Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Plāno paaugstināt maksu par Bauskas peldbaseina izmantošanu

Pirms administratīvi teritoriālajām reformām teju katra vietvara centās Eiropas Savienības (ES) finansējumu izmantot sporta haļļu un peldbaseinu būvniecībai. Līdz ar straujo energoresursu cenu kāpumu to uzturēšana gan radījusi pamatīgas galvassāpes. Tomēr pagaidām neviena no uzrunātajām pašvaldībām neesot gatava kādu no tām kaut vai tikai uz laiku slēgt, ziņo ReTV.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Bauskas novadā līdztekus desmit skolu sporta zālēm un trīs sporta centriem ir peldbaseins, kura uzturēšanas izmaksas pagājušajā gadā bijušas gandrīz 242 000 eiro. Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa ReTV paziņoja, ka ir kategoriski pret baseina slēgšanu, un apņēmusies iztikt ar piešķirto finansējumu. Tomēr šāds variants atstājot būtisku iespaidu uz visu novadu.

“Sastādot budžetu, visiem tika izdots rīkojums, ka viņi var plānot budžetu iepriekšējā gada līmenī un pieaugums ir attiecināms tikai uz energoresursiem. Tātad šis pieaugums ir ieplānots. Ja mēs šādu budžetu akceptējam, tad mēs to varam sabalansēt, bet mums gandrīz nepaliek nauda nekādiem attīstības projektiem, izņemot to, kas ir iesākts,” ReTV atzina Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

“Bauskas Dzīve” noskaidroja, ka tuvākajā laikā tiks noteikta augstāka maksa par Bauskas peldbaseina izmantošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa portālam norādīja, ka peldbaseins ir viena no retajām vietām, kur ierindas baušķeniekam ir iespējā aktīvi atpūsties atbilstošā līmenī.

Viņa pavēstīja, ka cenu paaugstinājums tiek plānots un tiek izstrādāts saskaņošanai ne tikai par peldbaseinā sniegtajiem pakalpojumiem, bet arī par atsevišķu citu sporta aktivitāšu norises vietu piedāvātajiem pakalpojumiem.

Precīzāku informāciju, par cik eiro augs pieaugs pakalpojumu maksa, kā arī pēdējo mēnešu izdevumu salīdzinājumu, direktore sola publiskot nākamajā nedēļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Peldbaseins uz iedzīvotājiem sniegto pakalpojumu ieņēmumu bāzes nekad nav bijis rentabls, jo lielāko dienas daļu tiek izmantots vispārizglītojošo skolu, pirmsskolas iestāžu un bērnu un jaunatnes sporta skolas peldēšanas nodaļas nodarbībām. Peldbaseins ir izglītības iestādes struktūrvienības objekts ar pamatfunkciju peldētapmācības apguve Bauskas novada bērniem un jauniešiem, 137 izglītojamie katru darba dienu līdz pulksten 18 izmanto peldbaseinu,” pamato B. Grantiņa.

Viņa atzīmēja, ka līdz šim iedzīvotājiem bija iespēja peldbaseinu izmantot trīs stundas  – no plkst.18 līdz plkst.21, bet tagad ikvienam tas pieejams četras stundas – no plkst.18 līdz plkst.22.

Foto:adazi.lv

Tikmēr Ādažu novadā aprēķināts, ka peldbaseina uzturēšana mēnesī papildus prasīs 2000 eiro, tāpēc vienu brīdi bijusi pat doma par peldbaseina slēgšanu. Lēmums atbalstīts pašvaldības finanšu komitejā, bet domes sēdē deputāti secināja, ka izmaksu situācija slēgšanas gadījumā būtiski nemainītos. Arī aptaujājot vecākus par to, vai viņi būtu gatavi maksāt vairāk par bērnu peldēšanas nodarbībām, lielākā daļa atbildējusi apstiprinoši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar to tika uzdots atbildīgajām iestādēm sagatavot cenrāžu izmaiņas, lai tās varētu apstiprināt februāra domes sēdē.

Rosinājums slēgt peldbaseinus tika pamatots ar to, ka energoresursu cenu pieaugums 2021. gadā pašvaldības iestādēm radījis nozīmīgu izmaksu pieaugumu apkures, ielu apgaismojuma un citās pozīcijās, ko ar grūtībām izdevies apmaksāt uz citu pašvaldības izdevumu ekonomijas rēķina – vairākas pašvaldības ieceres neizdevās īstenot Covid-19 pandēmijas ierobežojumu dēļ.

