Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Karpa dārzā Bauskā uzstāda piemiņas stendu mūziķim Edvīnam Zariņam

Pirmdien, 31. janvārī, Bauskas kultūras centra darbinieki Karpa dārzā Bauskā uzstādīja nelielu piemiņas stendu negaidīti mūžībā aizgājušajam Bauskas mūziķim, grupas «Dakota» līderim Edvīnam Zariņam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Karpa dārzā Bauskā uzstādīts piemiņas stends negaidīti mūžībā aizgājušajam Bauskas mūziķim, grupas «Dakota» līderim Edvīnam Zariņam. Foto: Ivars Bogdanovs

Koka statīvā uz atnācējiem noraugās izgaismots mūziķa foto, kā dzīvs, tikai krāsas gan melnbaltas, mūžības baltie puteņi tās nodzēsuši. Deg sveču liesmas, un sniega baltumam nodots arī Alpu vijolītes podiņš. Tuvumā stāv Edvīna Zariņa bērni, kam vislielākā sāpe un zaudējums. Zudušo diemžēl neatgriezt, paliek tikai atmiņas. «Bauskas Dzīve» palūdza vistuvākajiem padalīties savās atmiņās par tēti.

Meita Santa Zemīte stāsta: «Tēta labā humora izjūta, Zaram jau bija sava humora izjūta.»

Pie piemiņas stenda Karpa dārzā sapulcējušies mūziķa bērni – Santa Zemīte (no labās), Ēriks un Linda Zariņa. Foto: Ivars Bogdanovs

«Man viņš, mazai būdamai, iemācīja taisīt elektrības rozetes, skalojamo kasti remontēt, mēbeles skrūvēt. Tas man dzīvē ir ļoti noderējis,» atklāj meita Linda Zariņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Santa piebilst, ka arī apgūtas remonta taisīšanas nianses. Ļoti daudz tētis bērniem stāstījis par mūziku, mūziķiem.

Daudzi izsaka līdzjūtību, atzīst, ka tuvāka bijusi dziesma «Kurtizāņu ugunskurs». «Man vislabāk patika dziesma «Aizej tad, kad snigs». Tā arī notika…» saka Santa. Savukārt Lindai – «Vēja balss», kā «viņš par savu balsi pateica».

«Tētis nekad ne par ko nesūdzējās, viss notika pēkšņi, katram savs ceļš un liktenis,» atzīst meitas. Albums palika neizdots, koncertam gatavojās, «pēdējie divi gadi dikti iedeva», atzīst tuvinieki. Par tēti un vectēvu sēro četri bērni un deviņi mazbērni.

Bauskas kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš teic, ka piemiņas stends Karpa dārzā būšot līdz piektdienai, tas gan atkarīgs arī no laikapstākļiem, «lai ikvienam ir iespēja atnākt».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Ludzjutiba tuviniekiem..dzive turpinas.Sapei jaizsap..tas remdes tikai laiks..Paliks atminas kuras ieslegsiet pasa dzilakajaa dveseles sturitii..ka ari teta padomi iemacitie darbini un kopa pavaditais visskaistakais laiks..bagats cilveks jusu tetis berni…talantigs muzikants..bagats tevs un vectevs..tik daudz mazbernu..un gan jau kads klus par slavenu muziki un ies vecteva peedaas..savadak jau nemaz nevar but..turieties.

    14
  2. Neatkārtojams balss tembrs, ko nesajaukt ne ar vienu citu dziedātāju. Lai gaišs ceļš mūžībā.

    21
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.