliecas domāt, ka sliktākais pandēmijas laiks vēl nav aiz muguras, kamēr citās vecuma grupās šis rādītājs ir no 8% līdz 14%.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju “Gemius”, martā aptaujājot 1859 respondentus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.