Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ik gadu tūkstošiem cilvēku steidz fotografēties ziedošajā rapsī; šogad vairāki lauksaimnieki apņēmušies sagatavot īpašas foto joslas

Arī šogad notiks Rapša ziedēšanas svētki, kuru ietvaros būs iespēja doties ekskursijās uz dažādiem Latvijas reģioniem un apskatīt skaistākos Latvijas rapšu laukus. Lai foto tīkotājiem atvieglotu iespējas iemūžināt košos laukus, kā arī neizbradātu saimnieka lolojumu, šogad vairāki lauksaimnieki apņēmušies sagatavot īpašas foto joslas lauku malās, portālu informēja Apvienība par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rapša ziedēšana šogad notiks vēlāk nekā citus gadus, bet sākumu iespējams gaidīt maija vidū Zemgalē un Kurzemē, prognozē lauksaimnieki. Interesentiem būs pieejama īpaša ceļu karte ar bagātīgākajiem rapšu laukiem katrā Latvijas reģionā. Svētku laikā notiks arī mākslas plenēri. Apvienība aicina iedzīvotājus brīvdienās, dodoties dabā, izmantot sagatavoto ceļu karti, lai rapšu laukus iekļautu kā vienu no apskates punktiem.

“Ņemot vērā, ka ik gadu simtiem vai pat tūkstošiem cilvēku ziedošo rapsi izmanto kā košu fonu savām fotogrāfijām, esam uzrunājuši vairākus lauksaimniekus, aicinot savos rapšu laukos sagatavot foto laukumus un izvietot foto norādes. Šie laukumi liecinās, ka konkrētajā vietā ikviens var droši uzņemt bildes, neizbradājot rapša sējumus. Lai vieglāk atrastu ērtāko ceļu uz izvēlēto laukumu, tā koordinātes varēs atrast, ierakstot navigācijas lietotnē “Waze” atslēgas vārdus “Foto lauks rapsis”,” stāsta Apvienības par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi valdes priekšsēdētājs Valters Zelčs.

“Parasti rapsis sāka ziedēt jau aprīļa beigās, bet šogad tas notiks krietni vēlāk. Precīzu datumu un laiku noteikt nevar, taču izskatās, ka pirmos dzelteno ziedu klātos laukus sāksim redzēt no maija vidus, savukārt plaša ziedēšana sāksies ap 20.-25.maiju. Kā allaž, pirmie ziedošie lauki būs novērojami Zemgalē un Kurzemē, taču Vidzemē un Latgalē rapsis savu ziedēšanu sāks aptuveni nedēļu vēlāk,” norāda V. Zelčs. Viņš arī aicina ņemt vērā, ka vēsā rudens un vēlo sējas termiņu dēļ daļa lauku var būt mazāk kupli nekā citus gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemnieku saimniecībā “Krastmaļi” bites un rapsis lieliski sadzīvo jau vairāk nekā 30 gadus. “Mēs esam labs piemērs tam, ka bites un rapsis var viens otru lieliski papildināt, un esam pārliecināti, ka Latvijā bišu populācija ir ļoti drošās rokās. Drīzāk jau cilvēks pats sevi iznīcinās nekā bišu vai citu kukaiņu trūkums. Lauksaimnieki ar biškopjiem labi sadzīvo, jo visi esam lauksaimnieki un cits no cita iegūstam,” saka lauksaimnieks Mārtiņš Flaksis.

Biedrība “Apvienība par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi” pirmos Rapšu ziedēšanas svētkus organizēja 2021.gadā.

Organizācija izveidota, lai veidotu dialogu ar sabiedrību, kliedētu dezinformāciju par nozari un atklāti runātu par moderno lauksaimniecību, kas vērsta uz ilgtspējīgu saimniekošanu. Biedrības mērķis ir publiskajā telpā izplatīt uz zinātniskiem pamatojumiem balstītu informāciju par lauksaimniecības nozari Latvijā un Eiropas Savienībā. Biedrība apvieno nozari kopīgai Eiropas Zaļā kursa mērķu sasniegšanai, veicinot lauksaimniecību kā ilgtspējīgu un Latvijas ekonomikai stratēģiskas nozīmes nozari.

Foto: Publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Nu re,nekādas alerģijas.Citādi pilns ar alerģijvaimanātājiem-putekšņi,smakas tas un šitas.

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.