Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

No lielajām pilsētām plašākā vakcinācijas pret Covid-19 aptvere ir Valmierā; Bauskas novadā – 66%

No Latvijas lielajām pilsētām marta beigās augstākā vakcinācijas pret Covid-19 aptvere ir Valmierā, kur vakcinēts 71% iedzīvotāju, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Vakcinācijas sākumposmā aktīvi darbojās vakcinācijas centri, arī Bauskā. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Valmierai seko Rīga un Jūrmala ar 67% vakcinēto, Liepāja un Jelgava ar 66%, Ventspils ar 65%, Rēzekne, Daugavpils un Jēkabpils ar 62%.

Mēneša laikā tikai Valmierā un Jēkabpilī vakcinēto aptvere augusi par vienu procentpunktu, liecina CSP dati.

Kopumā Latvijā marta beigās vakcinācijas kursu bija pabeiguši 66% iedzīvotāju, un arī šis apjoms mēneša laikā nav mainījies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starp reģioniem marta beigās lielākais vakcinēto īpatsvars ir Vidzemē, kur vakcinācijas process, tāpat kā mēneša sākumā, pabeigts 68% iedzīvotāju.

Vidzemei seko Rīga un Pierīga ar 67% vakcinēto, Kurzemē un Zemgalē vakcinējušies 66% iedzīvotāju, kas abos reģionos ir pieaugums par vienu procentpunktu, bet Latgalē – 61% iedzīvotāju.

Starp novadiem marta beigās visaugstākais pret Covid-19 vakcinēto īpatsvars ir Alūksnes un Limbažu novadā, kur vakcinējušies 70% iedzīvotāju. Tiem ar 69% vakcinēto seko Valmieras novads. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mēneša laikā palielinājies novadu skaits ar 68% vakcinēto. Ja mēneša sākumā 68% vakcinēto bija Smiltenes un Dobeles novadā, tad mēneša beigās tiem piepulcējušies arī Gulbenes, Varakļānu, Saulkrastu, Olaines, Tukuma un Dobeles novadi, kuros vakcinācijas aptvere augusi par vienu procentpunktu.

Vēl 66-67,5% vakcinēto ir Ādažu, Valkas, Ogres, Madonas, Olaines, Cēsu, Ropažu, Ķekavas, Salaspils, Siguldas, Jelgavas, Bauskas, Saldus un Dienvidkurzemes novadā.

Savukārt zemākā vakcinācijas aptvere ir Rēzeknes novadā – 58%, kas mēneša laikā pieaugusi par vienu procentpunktu. Arī nākamie zemākie rādītāji ir četros Latgales novados – Preiļu novadā (59%), Līvānu novadā (60%), Ludzas novadā (60%) un Krāslavas novadā (61%). Mēneša laikā par vienu procentpunktu pieaugusi vakcinācijas aptvere Līvānu un Krāslavas novadā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt 63% vakcinēto ir Kuldīgas, Jēkabpils, Balvu un Augšdaugavas novadā, 64% – Ventspils un Mārupes novadā, bet 65% vakcinēto – Aizkraukles un Talsu novadā. 

Sadalījumā pēc tautībām starp latviešiem marta beigās, tāpat kā mēneša sākumā, vakcināciju pabeiguši 67%, bet vakcinēto īpatsvars starp citām tautībām ir 64%, un tas mēneša laikā audzis par vienu procentpunktu.

Vakcinēto skolēnu 12-19 gadu vecumā īpatsvars valstī ir 67%, mēneša laikā pieaugot par vienu procentpunktu. Vecuma grupā 20-29 gadi vakcinēto īpatsvars ir 77%, 30-39 gadi – 76%, 40-49 gadi – 78%, 50-59 gadi – 80%, 60-69 gadi – 78%, bet starp iedzīvotājiem, kas vecāki par 70 gadiem, vakcinēto īpatsvars ir 67%. Šajās vecuma grupās vakcinēto īpatsvars nav mainījies.  Par pilnībā vakcinētiem uzskatīti tie iedzīvotāji, kuriem pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas vai arī vienas vakcīnas devas 180 dienu laikā pēc laboratoriski apstiprināta pozitīva Covid-19 testa. Vakcinēto skaita un īpatsvara aprēķinā netiek iekļautas personas, kas 2021.gada sākumā pēc CSP datiem nebija Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji, un mirušās personas no 2021.gada sākuma. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.