Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Noslēdzas parakstu vākšana par grozījumiem ostu likumā

Šodien noslēdzas parakstu vākšana par grozījumiem ostu likumā, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz  5.aprīlim par grozījumu atcelšanu bija parakstījušies 4903 vēlētāji, kas ir 3,17% no tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamā vēlētāju skaita.

Kā ziņots, lai būtu jārīko tautas nobalsošana, parakstu vākšanā jāpiedalās ne mazāk kā vienai desmitajai daļai no pēdējās Saeimas vēlēšanu balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 154 868 vēlētājiem.

Parakstu vākšanai izveidotas 296 parakstu vākšanas vietas, no tām 265 ir Latvijā, bet 31 – ārvalstīs. Kopumā parakstu vākšana izmaksās 828 952 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstīts, ka pēc ilgām un plašām debatēm Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Likumā par ostām, kas nosaka Rīgas un Ventspils ostu pārvaldības modeļa maiņu. Likumā noteikts, ka Rīgas un Ventspils ostas tiktu pārveidotas par kapitālsabiedrībām.

Valsts prezidents Egils Levits pēc 36 Saeimas deputātu pieprasījuma apturēja grozījumu publicēšanu, dodot iespēju mēģināt par šo jautājumu sarīkot referendumu.

Apturētais likums tiks publicēts un stāsies spēkā, ja parakstu vākšanā tautas nobalsošanas ierosinājumu atbalstīs mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likuma apturēšanu pēc ZZS Saeimas deputātu iniciatīvas pieprasīja 36 deputāti no vairākām opozīcijas partijām.

Opozīcijas deputāti uzskata, ka pieņemtie grozījumi Ostu likumā tika pamatoti ar politisku saukli par nepieciešamību veikt “vienkāršu ostu pārvaldības reformu”, uzskatot, ka Rīgas un Ventspils ostu pārvalžu kā atvasinātu publisko tiesību personu pārveidošana par valsts kapitālsabiedrībām “ir formāls un pienācīgas apspriešanas Saeimā necienīgs jautājums”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.