Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Saeimas komisijā jaunnedēļ vērtēs iniciatīvu par iespēju skolēniem sliktas atzīmes labot vairākkārt

Nākamās nedēļas otrdienā, 27.februārī, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdē plkst.12 vērtēs iedzīvotāju iniciatīvu par iespēju skolēniem sliktas atzīmes labot vairākkārt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iniciatīvas pārstāve Paula Gļeba skaidro, patlaban daļa skolēnu jau saskaras ar “Skola2030” plānotajiem noteikumiem, kas paredz, ka skolēns gada laikā katrā priekšmetā drīkst uzlabot tikai vienu atzīmi – konkrētas skolas jau esot sākušas šo noteikumu ieviest 2023./2024. mācību gadā.

Gļeba norāda, ka “Skola2030” paredz, ka skolēni šādi tiks motivēti mācībām. Tomēr jau šobrīd esot izraisīta nepatika no skolēnu puses un sašutums no vecāku puses, jo bērnu atzīmes neuzlabojas, bet gan tieši pretēji – krītas. Jauniešu vidū pieaug pārbaudes darbu kavēšana, jo viņi nejūtas pietiekami sagatavoti un uztraucas par iespējamo atzīmi, kuru pēc tam nevarēs labot. Skolēni pauž nepatiku, jo šāda sistēma nepalīdz kļūt motivētākiem, bet gan rada lielākus pārdzīvojumus un satraukumu.

Iniciatīvas autore ierosina atcelt šo ierobežojumu par vienu atzīmes labošanu gadā un ļaut skolēniem brīvāk un biežāk uzlabot savas atzīmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas, viņasprāt, paredzami nāks par labu sekmēm un novērsīs lieku stresu. Ja “Skola2030” autoriem gadījumā ir ļoti spēcīgi pierādījumi, piemēram, no starptautiskās prakses, tad viņi tāpat tiek aicināti izvērtēt šo iniciatīvu un apsvērt sistēmas ieviešanu pakāpeniski, lai skolēni jaunajai sistēmai varētu sagatavoties laikus un pierast pie tās pakāpeniski.

Foto: ReTv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Kas par murgu-neļaut labot sliktu atzīmi, agrāk kad bija slikta atzīme , bērns samācījās un izlaboja atzīmi un savas zināšanas , tagad nedrīkstēs labot , un rezultātā viņi neko neiemācīsies un tad palielināsies idiotu skaits , kas nevar skolu pabeigt ar zināšanām ,un tā Latvijā vairosies pamuļķi ,jo neviens nespieda mācīties ,un neļāva uzlabot sekmes
    Tāda sajūta , ka tajā izglītības ministrijā ,vai nu kuram tāda ideja ienāca prātā , jau ir galīgs ………

    8
    5
  2. Ko nozīmē “bērns samācījās un izlaboja atzīmi”, “nedrīkstēs labot un neko neiemācīsies”? Kāpēc nevar samācīties pirmajā reizē, nopelnīt labu atzīmi, lai nekas nebūtu jālabo?

    12
    6
  3. Jā, vairākkārt gan. Nofotografē, pārsūta variantus viens otram, Tad skolotājam 8 varianti jāgatavo. Skolēnus motivē nemācīties.

    2
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.