Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ukrainai vai tās cilvēku atbalstam ziedojuši 45% Latvijas iedzīvotāju

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā karā cietušajai valstij vai Ukrainas bēgļu atbalstam ziedojuši 45% Latvijas iedzīvotāju, rāda jaunākie SKDS aptaujas dati pēc Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pasūtījuma, portālu informēja SIF pārstāve Zane Jēkabsone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa pastāstīja, ka liela daļa vietējo ļaužu atvēlējuši naudu (33%), mantas, drēbes, ēdienu un citas materiālās vērtības ziedojuši 18 % iedzīvotāju. Taču, kā norāda eksperti, ziedojumu apjomi Ukrainai sāk samazināties.

Ziedotāji vairāk bijuši gados jauni cilvēki ar augstāku izglītības un ienākumu līmeni. Daļa arī iepriekš iesaistījusies labdarības pasākumos.

No aptaujātajiem iedzīvotājiem 60% 2021.gadā ir ziedojuši labdarībai naudu vai mantas (vienreiz – 26%, vairākkārtīgi – 34%). Tomēr nedaudz vairāk nekā trešdaļa respondentu (36%) to nav darījuši. Aktīvākie ziedotāji pērn ir bijuši Kurzemes reģionā (69%), kam seko Vidzemes (65%), Zemgales plānošanas reģions (61%), Rīgas plānošanas reģions (57%) un Latgales (46%) plānošanas reģions.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pēdējo mēnešu laikā esam līdz sirds dziļumiem jutuši līdzi Ukrainai un tās iedzīvotājiem. Lai atbalstītu Ukrainu cīņā pret agresoru, esam saliedējušies, ziedojot gan naudu, gan dažādas nepieciešamās preces. Ziedošana iemieso mūsu vērtības darbos, jo šobrīd ziedojot mēs atbalstām to, kas mums ir svarīgs – brīvība, demokrātija un līdzcilvēki. Un mēs redzam, kā ar ziedojumiem sniedzam reālu atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem. Aicinu turpināt būt vienotiem atbalstā un neļaut tumsai un iznīcībai uzvarēt, arī turpmāk mūsu atbalsts būs būtisks un izšķirošs,” atzīst SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Viena no redzamākajām atbalsta sniegšanā šobrīd ir biedrība “Tavi Draugi”, kas ir pateicīga visiem ziedotājiem un brīvprātīgajiem par sava laika un resursu sniegšanu atbalstam Ukrainas tautai. Līdz šim saņemti dāsni ziedojumi preču veidā – drēbes, pārtika, higēnas preces un medicīniskās preces. Nepilnu divu mēnešu laikā sagādāta humanā palīdzība Ukrainai 3500 kubikmetru apjomā, biedrībai pa šo laiku ir pievienojušies ap 1600 brīvpratīgo – gan autovadītāji ar savu transportu, gan brīvprātīgie darbam noliktavā Rīgā.

“Lai arī karš ir sācies nesen, saprotamu iemeslu dēļ ziedošanas apjomi un pārvadāto kravu apjoms ir krities, cilvēki nogurst, izsīkst to finanses. Biedrībai “Tavi Draugi” pašlaik akūti pietrūkst it visas preču grupas, kas būtu jāsūta uz Ukrainu – konservi, gatavais ēdiens, higēnas preces, bērnu pārtika, pamperi un medicīnas preces. Tāpat pietrūkst finanšu līdzekļi, lai veiktu iepirkumus mērķziedojumiem – medikamenti un medicīniskās preces slimnīcām, taktiskās medicīnas komplektiem armijai. Diemžēl karš nebeigsies tik ātri, humānā krīze būs ilgi vēl pēc kara beigām. Mēs aicinām neļauties apātijai un atbalstīt, neļaut agresoram uzvarēt. Jūs to darāt ne tikai Ukrainas tautas labā, bet arī mūsu, brīvas Latvijas un mūsu bērnu nākotnes vārdā,” stāsta biedrības “Tavi Draugi” pārstāvis Artūrs Kristlībs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Lai tās labdarības biedrības palīdz latviešu tautai, nevis svešai tautai…lai mūsu depūtāti samazina sev algas un nodod labdarībai.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.