Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada sociālais dienests turpina dalīt valsts sagādātās medicīniskās sejas maskas

Bauskas novada sociālais dienests turpina bezmaksas medicīnisko masku izdali pašvaldības iedzīvotājiem, kuriem noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss. Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska atklāja, ka līdz trešdienai, 2. februārim, izsniegta aptuveni puse no valsts piešķirtajiem 1100 komplektiem jeb 55 000 medicīnisko masku. Katrs minētās mājsaimniecības loceklis no septiņu gadu vecuma var saņemt vienu iepakojumu jeb 50 medicīniskās maskas. Aprēķināts, ka tas ir pietiekams daudzums divu mēnešu periodam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

«Bauskas Dzīvei» iedzīvotāji ziņojuši par gadījumiem, ka nereti tirgotavās nopērkamajos medicīnisko masku komplektos masku skaits ir atšķirīgs. Dažkārt trūkstot vairāk nekā desmit vienību. D. Romanovska apliecināja, ka dienesta darbinieki atvēruši vairākas kastītes un pārliecinājušies, ka skaits, kas norādīts uz iepakojuma, sakrīt ar reālo masku skaitu iepakojumā.

Medicīniskās sejas maskas Bauskā dala Higiēnas centrā. Ceraukstes, Dāviņu, Gailīšu, Īslīces, Mežotnes, Codes, Vecsaules un Brunavas pagastā par masku saņemšanu jāinteresējas pie pagasta sociālajiem darbiniekiem. Rundāles, Svitenes, Viesturu, Iecavas, Vecumnieku, Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes, Valles iedzīvotājiem pēc maskām jāvēršas pagastu pārvaldēs.

«Precīza informācija par konkrētām dienām, laiku, kontakttālruņiem atrodama pašvaldības mājaslapā. Uzskatu, ka tas ir svarīgs atbalsts, īpaši laikā, kad visam cenas tik ļoti paaugstinās, un mūsu iestādes pārziņā esošie tomēr skaita katru centu,» teic D. Romanovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienreizlietojamo medicīnisko sejas masku cena veikalos mēdz būt pārdesmit centu un vairāk, pat 50 centi, ja pērk pa vienai, bet cilvēkiem ar zemiem ienākumiem lielāka prioritāte tomēr ir pārtika. Ja medicīniskās maskas neiepirktu valsts un neizdalītu pašvaldība, daudzi no šiem ļaudīm nespētu pildīt valdības prasību sabiedriskajās vietās lietot vien medicīniskās maskas vai respiratorus.

Jau ziņojām, ka valsts iegādātās medicīniskās sejas aizsargmaskas ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta starpniecību Bauskas novada sociālajam dienestam piegādātas janvārī. Kopumā Bauskas novads saņēma 55 000 medicīniskās sejas aizsargmaskas, kuras iedzīvotājiem sāka dalīt no 24. janvāra.

Lai gādātu par maksimālu drošību lipīgākā «Covid-19» izraisītāja vīrusa – omikrona – varianta izplatības situācijā, atbilstoši valdības lēmumam kopš 25. janvāra publiskās vietās aizliegts lietot auduma sejas maskas. Atļautas tikai medicīniskās maskas un respiratori, kas drīkst būt ne zemākas klases kā FFP2 respiratori bez vārsta. Skolēni no septiņu līdz 12 gadu vecumam visur var turpināt vilkt valsts nodrošinātās auduma maskas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Domāju, ka ēdiens cilvēkiem vairāk noderētu nekā kaut kāds Ķīniešu tualetes papīrs.

    7
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.