Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvijā 66% iedzīvotāju atbalsta pret Krieviju vērstās sankcijas

Latvijā 66% respondentu kopumā atbalsta pret Krievijas Federāciju vērstās ekonomiskās sankcijas, rāda jaunākie SKDS aptaujas dati pēc Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pasūtījuma. Turklāt 52% respondentu tās atbalsta neatkarīgi no tā, cik lielā mērā tas ietekmētu viņu labklājību. Savukārt 27% Latvijas iedzīvotāju pret Krieviju vērstās sankcijas neatbalsta, «Bauskas Dzīvi» informē SIF pārstāve Zane Jēkabsone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Attēls no eeas.europa.eu.

No Latvijas iedzīvotājiem, kas atbalsta noteiktās sankcijas pret Krievijas Federāciju pēc iebrukuma Ukrainā, pēc SKDS aptaujas datiem, 3% tās atbalsta pie noteikuma, ja tās nepalielina izdevumus vairāk nekā par 200 EUR mēnesī, 4% – ja izdevumus nepalielina vairāk par 100 EUR mēnesī, 7% – atbalsta, ja izdevumus nepalielina vairāk par 50 EUR mēnesī. Toties 7% respondentu atzinuši, ka viņiem ir grūti atbildēt.

Novērojams, ka sankcijas biežāk atbalsta gados jaunāki respondenti, tie, kuri ģimenē runā latviski, respondenti ar augstāku ienākumu līmeni, kā arī tie respondenti, kuri kopumā neatbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā, vērtē Z. Jēkabsone.

“Redzam, ka vairāk nekā puse no Latvijas iedzīvotājiem solidaritāti Ukrainai un atbalstu demokrātijas vērtībām ir gatavi paust ne tikai vārdos, bet arī tad, ja tas tiešā veidā ietekmē arī ikdienas izdevumus. Turklāt sabiedrība savā atbalstā tiešām demonstrē patiesu saliedētību, jo ir gatavi iestāties par sankcijām arī tad, ja tās ietekmēs individuālo labklājības līmeni. Tas skaidrojams gan ar empātiju, gan ar  vēsturiskām saitēm un apziņu, ka karš norisinās gandrīz tepat mums kaimiņos. Aptuveni 35% Latvijas iedzīvotāju ir kāds draugs, paziņa vai radinieks no Ukrainas, kas šobrīd piedzīvo kara šausmas uz savas ādas vai ir devies bēgļu gaitās, līdzi paņemot tikai pašu nepieciešamāko,” skaidro SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone atzīst, ka šobrīd pats svarīgākais ir apturēt agresoru, kurš ar savu iebrukumu neatkarīgā valstī ir pārkāpis visas robežas, tāpēc darba devēji atbalsta pret Krieviju un Baltkrieviju ieviestās starptautiskās sankcijas. “Protams, tas rada grūtības arī Latvijas uzņēmumiem, tomēr darba devēji ir gatavi pārmaiņām un apzinās, ka sarežģījumus var pārvarēt, kopīgi strādājot ar valdību, sociālajiem un sadarbības partneriem. Nevilcinoties jāizstrādā iespējamie scenāriji ar skaidru rīcības plānu, lai risinātu energoresursu neatkarību, inflāciju, pirktspējas kritumu un citus būtiskus jautājumus,” stāsta Līga Meņģelsone.

Iepriekš SIF jau ziņoja, ka pārliecinoši lielākā daļa respondentu jeb 80% kopumā neatbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā, tikai 8% respondentu kopumā atbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Aptauju veica pētījumu centrs SKDS laika periodā no 17.03.2022. līdz 21.03.2022. Aptaujā piedalījās Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Globālās cenas sāka pieaugt jau gada sākumā kad no kara un sankcijām vēl ne vēsts nebija.Planētas resursi izsīkst.Gribat visi lepni dzīvot?Nekā nebija.

    3
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.