Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lietuva šopavasar aicina apskatīt piecus ziedošus galamērķus

Lietuvas nacionālā tūrisma attīstības aģentūra “Lithuania travel” sadarbībā ar valsts tūrisma informācijas centriem aicina apmeklētājus no visas pasaules apskatīt vēl neatklātus ziedošus galamērķus, piemēram, prīmulu ieleju Nobela prēmijas laureāta Česlava Miloša dzimšanas vietā Šeteņos vai margrietiņas autentiskajā Ilzenbergas muižā uz Lietuvas un Latvijas robežas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aģentūras tūrisma eksperte Neringa Sutkaitīte portālam norādīja, ka pavasaris ir ideāls laiks, lai izzinātu Lietuvas patieso skaistumu. “Tuvākajos mēnešos visa valsts būs pilnos ziedos, un apmeklētāji varēs baudīt ziedošo dabu,” sacīja N. Sutkaitīte.

Viņa sniedz piecas idejas neaizmirstami ziedošam pavasara ceļojumam Lietuvas laukos, baudot  prīmulu, narcišu, neaizmirstulīšu un sakuru krāšņo ziedu buķeti.

1. Narcišu svētki Lietuvas kūrortpilsētā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai gan narcišu pirmsākumi meklējami jau senās Grieķijas laikos, Eiropā šī puķe savu popularitāti ieguva tikai pirms pāris gadsimtiem. Šie ziedi ir īpaši iemīļoti Lietuvas kūrortpilsētā Druskininkos, kas plašāk pazīstama ar plašo ārstniecības un labsajūtas SPA piedāvājumu.

Katru gadu Vijuneles parkā uzplaukst neskaitāmas dzeltenās narcises — šie pavasara ziedi klāj gandrīz visu parka teritoriju. Tajā zied vairāk nekā pusmiljons ziedu, un tas noteikti ir skats, ko nedrīkst palaist garām.

2. Prīmulas no Nobela prēmijas ieguvēja grāmatas lapām

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmeklējot Šeteņu ciemu, Nobela prēmijas laureāta Česlava Miloša dzimšanas vietu, nav iespējams nepamanīt šī reģiona krāšņos savvaļas ziedus. Nevežis ielejā, kas zināma arī kā Milošas pļava, krāšņi zied prīmulas, kas daudz pieminētas arī dzejnieka autobiogrāfiskajā romānā “The Issa Valley”.

Tā kā tiek uzskatīts, ka prīmulu ziedi uzlabo garastāvokli, vislabāk tie būs piemēroti cilvēkiem, kas izjūt lielu stresu vai bieži ir sliktā garastāvoklī. Zieds, ko mīļi dēvē arī par “zelta atslēdziņu”, iezīmē pāreju uz vasaras laiku un priecēs Kedaiņu apmeklētājus arī maijā.

3. Sakuras pieredze – skaistums, smarža un garša

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu iemīļotās sakuras jeb japāņu ķiršu koki, ir atrodamas arī Lietuvā. Viena no vietām, kuru var apmeklēt šī koka cienītāji, ir Sakuru parks Viļņā. Šo vietu iemīļojuši vietējie iedzīvotāji un tūristi, kas šeit ierodas, lai paēstu pusdienas, uzņemtu selfiju vai baudītu spontānus mūzikas vai mākslas priekšnesumus. Parks dibināts 2001. gadā, lai pieminētu Japānas diplomāta Čiunes Sugiharas 100. gadadienu. 200 koku kolekcija bija Japānas iedzīvotāju dāvana Lietuvai, lai stiprinātu abu valstu draudzīgās attiecības.

Marijampolē sakuru mīļotāji pulcējas Kaķu pagalmā. Starp sakurām apmeklētāji var apskatīt arī vairākas gleznas un tiek aicināti saskaitīt kaķu statujas, kas piederējušas pilsētas dibinātājai, grāfienei Pranciškai Butlerienei.

Apmeklētājiem ir iespēja ne tikai pasmaržot un apbrīnot sakuras, bet arī nogaršot tās lielākajā Japānas dārzā Eiropā, kas atrodas Mažučos, Kretingas rajonā, visu ziedēšanas laiku tiek rīkotas tējas degustācijas ceremonijas. Tēju gatavo no sakuras ziediem, kas marinēti japāņu plūmju etiķī un apkaisīti ar jūras sāli — šāda veida tēju Japānā dzer tikai īpašos gadījumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

4. Lietuvas brīvības zieds starp 200 tūkstošiem krustu

Neaizmirstulītes visā Lietuvā ir simbols, lai pieminētu padomju agresiju Viļņā deviņdesmito gadu sākumā. Maijā tūkstošiem neaizmirstulīšu zied Krusta kalnā — tā ir pasaulslavena  apmeklēšanas vērta vieta netālu no Šauļiem. Tradīcija nest krustus uz šo kalnu sākās pirms gandrīz 200 gadiem, un 20. gadsimta sākumā tā jau bija kļuvusi par svētvietu.

Lai gan šī vieta izskatās iespaidīgi jebkurā gada laikā, pavasarī kalns kļūst zils, jo tajā aug tūkstošiem neaizmirstulīšu, padarot skatu vēl iespaidīgāku. Īpaši skaists tas ir “zelta stundas” laikā. Skaistākos zilo puķu lauku skatus varēs baudīt tie apmeklētāji, kas ieradīsies kalnā īsi pēc saullēkta vai pirms saulrieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

5. Mazās margrietiņas autentiskā muižā

Margrietiņas ir Ilzenbergas muižas lepnums. Šī muiža atrodas uz Lietuvas un Latvijas robežas. Tās 17,5 hektāru plašais parks ir lieliska vieta, kur pastaigāties un izbaudīt augstmaņu dzīves noskaņu. Ap parku ir neskaitāmi daudz skulptūru, kā arī autentiski restaurēti objekti.

Pēc ekskursijas apmeklētāji var baudīt dažādus Ilzenbergas fermas gardumus — šī ir vienīgā muiža Baltijā, kas turpina dabiskās saimniekošanas tradīcijas un piedāvā noorganizēt pikniku starp margrietiņām neaizmirstamam pavasara baudījumam.

Papildu informācija par citiem ziedošiem galamērķiem atrodama Lithuania Travel mājaslapā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.