Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pieaugs “Latvijas pasta” ierakstītu un apdrošinātu pārrobežu pasta paku tarifi

No šodienas pieaugs VAS “Latvijas pasts” ierakstītu un apdrošinātu pārrobežu pasta paku tarifi, aģentūrai LETA pavēstīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši SPRK lēmumam “Latvijas pasta” tarifi ierakstītu un apdrošinātu pārrobežu pasta paku sūtījumiem pieaugs amplitūdā no 1,81 līdz 16,97 eiro, salīdzinot ar iepriekš spēkā esošajiem tarifiem.

Attiecīgi pirmajā valstu grupā tarifu pieaugums pārrobežu pasta paku sūtījumiem būs 1,81 eiro apmērā, otrajā – 4,79 eiro, trešajā – 2,05 eiro, ceturtajā – 3,89 eiro, piektajā – 2,18 eiro, sestajā – 2,38 eiro, septītajā – 6,01 eiro un astotajā grupā – 16,97 eiro.

Vienlaikus par katru nākamo kilogramu cenas pieaugums būs nemainīgs atbilstoši katrai valstu grupai, tas attiecas arī uz apdrošinātajiem sūtījumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemēram, pirmajā valstu grupā ierakstītu pārrobežu pasta paku jaunais tarifs noteikts 12,43 eiro apmērā par sūtījumu svarā līdz vienam kilogramam, bet apdrošinātām pārrobežu pasta pakām – 12,81 eiro apmērā par sūtījumu svarā līdz vienam kilogramam. Attiecīgi par katru nākamo kilogramu tarifs šajā grupā būs nemainīgs – 1,81 eiro -, neatkarīgi no tā, vai šī pasta paka ir apdrošināta, vai nav. Proti, šajā grupā ierakstītiem pārrobežu pasta paku sūtījumiem līdz diviem kilogramiem tarifs būs 14,24 eiro, bet apdrošinātam sūtījumam – 14,62 eiro.

SPRK vērš uzmanību, ka pie apdrošinātajiem pārrobežu pasta paku sūtījumiem papildus ir jāmaksā arī 2% no apdrošinātās summas, kas nav regulēts pakalpojums.

“Latvijas pasts” tarifu projektu SPRK iesniedza šogad 28.janvārī. Izvērtējot tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, SPRK secināja, ka tarifu projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai lietotāju izdarītie maksājumi segtu “Latvijas pasta” ekonomiski pamatotas universālā pasta pakalpojuma (UPP) izmaksas un nodrošinātu tā rentabilitāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka pērn novembrī SPRK apstiprināja “Latvijas pasta” iesniegtos UPP tarifus, kas stājās spēkā šogad 1.janvārī. Savukārt abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu tarifu piemērošana atlikta līdz 2023.gada 1.janvārim.

UPP saistības uz pieciem gadiem – no šā gada 1.janvāra līdz 2026.gada 31.decembrim – konkursa kārtībā pērn noteiktas “Latvijas pastam”.

UPP ir minimālais noteiktas kvalitātes pasta pakalpojumu kopums, kas pieejams visiem lietotājiem visā Latvijas teritorijā par vienotu tarifu neatkarīgi no to ģeogrāfiskās atrašanās vietas. UPP sniedzējam ir pienākums nodrošināt iekšzemes un pārrobežu vēstuļu korespondences un pasta paku sūtījumus, kā arī abonēto preses izdevumu savākšanu, šķirošanu, pārvadāšanu un piegādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

UPP tarifus nosaka pasta komersants, bet apstiprina SPRK.

Regulators tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Jau ziņots, ka “Latvijas pasta” apgrozījums 2021.gada deviņos mēnešos bija 74,923 miljoni eiro, kas ir par 15,4% vairāk nekā 2020.gada attiecīgajā periodā, taču uzņēmums strādāja ar 1,094 miljonu eiro zaudējumiem pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvijas pasts” nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. “Latvijas pasts” ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 3200 darbinieku.

SPRK regulē sabiedriskos pakalpojumus enerģētikas, ūdenssaimniecības, elektronisko sakaru, pasta, depozīta iepakojuma un sadzīves atkritumu apsaimniekošanas nozarē.

Foto: Publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.