Rastorgujevs kļūst par pasaules vicečempionu un izcīna Latvijas biatlona vēsturē pirmo sudraba medaļu

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Nove Mesto pasaules čempionātā biatlonā izcīnīja sudraba medaļu 15 kilometru sacensībās ar kopējo startu, izcīnot savu lielāko panākumu karjerā un arī Latvijas biatlona vēsturē.

Līdz šim no latviešiem tikai Ilmāram Bricim bija pasaules čempionātu medaļas – divas bronzas godalgas 2001.gadā 20 kilometru individuālajā distancē un 2005.gadā desmit kilometru sprintā.

Par čempionu kļuva norvēģis Juhanness Tīngness Bē, kurš mēroja papildu vienu soda apli, finišējot 34 minūtēs un 50,2 sekundēs. Rastorgujevs bija viens no diviem sportistiem, kuri šāva precīzi, un finišā viņš atpalika 15,1 sekundes. Nepilnas 18 sekundes pēc Rastorgujeva finišēja vienu soda apli veikušais francūzis Kantēns Fijons-Majē.

Pirmajā aplī Rastorgujevs nostiprinājās grupas otrajā pusē, pirmajā šaušanā guļus latvietis bija precīzs un distancē atgriezās kā piektais. Otro šaušanu alūksnietis sasniedza vadošajā četriniekā, vēlreiz bija precīzs un saglabāja vietu sacensību priekšgalā.

Līdz pirmajai šaušanai stāvus izveidojās piecu biatlonistu līderu grupā. Latvietis vēlreiz bija precīzs un šoreiz trasē devās kā vicelīderis 4,9 sekundes aiz J.T.Bē un 12 sekundes priekšā Fijonam-Majē.

J.T.Bē slēpoja ātri un savu pārsvaru pār Rastorgujevu palielināja līdz 12 sekundēm, bet uz trešo vietu pakāpās līdera brālis Tarjei Bē, kurš bija nepilnas 20 sekundes aiz latvieša. Gan J.T.Bē, gan Rastorgujevs šāva precīzi, tāpat visus mērķus aizvēra Fijons-Majē, kurš bija deviņas sekundes aiz Rastorgujeva.

J.T.Bē bija neaizsniedzams, tāpat ātri slēpoja arī Rastorgujevs, kurš attālinājās no Fijona-Majē un devās pretī savai karjerā pirmajai medaļai pasaules čempionātos.

Jau ziņots, ka pirms tam 12,5 kilometru distancē Baiba Bendika izcīnīja 22.vietu.

Sezonas turpinājumā ir paredzēti vēl četri Pasaules kausa posmi, no kuriem nākamais norisināsies februāra un marta mijā Oslo.