Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Darba devēji pēdējo nedēļu var iesniegt pieteikumus NVA skolēnu vasaras nodarbinātībai

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiāles visā Latvijā, tajā skaitā arī Bauskā, līdz 8.aprīlim turpina pieņemt darba devēju pieteikumus skolēnu nodarbinātības pasākuma īstenošanai šovasar, informēja NVA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darba devēju pieteikšanās tika sākta 7.martā, un līdz 4.aprīlim jau 237 darba devēji ir pieteikuši 4275 darba vietas skolēniem.

Parakstīts ar drošu elektronisko parakstu pieteikums kopā ar piedāvāto darba vietu sarakstu un darba pienākumu aprakstu darba devējam jānosūta uz tās NVA filiāles e-pasta adresi, kuras apkalpošanas teritorijā ir plānota skolēnu vasaras nodarbināšana. Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma noteikumi paredz, ka darba devējs var vienoties ar konkrētu skolēnu par darba vietu un laiku, norādot šo informāciju pieteikumā.

Visu NVA filiāļu kontaktinformācija atrodama NVA tīmekļvietnes sadaļā “Kontakti”. Pieteikuma dokumentu formas pieejamas NVA tīmekļvietnes sadaļā “Piedāvāju darbu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja darba devējs vēlas veidot darba vietas skolēniem vairāku NVA filiāļu apkalpošanas teritorijās, tad parakstīts ar drošu elektronisko parakstu pieteikums ir jānosūta uz NVA pārvaldes e-pasta adresi “nva@nva.gov.lv”.

Īstenojot NVA skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu, darba devējs saņems dotāciju skolēna mēneša darba algai 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Ja darba devējs nodarbinās skolēnu ar invaliditāti, NVA dotācija būs valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmērā.

NVA apmaksās veselības pārbaudi skolēnam, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm, kā arī apdrošinās skolēnu pret nelaimes gadījumiem darba vietā. NVA maksās arī dotāciju skolēna darba vadītāja atalgojumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt darba devējam būs jānodrošina līdzfinansējums darba algai, nodokļu nomaksa un kompensācija skolēnam par neizmantoto atvaļinājumu. Skolēna mēneša atalgojumam par pilnu nostrādātu darba laiku jābūt vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā – 500 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Darba devējam jānodrošina arī skolēna darba vadītājs, kurš palīdzēs apgūt darbam nepieciešamās pamatprasmes un iemaņas, uzraudzīs skolēna darbu un veiks darba laika uzskaiti. Viens darba vadītājs vienlaicīgi var vadīt darbu ne vairāk kā desmit skolēniem. Ja darbs tiek vadīts vismaz vienam skolēnam ar invaliditāti, tad viens darba vadītājs vienlaicīgi var vadīt darbu ne vairāk kā pieciem skolēniem.

NVA atgādina, ka skolēnus nedrīkst nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs pieteikties dalībai pasākumā arī šogad varēs elektroniski – aizpildot pieteikuma anketu NVA mājaslapā. NVA skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā šovasar varēs iesaistīties arī Ukrainas civiliedzīvotāju bērni.

Skolēnu pieteikšanos dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā plānots sākt maija pirmajā pusē.

Foto: liepaja.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.