Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvijā vienlaikus notiks divas starptautiskas militārās mācības; aicina neuztraukties par kaujas helikopteru lidojumiem

Helikopteru izmantošana militārajās mācībās. Foto: Aizsardzības ministrija

Februārī un martā Latvijā notiks vienlaikus divas starptautiskas militāras mācības, otrdien, 15. februārī, mācību sagatavošanai notiks pirmie lidojumi, kā arī militārās tehnikas pārvietošanās, portālu informēja Aizsardzības ministrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba Operāciju plānošanas departamentā skaidroja, ka no 18.februāra līdz 23.martam Latvijas teritorijā norisināsies ASV Bruņoto spēku pavēlniecības Eiropā vadītās starptautiskās militārās mācības “Saber Strike 22”. Vienlaikus no 28.februāra līdz 11.martam notiks arī NBS Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās starptautiskās militārās mācības “Crystal Arrow 22”.

Militārās mācības Foto: Aizsardzības ministrija

Abās mācībās iesaistītās vienības savstarpēji sadarbosies, demonstrējot NATO dalībvalstu kaujas gatavību, stiprinot NATO kolektīvās aizsardzības principus un veicinot atturēšanu. NBS skaidroja, mācību “Saber Strike 22” un “Crystal Arrow 22” mērķis ir pilnveidot sabiedroto valstu militāro vienību savietojamību taktisko operāciju laikā, tostarp demonstrējot spējas izpildīt uzdevumus ziemas apstākļos. Mācību ietvaros notiks arī Baltijas reģiona pretgaisa aizsardzības vienību treniņi. Viens no Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes mācību uzdevumiem ir – uzlabot štāba komandvadības elementu sadarbību, kā arī praktiski testēt daudznacionālu operāciju plānošanas un īstenošanas procedūras.

Militārās mācības
Foto: Aizsardzības ministrija

Militārajās mācībās “Saber Strike 22” un “Crystal Arrow 22” piedalīsies kopumā aptuveni 2800 karavīru un zemessargu no Latvijas un ASV, kā arī vēl no 10 valstīm, kuru vienības veido Latvijā izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu (NATO Enhanced Forward Presence, eFP). Kanādas vadītajā kaujas grupā ir karavīri no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Īslandes, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas bruņotajiem spēkiem. Alianses komandvadības struktūras mācībās “Saber Strike 22” pārstāvēs NATO Apvienotā nodrošinājuma pavēlniecība (Joint Support Enabling Command, JSEC) un citi starptautisko operāciju atbalsta elementi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāju ievērībai!

Militāro mācību laikā notiks ASV Bruņoto spēku lidaparātu, tostarp kaujas helikopteru AH-64 Apache lidojumi Latvijas gaisa telpā, kā arī paredzēta militārās tehnikas pārvietošanās pa Latvijas galvenajiem un reģionālajiem ceļiem. Mācību sagatavošanās ietvaros pirmie lidojumi un militārās tehnikas pārvietošanās sāksies jau no 13.februāra.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Visi mācību uzdevumi tiek veikti atbilstoši Latvijā noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.