Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

CVK atkārtoti rosinās par apturētiem likuma grozījumiem ļaut parakstīties internetā

Centrālā vēlēšanu komisijas (CVK) atkārtoti rosinās paredzēt iespēju par apturētiem likuma grozījumiem parakstīties arī internetā, pavēstīja CVK pārstāve Laura Krastiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau vēstīja, ka pēc “ostu referenduma” nepanākšanas Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis norādīja, ka parakstu savākšanu kavēja arī tas, ka nebija iespēja parakstīties internetā. Politiķis uzskata, ka CVK sadarbībā ar Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju būtu jānodrošina iespēja parakstus vākt arī internetā.

Savukārt CVK pārstāve skaidro, ka pēc 2020.gada parakstu vākšanas vēlēšanu komisija jau rosināja paredzēt iespēju parakstīties internetā, tāpat kā parakstu vākšanas gadījumos par Saeimas atsaukšanas referenduma ierosināšanu.

“Diemžēl toreiz mūsu priekšlikumi Saeimā palika bez tālākas virzības. Pēc šīs parakstu vākšanas atkārtoti aktualizēsim šo jautājumu,” norāda Krastiņa. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēlēšanu komisijas pārstāve arī atzīmē, ka CVK parakstu vākšanas rīko atbilstoši likumā noteiktajai kārtībai, ko mainīt ar politisku lēmumu var tikai parlaments.

Kā ziņots, nav savākti pat 5% no nepieciešamā parakstu skaita referenduma ierosināšanai par Ostu likuma grozījumu atcelšanu, liecina CVK apkopotā provizoriskā informācija. No 10.marta līdz 8.aprīlim parakstu vākšanā piedalījušies 7290 jeb 0,47% vēlētāju, kas ir 4,71% no tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamā parakstītāju skaita.

Lai būtu jārīko tautas nobalsošana par apturēto likumu, parakstu vākšanā bija jāpiedalās ne mazāk kā vienai desmitajai daļai no pēdējās Saeimas vēlēšanu balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 154 868 vēlētājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstīts, ka pēc ilgām un plašām debatēm Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Likumā par ostām, kas nosaka Rīgas un Ventspils ostu pārvaldības modeļa maiņu. Likumā noteikts, ka Rīgas un Ventspils ostas tiktu pārveidotas par kapitālsabiedrībām. Tāpat likuma nosaukums mainīts uz Ostu likums.

Atsevišķi gan Valsts prezidentam, gan vismaz 34 deputātiem ir tiesības prasīt daļas no likumiem izsludināšanas apturēšanu, lai mēģinātu savākt parakstus jautājuma izlemšanai referendumā. Parakstu vākšanu referenduma rīkošanai pēc ZZS Saeimas deputātu iniciatīvas pieprasīja 36 deputāti no vairākām opozīcijas partijām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.