Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

CSDD: Latvijā 8-10% iedzīvotāju automašīnā nelieto drošības jostas

Latvijā 8-10% iedzīvotāju, pārvietojoties ar automašīnu, nelieto drošības jostas, trešdien Ceļu Satiksmes drošības padomē stāstīja Ceļu Satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis Aivars Aksenoks, iepazīstinot ar projekta “Baseline” rezultātiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: pixabay.com

“Baseline” ir starptautisks Eiropas Savienības (ES) organizēts un daļēji finansēts projekts, kura mērķis iegūt informāciju par astoņiem satiksmes drošības indikatoriem – aizsargķiveru lietošanu, drošības jostu un bērnu sēdeklīšu pareizu lietošanu, mobilo ierīču lietošanu transportlīdzekļa vadīšanas laikā, braukšanas ātruma ievērošanu, automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, palīdzības sniegšanas ātrumu, ceļu infrastruktūru un transportlīdzekļu drošību. 

Informācija par aizsargķiveru lietošanu, drošības jostu un bērnu sēdeklīšu izmantošanu, kā arī mobilo ierīču izmantošanu tika iegūta novērojumu ceļā. Tika veikti 37 508 novērojumi 48 darba dienu un 19 brīvdienu laikā. Tostarp 87 vietas apdzīvotās vietās un 30 vietas ārpus apdzīvotām vietām. 

Secināts, ka aizsargķiveres lieto 99,96% motociklisti un mopēdisti, savukārt velosipēdisti tikai 14,7% gadījumu lietojuši aizsargķiveres. Biežāk jeb 37,6% velosipēdisti ķiveres lietojuši ārpus apdzīvotām vietām, bet apdzīvotās vietās tikai 13,3%. Turklāt arī tikai 30,8% bērnu lieto aizsargķiveres.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novērojumos par drošības jostu pareizu lietošanu secināts, ka 8-10% braucēju drošības jostas nelieto. Atšķirības drošības jostu lietošanā iezīmējas brīvdienās un darbadienās, kā arī apdzīvotās vietās un ārpus tām. Redzams, ka ārpus apdzīvotām vietām gan autovadītāji, gan pasažieri vairāk lieto drošības jostas. Turklāt ārpus apdzīvotām vietām brīvdienās novērots, ka aizmugurējo sēdvietu pasažieri pat 100% gadījumu lietojuši drošības jostas. 

Aksenoks skaidroja, ka cilvēkiem ir priekšstats, ka ārpus apdzīvotām vietām pie lielāka ātruma ir lielāka bīstamība.

Savukārt par bērnu sēdeklīšu lietošanu redzams, ka kopumā tikai 62%, pārvadājot bērnus, lieto bērnu sēdeklīšus vai paliktņus. Novērojumi par šo tika veikti, galvenokārt, stāvvietās vai vietās pie bērnu pasākumiem. Ārpus apdzīvotām vietām bērnu sēdeklīšus izmanto 70,4%, bet apdzīvotās vietās – 55,6%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mobilās ierīces lieto vidēji 9,4% autovadītāju. Tostarp 9% vieglo automašīnu vadītāju, lieto mobilās ierīces, 14% vieglo kravas auto vadītāji un 3,8% autobusu vadītāji. 

Par ātruma ievērošanu secināts, ka ārpus apdzīvotām vietām tikai 29% autovadītāju ievēro atļauto braukšanas ātrumu, bet apdzīvotās vietās – 41%. 

Brīvā plūsmā bez remontiem ārpus apdzīvotām vietām 50% automašīnu nepārsniedz 96 kilometru ātrumu stundā, 85% – 106 kilometru ātrumu stundā, un 95% nebrauc ātrāk par 114 kilometriem stundā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.