Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā varētu neatgriezties ziloņi

Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā ziloņi varētu neatgriezties, prezentējot zooloģiskā dārza virsplāna izstrādi, izskanējis šodien Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā. Nākotnē, izveidojot ekspozīciju, tiek pieļauti dažādi attīstības varianti. Kā pamata variants tiek piedāvāts veidot ekspozīciju “Āfrika, Tanzānija”, kurā kā galvenais apskatāmais dzīvnieks būtu baltais degunradzis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: pexels.com

Kā alternatīva tiek izskatīts “Kongo” variants ar galveno dzīvnieku – gorillu. Savukārt trešais variants esot “Āzijas lietus meži un ziloņu mežs”.

Zooloģiskā dārza pārstāvji atgādināja, ka 2003.gadā, kad Āzijas ziloņus aizveda uz Nīderlandi, izskanēja solījums, ka šī suga atgriezīsies Rīgā, tiklīdz tiks radīta ziloņiem piemērota moderna mītne.

Taču šodien Mājokļu un vides komitejas deputāti tika informēti, ka Pasaules un Eiropas prasības paredz ziloņiem atvēlēt Rīgas zooloģiskajam dārzam nesamērīgi lielas platības, samazinot iespējas izmitināt citas interesantas sugas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc padziļinātās izpētes kopā ar citu Eiropas valstu ekspertiem secināts, ka tik nelielam zooloģiskajam dārzam, kāds esot Rīgā, ziloņu mītnes izveide prasīšot ārkārtīgi daudz resursu, pretēji ekonomiski izdevīgākajam variantam ar degunradžiem.

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza vadītājs Jānis Rudzītis deputātus iepazīstināja ar aprēķiniem, kas liecina, ka Āfrikas – Tanzānijas projekta īstenošana prasītu vairāk nekā 42 miljonus eiro, bet projektā ar ziloņu izmitināšanu tie būtu 83 miljoni eiro.

Visos variantos Rīgas nacionālajā zooloģiskajā dārzā paredzēta pilnīgi cita pieeja cilvēku un dzīvnieku mijiedarbībai, nenorobežojot cilvēkus ar žogiem no dzīvniekiem un zooloģisko dārzu veidojot par bioparku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija, ziloņi Rīgas zooloģiskajā dārzā nedzīvo kopš 2003.gada oktobra, kad Eiropā lielākais ziloņtēvs Radža un ziloņmāte Rupa no ziloņu turēšanai nepiemērotās 1914.gadā celtās Rīgas ziloņu mājas tika pārvesti uz Nīderlandes zoodārziem.

Rīgas zoodārzā ziloņi nav apskatāmi, jo to turēšanai nav piemērotas mītnes, bet jaunas mītnes celtniecību kavēja līdzekļu trūkums.

2007.gadā Rīgas domes deputāti lēma par projekta izstrādi un dalību Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu konkursā Ziloņu mītnes celtniecībai. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tolaik tika lēsts, ka ziloņu mītnes celtniecība varētu izmaksāt aptuveni deviņus miljonus latu jeb nepilnus 13 miljonus eiro. Jauno ziloņu mītni bija iecerēts uzbūvēt līdz 2011.gadam.

Taču šī projekta īstenošana nenotika. Kā 2009.gadā aģentūrai LETA atzina kādreizējais zooloģiskā dārza vadītājs Rolands Greiziņš, projekts netika īstenots, jo programmas, kur bija paredzēta Eiropas Savienības nauda, tika likvidētas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.