Jautājums, ko darīt ar sporta būvēm, aktuāls arī citos novados. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Ķekavas novadā esot sešas sporta būves, no kurām divi ir peldbaseini – Ķekavā un Daugmalē. Ķekavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Linda Zaķe stāstīja, ka Ķekavas peldbaseina izmaksas līdz šim esot bijušas ap 100 000 eiro gadā, bet, cik liels būs sadārdzinājums, īsti vēl pateikt nevarot.

“Mēs vēl neesam saņēmuši no mūsu pakalpojuma sniedzēja par apkuri un elektrību rēķinus, bet tā, kā tas valstī ir, tā arī mums būs. Reiz divi, droši vien,” sprieda Zaķe.

Ķekaviešiem jau esot pieredze, kā samazināt izmaksas. Pandēmijas laikā, kad peldbaseini bija slēgti Covid-19 ierobežojumu dēļ, baseinam tikusi atslēgta apkure un ūdens uzsildīšana. Šoreiz tas gan tiekot pieļauts tikai kā plāns “B”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iespējams, par baseina apmeklējumu maksa varētu kļūt lielāka, tā pandēmijas laikā tikusi pazemināta.

“Protams, ka pašvaldībai jādomā par plānu “A” un plānu “B”, bet, man šķiet, ka pašvaldībai tomēr iespēju robežās jānodrošina iedzīvotājiem šis pakalpojums. Tāpēc pašvaldība noteikti domās, kā segt izdevumus, bet, ja būs šis cenu kāpums, cietēji jau būs mūsu novada iedzīvotāji,” ReTV norādīja Zaķe.

Jelgavas novadā peldbaseinu nepaspēja uzbūvēt, bet savu apņemšanos katrā pagastā uzcelt sporta halli līdzšinējais domes priekšsēdētājs īstenojis. Jelgavas novada sporta centra direktors Vladislavs Beitāns norādīja, ka precīzas izmaksas būšot zināmas tikai janvāra beigās, februārī, bet problēmas varētu rasties Līvbērzes un Kalnciema sporta hallēs, kur apkurei tiek izmantota gāze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kas attiecas uz elektrības sadārdzinājumu, problēmas būs ar Sesavas sporta bāzi. Tur vairāk vai mazāk ir tas zemes siltums, un arī vairāk vērsts uz elektrību. Nu pārējās – tad jau redzēs, kā būs,” ReTV sacīja Jelgavas novada Sporta centra direktors Vladislavs Beitāns.

Beitāns gan kategoriski noraidīja iespēju kādu no sporta hallēm slēgt. “Pilnīgi izslēgts. Tad mēs varam no kaut kā cita atteikties, jo – ko nozīmē aizslēgt durvis? Tas nozīmē marta beigās, aprīlī sākt kapitālo remontu.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (17)

 1. Manam bērnam Bauskas valsts ģimnāzijas audzēknim peldēšana šajā mācību gadā vēl nav bijusi. Kas tad tā par peldētapmācību?

  14
  3
 2. Cik tad pie šīs slimošanas bērnu apmeklē? Droši vien tukšs baseins, jus Bauskas Dzīve aizejiet pa logiem un paveiciet izpēti,stasta jau ka piepildīts,bet ka ir patiesībā? Silda baseinu,lai pieci var paplunčaties? Un cik izmaksa kredita apkalposana,cik stradajoso aparats,cik uzturesana, šadas buves tik noed to budzetu.

  16
  5
 3. Es turpinu braukt uz Pasvaļiem, tur man neviens neizspiego un neskatās,cik rūpīgi nomazgāju savu ķermeni pirms peldbaseina apmeklējuma,neviens neparmet,ja dvielitis nav palikts zem sēžamvietas pirtī,neviens nebļaus virsū cepurītes trūkuma dēļ. Pasvaļos visas pirtis darbojas,arī mazās, var iemalkot saldējuma kokteil un cafe uzēst picu pec ūdenspriekiem.

  32
  8
 4. ja jau visam pasaulē un ,protams, mūsu valstī ir cena, tad “pēc takses” būtu jāmaksā arī pieaugušajiem šo izpriecu un baudas guvējiem, tie kuri nav bērni, vai vismaz bērna prātā domādami, ka viņiem viss pienākas uz pārējo nodokļu maksātāju rēķina.

