Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Elektroautomašīnas ar valsts atbalstu iedzīvotāji varēs iegādāties no aprīļa beigām

Elektroautomašīnas ar valsts atbalstu iedzīvotāji no aprīļa beigām varēs iegādāties pie 58 komersantiem, ceturtdien informēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP), iepazīstinot ar projektu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Vides investīciju fonds (LVIF) ir atlasījis 58 komersantus, kuri sniegs konkrēto pakalpojumu, un līdz aprīļa beigām tiks noslēgti visi nepieciešamie līgumi. Plešs aicināja sekot līdz aktuālajai informācijai gan ministrijas, gan LVIF mājaslapā.

Iedzīvotājiem līdz nākamā gada beigām būs pieejams valsts atbalsts bezemisiju auto iegādei, un kopējais projekta finansējums ir 10 miljoni eiro. Plešs arī norādīja, ka nepieciešamības gadījumā finansējums tiks palielināts.

Jauna elektroauto iegādei varēs saņemt līdzfinansējumu 4500 eiro apmērā, bet lietota elektroauto iegādei – 2250 eiro. Atbalstu varēs iegūt elektroauto līdz maksimālajai summai 60 000 eiro, savukārt lietotām auto noteikta minimālā summa – 5500 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programma būs pieejams arī iedzīvotājiem, kuri automašīnu iegādāsies līzingā, turklāt subsīdiju varēs izmantot kā pirmo iemaksu. 

LVIF valdes priekšsēdētājs Egīls Zariņš pastāstīja, ka 4.aprīlī tika pieņemts gala lēmums par 58 komersantiem, kuri programmā piedalīsies. Tagad komersantiem ir nosūtīti līgumi, kas mēneša laikā jāparaksta.

Šobrīd daļa tiek tehniski saskaņota un tiek sagaidīts, ka jau 8.aprīlī 19 līgumi būs parakstīti. Zariņš norādīja, ka vairums, visticamāk, tiks parakstīti nākamās nedēļas laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Auto asociācijas valdes priekšsēdētājs Andris Kulbergs stāstīja, ka jau šobrīd šogad jaunu elektroauto reģistrācijas apjomi pieauguši par 140%. Turklāt elektroauto šogad veido 4,2% no visu jauno automašīnu importa Latvijā. 

Savukārt portāla “Uzlade.lv” vadītājs Kārlis Mendziņš pastāstīja, ka potenciāli atbalsts bezizmešu auto iegādei būs 777 tirdzniecības vietās, un atbalsta kritērijiem šobrīd atbilst 56 elektroauto modeļi.

Kā ziņots, Ministru kabinets 21.decembrī apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto atbalsta programmu elektroauto iegāde. Programmā ir ietverta virkne nosacījumu, lai šādu transportlīdzekļu iegāde būtu pieejama pēc iespējas plašākam iedzīvotāju lokam, lai elektromobiļus un ārēji lādējamus hibrīdauto varētu iegādāties iedzīvotāji, kas ikdienā regulāri darba vai privātām vajadzībām izmanto automašīnas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildu atbalstu 1000 eiro apmērā varēs saņemt par esoša transportlīdzekļa norakstīšanu, nododot to apstrādes uzņēmumam saskaņā ar Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumu, kā arī būs iespēja saņemt auto tirgotāja sniegto papildu atlaidi vai citu vienu vai vairākus stimulējošus risinājumus.

Ņemot vērā pieejamā finansējuma apjomu, VARAM prognozē, ka kopējais iegādāto elektromobiļu un ārēji lādējamu hibrīdauto skaits varētu sasniegt 3800, kā rezultātā siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājums ar konkursa ietvaros iegādātajiem transportlīdzekļiem būtu ap 9800 tonnu CO2 gadā jeb 49 000 tonnu CO2 piecu gadu monitoringa periodā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.