Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dārgakmeņi, pusdārgakmeņi gredzenā – kāda ir to nozīme

Saderināšanās gredzenam ir spēcīga simboliska nozīme pāru attiecībās. Tradīcija pasniegt mazu kastīti ar elegantu gredzenu un lūgt mīļotās roku, pie mums ir atnākusi kopā ar Holivudas filmām, un daudziem tā ļoti patīk! Jāatzīst, ka mūsdienās individuāli gredzenus pasūta retais, meklējot rotaslietas internetā vai ik pa brīdim iemetot aci, ko piedāvā juvelierizstrādājumu veikali Rīgā vai citās pilsētā.

Mūsdienās visbiežāk kā saderināšanās gredzeni tiek izvēlēti gredzeni, kas rotāti ar dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem. Saderināšanās gredzeni ar briljantu vai citu akmeni jāizvēlas ļoti rūpīgi, vēršot uzmanību ne tikai uz gredzena cenu, bet arī uz akmeni – ​​katram no tiem ir sava enerģija un simbolika. Daudzi eksperti apgalvo, ka izvēlētais akmens var ne tikai pastāstīt par tā nēsātāja raksturu, bet arī ietekmēt viņa laulību. Apskatīsim dažus populārākos akmeņus, kas varētu rotāt (vai jau rotā?) jūsu mīļotās roku.

Gredzens ar briljantu

Slīpēti briljanti ir vieni no izturīgākajiem akmeņiem. Pats dimants ir tīrības, neaizskaramības un noturības simbols. Senie grieķi uzskatīja, ka dimanti ir dievu asaras, savukārt romieši tos uzskatīja par kritušām zvaigznēm. Itāļi bija pirmie, kas izrotāja laulības gredzenus ar dimantiem. Dimanta saderināšanās gredzens pēc austrumu tautu gudrības apveltīs ģimeni ar laimīgu likteni, un visas likstas tiks uzveiktas ar apskaužamu drosmi.

Gredzens ar rubīnu

Šis ir kaislības un enerģijas simbols, un tiek uzskatīts, ka šim akmenim piemīt arī ārstnieciskas īpašības un tas palīdz nogludināt strīdus un nesaprašanās. Rubīnam var būt atšķirīgs tonis: no gaiši rozā līdz tumši sarkanam. Viduslaiku burvji uzskatīja, ka rubīns ir sasalušas pūķa asinis, tāpēc spēja piešķirt tā īpašniekam milzīgu spēku, savukārt ēģiptieši, romieši un grieķi rubīnu sauca par “dārgakmeņu karali” – to nēsāja aristokrāti un augstākie garīdznieki. Eiropā rubīns tiek uzskatīts par skaistuma, uzticības un ticības zīmi.

Gredzens ar safīru

Tulkojumā no grieķu un latīņu valodā vārds “safīrs” nozīmē “zils”, tomēr astroloģijā tas nozīmē “Saturna mīļākais”. Šis bagātīgi zilās vai rozā krāsas akmens ir uzticības un laipnības simbols, un tas ir otrs cietākais akmens aiz dimanta. Tiek uzskatīts, ja gredzenā ir safīri, pāris visu lems kopā, un ģimenē valdīs labestība un saticība. Indijā garīdznieku drēbes tika dekorētas ar safīriem, un šie akmeņi rotāja arī Kleopatras kroni. Slāvi safīru sauca par debeszilo jahontu un piedēvēja tam maģiskas spējas.

Gredzens ar smaragdu

Pastāv uzskats, ka šis akmens nāk no Ēdenes dārza. Nav iespējams atrauc skatienu no šī akmens bagātīgā zaļās krāsas: to uzskata par dabas un auglības simbolu, tas dod mieru tā nēsātājam. Tiek uzskatīts, ka smaragds ir ideāls akmens pacietīgiem un līdzsvarotiem cilvēkiem. Ir teiciens – ja smaragds ieplaisā, tad tas, kuram tas pieder, ir bijis neuzticīgs laulībā. Starp citu, daži tumši zaļā smaragda paveidi ir pat vērtīgāki par dimantiem. Smaragds ir arī cerības, mīlestības un bezgalīgas pateicības simbols.

Gredzens ar pērli

Pērles piešķir to nēsātājiem spēku, uzlabo intuīciju un palīdz stiprināt pāru savienību. Senāk uzskatīja, ka, ja pērle kļūst tumšāka, tad cilvēks dzīvē ir nostājies uz nepareizā ceļa. Šis ir ļoti noslēpumains un daudzu iemīļots dārgakmens, kuru rotās izmanto jau kopš civilizācijas aizsākumiem. Tam nav nepieciešama nekāda apstrāde, tā dabīgais izskats ir unilāls un grezns pats par sevi. Tiesa, pērles noveco daudz ātrāk nekā akmeņi, tāpēc gredzens ar pērli būs rūpīgāk jākopj. Pērles nostiprina ģimenes laimi un novērš ļaunu aci, tas ir mīlestības, sirsnības un sentimenta simbols.

Pusdārgakmeņi gredzenos

Izvēloties gredzenu, apjukt plašajā izvēlē un variācijās ir itin viegli. Nelielas zināšanas par akmeni noderēs, izvēloties saderināšanās gredzenu vai citas rotaslietas internetā!

  • Granāta krāsa variē no dzeltenas līdz tumši sarkanai. To uzskata par godīguma un pastāvības zīmi. Tiek uzskatīts, ka granāts pasargā savu saimnieku no tumšām domām un strādā kā amulets;
  • Ahāts var būt dažādu toņu – viss atkarīgs no tā, cik daudz un kādi piemaisījumi tajā ir. Ahāta raksts ir unikāls, tāpēc katrs saderināšanās gredzens būs neatkārtojams. Šis ir uzticams laulības sargs, kam piemīt arī ārstnieciskas īpašības. Tiek uzskatīts, ka tas nodrošina ilgmūžību;
  • Akvamarīns – šim akmenim ir ļoti patīkama akvamarīna krāsa, tas simbolizē harmoniju un līdzsvaru, kā arī nes mieru un laimi;
  • Ametists ir strīdīgs akmens: daži to uzskata par vientulības simbolu, taču citi uzskata, ka tas nes laimi ģimenes dzīvē.

Sensenos laikos cilvēki ticēja, ka akmens ietekmē viņu likteņus. Jebkurai dabīgai rotai jāsniedz siltums, komforts, tāpēc rotas izvēle ir rūpīgs un atbildīgs process – izvēlieties savai mīļotajai akmeņus, kas ne tikai priecēs, bet nesīs veiksmi un laimi!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.