  6
  2
 5. protams, ir un būs mums ne tikai jāņi un alises, kas jūsmos par postsociālisma zemēs iespējamo, vien, varbūt atjaunot vēl specveikalus, specpoliklīnikas un citus iestādījumus, kur daļai iedzīvotāju būs iespējams saņemt pirts pakalpojumus un iedzert kafiju. Protams, tas tagad ir visiem pieejams, bet vai visi to var atļauties, to “pieeju” par visu iedzīvotāju nodokļos iemaksāto? Kā tavas izpriecas korelē ar tām pašām ielām, uz krām jau “nokusis” asfalts, trotuāriem, izdrupušiem bedru bedrēm? Kā arī ar tiem bērniem, kuru dēļ tantes un onkuļi tagad gatavo pārtikas pakas? Lietām, kas vajadzīgas un it kā vajadzīgas visiem? Diez, kādēļ neviens uzņēmējs, pretēji redzētajam uz tirgus pamata dzīvojošās valstīs, nemēģina tos pašvaldības ‘pakalpojumus” ņemt savā ziņā? Varbūt tādēl, ka nodokļi tik lieli, ka izdevīgāk ir šim biznesam pievērsties pašvaldībām, no uzņēmēju nodokļiem pārtiekošām. Kaut kā greizi tas notiekošais valstī izskatās.

  3
  1
 6. Peldbaseinam blakus brīva pļava, lai direktore parūpējas un uzstāda saules baterijas un lai silda baseinu uz nebēdu!

  16
  3
 7. Grantiņa ” izsita” peldbaseinu un sporta halli, Gerģe kārtīgi pabeidza Žabova desmitgades būvdarbus, Grigorjeva sakārtoja savu skolu un stadionu. Un šīs sievietes uzliks arī saules baterijas,ja vajag…

  14
  7
 8. URRĀ, pensionāres paveica varoņdarbu, bija vēl pensionāre Gaile, kura uzstādīja Bauskas centrā tankštelli un deva zaļo gaismu konservkārbai RIMI. Paldies JUMS, KUNDZES!

  11
  4
 9. Ķekavas peldbaseina izmaksas līdz šim esot bijušas ap 100 000 eiro gadā, bet Bauskā peldbaseins, kura uzturēšanas izmaksas pagājušajā gadā bijušas gandrīz 242 000 eiro…..Lietuvā vēl lētāk,jo Pasvalē peldbaseina dziļums ir 145 cm,bet Bauskā ap 2metri… Kur Grantiņas kundze izrauj tādas summas baseina uzturēšanai? IESPĒJAMI IR DAUDZI NEVAJADZĪGI DARBINIEKI ,tāpēc arī divreiz vairāk vajaga naudu BAUSKĀ NE kā ĶEKAVĀ????

  14
  3
 10. Rimi tika uzbūvēts par iedotiem kukuļiem būvvaldē, melu detektors ieviestu skaidrību ,tāpat kvartālos škūņa celtniecība aizdomīga, tās paciņas būvvaldē tak nes visu laiku.

 11. Aizejot uz Bauskas peldbaseinu man liekas,ka kāds elpo visu laiku mugurā. Apsēdies uz krēsla,hops tev klāt un mauj,ka dvieli vajag palikt apakšā, lienu pa kāpnēm ārā no baseina un norauju netīkamo gumiju no galvas, te atkal vagars klāt un auro,ka cepuri jāatstāj, par pirti,džakuzi, ģērbtuvēm nemaz neizteikšos. Varbūt kādam šī dresūra ir tīkama, bet piedodiet es labāk izvēlos, kur attieksme ir cilvēcīgāka.

  17
  5
 12. Bauskas baseinam nav ne vainas. Ja kādam patīk ka mēsli peld pa ūdens virsu var peldēt Pasvaļa baseinā. Bauskā ūdens tīrs un silts, personāls laipns.
  Grantiņas kindzei palūgu atsākt abonementu tirdzniecību, citādi padārgi sanāk ģimenes apmeklējums.

  8
  11
 13. Mūsu ģimene gan izvēlas braukt uz Jūrmalu,tur ūdens siltāks un personāls atsaucīgāks un daudz laipnāks.

  12
 14. Biruta māk apsamniekot valsts naudu.Melu detektors atrastu varbūt kādu miljonu dālderu.

  10
  1
 15. Ja būtu jāizvēlas ko slēgt, peldbaseinu, vai piemēram pašvaldības kārtībniekus, ko slēgtu pašvaldība? Kārtībniekiem nav uzturamas ēkas, tātad ar tiem būtu vienkāršāk. Un kas ir nozīmīgāk sabiedrībai? Veselība, peldētpasme vai visādu nenormālo apkalpošana?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.