Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji taromātos līdz šim centušies nodot aptuveni 29 000 neatpazītu objektu

Uzņēmums SIA “Tomra Collection Latvia”, kas nodrošina taromātus Latvijas tirgum, no 1.februāra līdz pirmdienai konstatējis ap 29 000 neatpazītu objektu, kurus cilvēki centušies ievietot taras pieņemšanas automātos, aģentūrai LETA pastāstīja depozīta ieviesēja Latvijā SIA “Depozīta iepakojuma operatora” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš pauda, ka uzņēmuma ieskatā tas ir normāli, jo cilvēki iepazīstas ar depozīta sistēmu, tostarp testē taromātu darbību. “Mēs secinām, ka vairumā šo gadījumu iedzīvotāji ir centušies nodot vecos iepakojumus bez depozīta zīmes, taču neizslēdzam iespēju, ka ir bijuši arī krāpniecības mēģinājumi – kā redzam, taromāts šos gadījumus ir atpazinis un iepakojumus nav pieņēmis,” sacīja Stūrītis.

Viņš uzsvēra, ka uzņēmums turpinās rūpīgi sekot līdzi situācijai un izglītot sabiedrību par depozīta sistēmas darbību, tostarp būt atbildīgiem un nepakļauties dažādām provokācijām, kas parādās internetā un kas uzskatāmas par kriminālu rīcību.

Kā ziņots, 1.februārī Latvijā darbību sāka depozīta sistēma dzērienu iepakojumiem, kur par katru iegādāto dzērienu depozīta iepakojumā iedzīvotājam būs jāiemaksā depozīta maksa 10 centu apmērā, kuru pēc iepakojuma nodošanas varēs saņemt atpakaļ, aģentūrai LETA pavēstīja “Depozīta iepakojuma operators” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmumā skaidro, ka, nododot tukšo depozīta iepakojumu automātiskajā depozīta punktā, kur atrodas taromāts, iedzīvotājam izdos īpašu depozīta kuponu, ko varēs izmantot kā maksāšanas līdzekli jebkādu preču iegādei tajā pašā veikalā.

Vienlaikus tirgotājiem ir iespēja paplašināt kupona izmantošanas iespējas savu klientu ērtībai, piemēram, nodrošinot iespēju kuponu izmantot visā veikalu tīklā vai piedāvāt iespēju saņemt skaidru naudu. Par šīm iespējām tirgotāji savus pircējus informē atsevišķi.

Depozīta sistēmā var nodot stikla, PET un metāla (skārdenes) bezalkoholisko, visu veidu alus un citu alkoholisko (zem 6%) dzērienu iepakojumus. Par katru nopirkto depozīta iepakojumu iedzīvotājam būs jāiemaksā depozīts 0,1 eiro apmērā, ko pēc iepakojuma nodošanas varēs saņemt atpakaļ, ja uz nododamā iepakojuma būs nolasāma speciālā atpazīstamības zīme un svītrkods, kā arī iepakojums būs iztukšots.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līgums ar depozīta iepakojuma operatoru ir obligāti jāslēdz pārdevējiem par tirdzniecības vietām valstspilsētās, kuru tirdzniecības zāles platība ir vienāda vai lielāka par 300 kvadrātmetriem, kā arī par tirdzniecības vietām citās administratīvajās teritorijās, kuru tirdzniecības zāles platība vienāda vai lielāka par 60 kvadrātmetriem.

Valsts vides dienests konkursā dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu uz septiņiem gadiem nolēma uzticēt kompānijai “Depozīta iepakojuma operators”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Centušies nodot pudelēm līdzīgus priekšmetus, bet ja nopietni tas ir visai negodīgs bizness, regulāri braucot uz Lietuvu reizēm aizvedu tur pirktās pudeles, bet taromāts paņem labi ja 7-8 no 10, pārējās nolieku pi blakusesošās miskastes, jo tā vienmēr ir pilna ar nepieņemtajām…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.