Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Eirobarometrs: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju par svarīgāko problēmu valstī uzskata cenu pieaugumu

Vairāk nekā puse jeb 57% Latvijas iedzīvotāju par svarīgāko problēmu valstī atzīst cenu pieaugumu, inflāciju un dzīves dārdzību, tas noskaidrots Eirobarometra aptaujā, kas veikta 2021. – 2022. gada ziemā un publicēta aprīlī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Valsts kancelejas arhīvs.

Kopš vasaras par 21 procentpunktu pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kas cenu pieaugumu uzskata par svarīgāko problēmu, ar kuru saskaras valsts. Arī citur Eiropas Savienībā (ES) vērojama līdzīga tendence – to iedzīvotāju skaits, kuri cenu pieaugumu min kā ES valstu svarīgāko problēmu, pusgada laikā ir pieaudzis no 23% uz 41%.

Arī veselības aprūpi kā vienu no svarīgākajām problēmām norāda gan Latvijas, gan citu ES valstu iedzīvotāji. Par svarīgāko problēmu valstī to nosauc trešdaļa jeb 32% Latvijas un Eiropas iedzīvotāju. Kopš vasaras ES valstu iedzīvotāju vidū šis rādītājs ir pieaudzis par četriem procentpunktiem.

Ekonomiskā situācija valstī ir trešā visbiežāk minētā svarīgā problēma, tomēr Latvijas un ES iedzīvotāju vidū par to bažas ir mazinājušās. Ekonomisko situāciju par svarīgāko problēmu valstī min 22% Latvijas iedzīvotāju, kas ir par 12 procentpunktiem mazāk nekā vasarā. Citur ES par svarīgāko problēmu to atzīst 19% iedzīvotāju jeb par septiņiem procentpunktiem mazāk nekā pirms pusgada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī personīgā līmenī kā svarīgāko problēmu vairums Latvijas un ES iedzīvotāju min cenu pieaugumu, turklāt šis rādītājs kopš vasaras ir būtiski pieaudzis. Divas trešdaļas jeb 68% Latvijas iedzīvotāju un puse jeb 51% ES iedzīvotāju norāda, ka cenu pieaugums, inflācija un dzīves dārdzība ir svarīgākās problēmas, ar kurām viņi saskaras personīgi.

Vienlaikus ir samazinājies to Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri par svarīgāko problēmu personīgā līmenī min veselības aprūpi, taču ES šis rādītājs ir pieaudzis. Latvijā šo par svarīgāko problēmu ir norādījusi ceturtā daļa jeb 23% iedzīvotāju, kamēr citur ES – 26%.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.