Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Šteinbuka: Atbalsts visiem bez izņēmuma vēl vairāk palielinās plaisu starp bagātajiem un nabagiem

Atbalsts visiem bez izņēmuma saistībā ar straujo energoresursu cenu kāpumu vēl vairāk palielinās plaisu starp bagātajiem un nabagiem, trešdien intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētāja Inna Šteinbuka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ilustratīvs attēls, pixabay.com

“Protams, ka mums visiem gribas, lai tiktu kompensēti visi cenu pieaugumi. Par to man nav šaubu. Diemžēl valsts budžets nav no gumijas un ir ierobežots. Līdz ar to pati ideja, ka tiks kompensēti 50% no cenu pieauguma, principā ir prātīgi, bet, mūsuprāt, vajadzētu, lai atbalsts netiktu sniegts pilnīgi visiem iedzīvotājiem,” sacīja Šteinbuka.

Viņa uzsvēra, ka, atbalstot visus bez izņēmuma, vēl vairāk palielināsies plaisa starp bagātajiem un nabagiem. “Skaidrs, ka tās mājsaimniecības, kurām ir zināma pārticība, var iztikt bez valsts atbalsta, bet trūcīgie nevar iztikt. Būtu prātīgi nabagiem sniegt vairāk un tiem, kuriem ir nauda, nesniegt neko,” teica Šteinbuka.

Tāpat Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētāja atzīmēja, ka valdības nespēja sniegt atbalstu mērķēti ir neizpildīts mājasdarbs. “Ja aicinājums veidot mērķētu atbalsta sistēmu tiktu sadzirdēts, tad jau sen nepieciešamie dati tiktu izveidoti. Bija pietiekami daudz laika, ja būtu sākts strādāt pie tā jau 2020.gadā,” klāstīja Šteinbuka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norādīja, ka valstij būtu jāatbalsta arī uzņēmumi, taču arī šajā gadījumā atbalstam ir jābūt mērķētam, nosakot konkrētus kritērijus, lai uzņēmumi varētu pretendēt uz atbalstu. 

“Uzskatu, ka kaut kādam valsts atbalstam ir jābūt, bet mērķēts atbalsts ir ļoti svarīgs,” teica Šteinbuka, piebilstot, ka jau Covid-19 pandēmijā nācās saskarties ar tā saucamajiem “zombijiem” jeb uzņēmumiem, kas knapi turas un veido biznesa plānu uz valsts atbalsta rēķina. “Šādiem uzņēmumiem nekādā gadījumā nevajag sniegt atbalstu, jo tā ir valsts līdzekļu izšķērdēšana,” uzsvēra Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētāja.

Viņa skaidroja, ka ir jābūt skaidriem kritērijiem, kādiem uzņēmumiem jāsniedz atbalstu, piemēram, ir jāatbalsta uzņēmumi ar augstu produktivitāti, ar inovācijām, uzņēmumi, kuriem ir perspektīva, kuri ir energoietilpīgi un tamlīdzīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, Labklājības ministrijas iesniegtais informatīvā ziņojuma projekts paredz, ka nākamajā apkures sezonā iedzīvotājiem varētu kompensēt pusi no siltumenerģijas, elektrības un dabasgāzes tarifu pieauguma.

Fiskālās disciplīnas padome ir neatkarīga koleģiāla institūcija, kas izveidota ar mērķi nodrošināt fiskālās disciplīnas nosacījumu ievērošanas uzraudzību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. “Skaidrs, ka tās mājsaimniecības, kurām ir zināma pārticība, var iztikt bez valsts atbalsta, bet trūcīgie nevar iztikt. Būtu prātīgi nabagiem sniegt vairāk un tiem, kuriem ir nauda, nesniegt neko,” – ok, it kā saprotami, bet tajā pat laikā.. Kas ir “pārticība”, kurš to definēs un pēc kāda/iem parametriem?
    Savukārt pēc tā, kur “novilks strīpu” valsts ļoti smagi riskē ar to, ka tie, kas aiz strīpas, savus nākotnes nodokļus vairs šeit nemaksās.

  2. Es aizeju pie nabagiem,Un grūžu viņu karās mutēs.Vien savu dziesmu dienišķo…

  3. Vispār nekādus pabalstus nevajag. Ja jau zvēru likumi, tad jau – stiprākais izdzīvo. Pietiekami daudz dīkdieņu uzsēdināti uz pabalstiem un tā tik eksistē. Elektrībai labāk varētu uz ziemu atjaunot atlaides kā tas bija pavasarī par to naudu.

  4. Nabagiem kaut ko piesviedis lai galīgi uz ielas nepaliek,bet bagātos spaidīs un kasīs tik ilgi,kamēr visi būs nabagi!Nu bet tāds jau ir mērķis tam visam balagānam.

  5. Cilvēka cienīga dzīve.Publicējiet pārtikas produktus, ko par šo summu varu nopirkt mēnesī.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.