Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bērnus un jauniešus aicina piedalīties zīmējumu konkursā par “Rail Baltica”

Dzelzceļa projekta “Rail Baltica” Rīgas stacijas būvnieks pilnsabiedrība “BeReRix” kopā ar projekta ieviesēju Latvijā SIA “Eiropas dzelzceļa līnijas” un AS “Rīgas starptautiskā autoosta” aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā “Manas nākotnes “Rail Baltica” vilciens Rīgā”, aģentūru LETA informēja “BeReRix” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss noslēgsies 25.maijā.

Konkursā ir aicināti piedalīties Latvijas skolu, pirmsskolas izglītības iestāžu, kā arī interešu izglītības iestāžu audzēkņi vecumā līdz 18 gadiem.

Konkursā jāiesniedz zīmējumi, kuri atspoguļo “Rail Baltica” vilcienu Latvijas galvaspilsētas Rīgas centrā. Darbus ir jāiesniedz A4 vai A3 izmērā. Zīmējums var būt veidots jebkurā tehnikā, bet tā radīšanā nedrīkst izmantot datoru. Viena dalībnieka zīmējumu skaits nav ierobežots.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zīmējumus izvērtēs konkursa žūrija – gleznotājs un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aleksejs Naumovs, māksliniece un vairāku bērnu grāmatu ilustrācijas autore Gita Treice, pilnsabiedrības “BeReRix” Uzraudzības padomes pārstāvis Guntis Āboltiņš-Āboliņš, “BeReRix” arhitektūras un aina-vas dizaina koordinatore Emīlija Vanluka, “Eiropas dzelzceļa līnijas” sabiedrisko attiecību komandas pārstāve Dace Andersone, kā arī “Rīgas starptautiskā autoostas” valdes priekšsēdētāja Vaira Gromule.

Godalgotas vietas un balvas tiks piešķirtas labāko darbu autoriem katrā vecuma grupā no viena līdz sešiem gadiem, no septiņiem līdz 14 gadiem un no 15 līdz 18 gadiem.

Uzvarētāji saņems dāvanu kartes, kuras pilnsabiedrība “BeReRix” iegādāsies pēc autora izvēles Latvijas labākajās un iecienītākajās bērnu un jauniešu atrakciju un atpūtas vietās. Pirmās vietas laureāts saņems dāvanu karti 200 eiro vērtībā, otrās vietas laureāts – 100 eiro vērtībā, bet trešās vietas laureāts – 70 eiro vērtībā. Būs arī pārsteigumu balvas un diplomi no konkursa rīkotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa rezultāti un uzvarētāju vārdi tiks paziņoti svinīgā balvu pasniegšanas ceremonijā 1.jūnijā “Rīgas starptautiskā autoosta” teritorijā pie “Rail Baltica” Rīgas Centrālā multimodālā satiksmes mezgla būvlaukuma, kur godalgoto vietu un labākie zīmējumi tiks eksponēti arī pilsētvidē.

Bērni un jaunieši ir aicināti savus autordarbus līdz 25.maijam nosūtīt pa pastu uz pilnsabiedrības “BeReRix” biroju uz adresi Gogoļa ielā 3, Rīgā, LV-1547 ar norādi “Bērnu zīmējumu konkursam”, vai sazinoties pa e-pastu “info@bererix.com” un tālruni 26555927 var vienoties par citu iesniegšanas veidu.

Jau ziņots, ka pilnsabiedrībā “BeReRix” apvienojušies Beļģijas būvniecības uzņēmums “Besix Group”, Latvijas būvnieks “Rere būve” un Itālijas būvnieks “Rizzani de Eccher” ar mērķi īstenot projekta “Rail Baltica” nozīmīgu daļu – Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas kompleksa projektēšanu un pārbūvi, jaunu Eiropas platuma sliežu un dzelzceļa tilta pār Daugavu, uzbēruma un pieguļošās infrastruktūras projektēšanu un būvniecību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Rail Baltica” projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka “Rail Baltica” izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Plānots, ka “Rail Baltica” dzelzceļa līnija būtu gatava satiksmei 2026.gadā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.