Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Radīts digitāls rīks skolu centralizēto eksāmenu vizuālai salīdzināšanai

Sadarbībā ar Ukrainas informācijas tehnoloģiju (IT) speciālistiem, Latvijas dizaineri un mājaslapu izstrādātāji radījuši digitālo rīku platformā “Schoolio WP”, ar kura palīdzību ir iespējams vizualizēt un salīdzināt visu Latvijas skolu centralizēto eksāmenu rezultātus visos mācību priekšmetos, aģentūru LETA informēja “Schoolio WP” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis rīks ir tapis kā daļa no skolu mājaslapu uzlabošanas projekta “Schoolio WP”.

Projekta “Schoolio WP” vadītājs Pēteris Jurčenko norāda, ka iespēja salīdzināt visu Latvijas skolu centralizēto eksāmenu rezultātus ir noderīga vismaz trim mērķauditorijām, tostarp vecākiem, kuri domā, kurā izglītības iestādē savus bērnus labāk sūtīt, tāpat arī skolas vadībai tā ir iespēja ērti un uzskatāmi redzēt gan savu skolēnu sniegumu, gan salīdzināt savus rezultātus ar citām mācību iestādēm. Tas sniedz priekšstatu, kuros mācību priekšmetos skolēnu sekmes ir labākas, bet kuros nepieciešami uzlabojumi un, iespējams, vajag piesaistīt papildu resursus. 

Vienlaikus arī vietējās pašvaldības un to izglītības pārvaldes var sekot līdzi savu skolu sniegumam un tos salīdzināt savā starpā, kas jo īpaši svarīgi ir pēc novadu apvienošanas, norāda Jurčenko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Centralizēto eksāmenu oficiālo statistiku un pārskatus ik gadu publicē Valsts izglītības satura centrs, taču tie ir “MS Excel” formātā, kas nozīmē, ka interesentiem ir jātērē papildu laiks, lai salīdzinātu vairāku izglītības iestāžu skolēnu sniegumus. Jaunizstrādātajā rīkā to ir iespējams paveikt vien ar pāris darbībām, un programma pati izveidos salīdzinājumu grafika formātā.

Pašlaik ar jaunizstrādātā rīka palīdzību ir iespējams iepazīties ar 2020./2021. mācību gada centralizēto eksāmenu rezultātiem. Kad Valsts izglītības satura centrs publicēs šī mācību gada centralizēto eksāmenu rezultātus, tie būs atrodami arī platformas “Schoolio WP” jaunajā eksāmenu salīdzināšanas rīkā.

“Lai piedāvātu mājaslapas “Schoolio WP” lietotājiem vēl plašākas jaunā rīka iespējas, pašlaik projekta IT speciālisti un dizaineri strādā pie tā, lai nodrošinātu iespēju salīdzināt vienas skolas centralizēto eksāmenu rezultātus vairāku gadu ietvaros,” stāsta Jurčenko.

“Schoolio WP” ir izpētē un lietotāju vajadzībās balstīta, piekļūstama un ērta izglītības iestādes mājaslapa, kas būvēta, izmantojot modernas atvērtās tehnoloģijas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.