Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Drošāka interneta dienā aicina digitālās tehnoloģijas izmantot saprātīgi

Vispasaules Drošāka interneta diena februāra sākumā tiek atzīmēta katru gadu ar mērķi veicināt digitālo tehnoloģiju drošu izmantošanu un informēt bērnus, jauniešus, kā arī pieaugušos par drošu interneta lietošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto:www.facebook.com/SaferInternetDay

Šodien, 8. februārī, Latvijas Drošāka interneta centrs “Drossinternets.lv”, iesaistot bērnus, jauniešus un pieaugušos, organizēs daudzveidīgas aktivitātes, kuras vieno sauklis “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā un kāds ir mūsu ieguldījums, informēja Latvijas Drošāka interneta centra “Drossinternets.lv” preses sekretārs Kaspars Līcītis.

“Drossinternets.lv” vadītāja Maija Katkovska uzsver, ka, pieaugot sabiedrības digitalizācijai, ar katru gadu pieaug nozīme bērnu un jauniešu zināšanām par drošību internetā un viņu digitālajai pratībai. “Tāpēc ir būtisks sistemātisks darbs, lai apgūtu un papildinātu zināšanas,” viņa min.

Rosinot skolas, bērnudārzus, bibliotēkas, bērnu un jauniešu centrus visā Latvijā atzīmēt Drošāka interneta dienu, “Drossinternes.lv” aicina gan šodien gan visu februāri organizēt izglītojošus pasākumus un aktivitātes par to, kā bērniem un jauniešiem sevi pasargāt internetā, vienlaikus veicinot cieņpilnu izturēšanos citam pret citu virtuālajā vidē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Drošāka interneta dienā tiks atklāta arī izglītojošā kampaņa “Bīstamā draudzība internetā”. Tas tiek darīts, lai pievērstu uzmanību bērnu pavedināšanai internetā, jo strauji pieaug “drossinternets.lv” reģistrēto ziņojumu skaits par bērnu seksuālu izmantošanu un bērnu pavedināšanu saturošu materiālu apriti internetā, kā arī par šāda nelegālā satura glabāšanu uz serveriem Latvijā.

Šodien notiks kampaņas atklāšanas pasākums, kurā piedalīsies Katkovska, kā arī Valsts policijas Dzimumnoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Oļegs Lavčinovskis un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja vietniece Gunita Kovaļevska.

Pasākumā eksperti iepazīstinās ar aktuālo statistiku, kā arī sniegs informāciju par izstrādāto pašpalīdzības rīku, kas palīdzēs bērniem, viņu vecākiem un pedagogiem atpazīt pavedināšanu internetā un sniegs atbalstu palīdzības meklēšanā un saņemšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicinot skolotājus mācību stundās runāt par drošību internetā, “Drossinternets.lv” speciālisti ir izstrādājuši trīs prezentācijas, kas paredzētas pamatskolas vecuma skolēniem. Tajās ietverta gan izziņas informācija, gan praktiski uzdevumi darbam klasē, gan arī tests zināšanu un izpratnes pārbaudei.

Nodarbība “Kāpēc Tu ar mani runā?” ir vērsta uz tiešsaistes saziņas nolūku atpazīšanu, vienlaikus sekmējot izpratni par drošu rīcību konkrētās saziņas situācijās. Nodarbība “Šī nodarbība izraisīs SENSĀCIJU!” ir veltīta klikšķu virsrakstu iepazīšanai, mācot izprast to veidošanas mērķi, biežāk izmantotos paņēmienus. Nodarbība “Domā, pirms notici!” ir vērsta uz kritiskās domāšanas pilnveidi, faktu un viedokļu atpazīšanu, informācijas izvērtēšanu tiešsaistē.

Katru prezentāciju papildina ieteikumi pedagogam, sniedzot gan metodiskas ierosmes, gan idejas tēmas paplašināšanai, gan saites uz noderīgiem papildmateriāliem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atzīmējot Drošāka interneta dienu, “Drossinternets.lv” tīmekļvietnē ir apkopoti un ikvienam interesentam pieejami aktuālākie izglītojošie materiāli, kas sadalīti pa vecuma grupām.

Latvijas Drošāka interneta centrs dibināts 2006.gadā, un tā mērķis ir izglītot un informēt sabiedrību par bērnu drošību internetā un nodrošināt iespēju ziņot par atklātajiem pārkāpumiem internetā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.