Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Arī citviet Latvijā, mazinot Padomju Savienības okupācijas liecības, maina ielu nosaukumus; Ciemupē Pionieru ielas vietā būs Skautu iela

Ciemupē Pionieru ielas vietā būs Skautu iela, ceturtdien lēma Ogres novada domes deputāti. Skautu iela sākas pie Daugavpils šosejas un beidzas pagriezienā, kur sākas Zvejnieku iela.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Padomju okupācijas laikā visas PSRS teritorijā, tajā skaitā arī Latvijā, ielu nosaukumi apdzīvotās vietās tika piešķirti atbilstoši tā laika ideoloģiskajām prasībām – ielas tika nosauktas gan dažādu revolucionāru, PSRS valsts un komunistiskās partijas vadītāju, Sarkanās armijas vadoņu un varoņu vārdos, gan arī ieguva ar komunistisko ideoloģiju saistītu kustību, organizāciju vai ievērojamu politisku notikumu nosaukumus, skaidro domē.

Mazinot Padomju armijas uzvaras un Padomju Savienības okupācijas laika liecības, Pionieru iela Ciemupē pārdēvēta par Skautu ielu, tādējādi godinot okupācijas laikā Latvijā noliegto un likvidēto, bet pēc Atmodas Latvijā atdzimušo skautu kustību, kurai ir cēls mērķis veidot pasauli labāku un darīt to, nostiprinot bērnos un jauniešos cienījamas un uz personisko pilnveidi un sabiedrības labklājības veicināšanu vērstas vērtības. Lēmums pieņemts, arī godinot skautu kustības dalībniekus un vadītājus – padomju varas upurus, kas tika apcietināti, nogalināti vai izsūtīti.

Valsts Zemes dienesta kadastra informācijas sistēmas datos reģistrēti 14 adrešu punkti ar piesaisti Pionieru ielai.

Jau vēstīts, ka Ogres novada pašvaldības domes sēdē 21.aprīlī tika pieņemts lēmums par nosaukuma maiņu Sarkanās armijas komandiera Jāņa Fabriciusa ielai Ogrē, pārdēvējot to par Kārļa Kvanta ielu, kurš pēc Otrā pasaules kara aktīvi cīnījies pret padomju okupāciju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Bauskā arī ir Pionieru iela. To droši vien nepārdēvēs, lai nesaniknotu krieviju.
    Pionieri sen jau nav Bauskā, bet iela joprojām ir.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.