Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada iedzīvotājus aicina pievienoties Zemessardzei

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde aicina Bauskas novada iedzīvotājus pievienoties Zemessardzei savai darba, mācību vai dzīvesvietai tuvākajā bataljonā, portālu informēja Zemessardzes 1.Rīgas brigādes sabiedrisko attiecību speciālists Raivis Zeltīts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Kristaps Gulbis/publicitātes foto.

“Mūsu valsts aizsardzība ir visu iedzīvotāju atbildība un pienākums. Mums visiem ir iespēja dot savu ieguldījumu visaptverošā valsts aizsardzībā un Zemessardze ir tā vieta, kur pilsoņiem ir iespēja apgūt nepieciešamās iemaņas un zināšanas, lai rūpētos par savu, ģimenes un arī valsts drošību un aizsardzību. Tādēļ aicinu visus Rīgas, Pierīgas un Bauskas iedzīvotājus pievienoties Zemessardzes 1. Rīgas brigādes rindām,” teic Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns.

Viņš norāda, ka dienests Zemessardzē ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessargi attīsta savas militārās iemaņas no pamatdarba brīvajā laikā – nedēļu nogalēs, atvaļinājuma laikā vai darba dienās, ja zemessargam šis laiks ir pieejams. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot arī savu vispārējo fizisko sagatavotību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārzemēs. Dienesta laikā zemessargs izvēlas apgūt kādu no militārajām specialitātēm, piemēram, sakarnieka, snaipera, izlūka, prettanku ieroča operatora, militārā mediķa, karavīra-glābēja, ložmetējnieka, militārā transporta autovadītāja, spridzinātāja, radiostaciju operatora u.c. Turklāt par dienesta pienākumu izpildi un piedalīšanos mācībās zemessargs saņem kompensāciju (sākot no 32 eiro dienā) un apmaksātu ēdināšanu vai tās kompensāciju – 9,96 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties Zemessardzes mājaslapā www.esizemessargs.lv vai www.zs.mil.lv.

Bauskas novadā par dienestu Zemessardzē jāinteresējas Zemessardzes 53. kājnieku bataljonā, kontaktinformācija – 670727522654186653kb@mil.lv, Biržu iela 13C, Bauska.

Lai iestātos Zemessardzē jebkurā bataljonā kādā no Latvijas reģioniem, interesentus aicina sazināties pa tālruni 1811, rakstīt esizemessargs@mil.lv vai www.esizemessargs.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (17)

 1. No ka tad isti jabaidas un si valsts jasargaa.domaju.vienigi no banditiem kas pie varas un kuri visiem spekiem pret tautu izvers genocidu..

  12
  6
 2. Es neiesu mezaa ne saut ne kaut..tijai ogas un senes lasit..ar mezamati parunaties katru koku samilot..un dievam lugt lai nekad.pret cilveku man nebutu japavers ierocis..un lai zemessargi neaizbauda zvetus un nenomida ogulajus.

  4
  4
 3. Kad tauta covid sakaraa ir visas izpausmes apmanita..ar brivpratigo vakcinaciju.un turpinas par to nirgaties un to mocit kad citur atcel sertifikatus..un vel pietiks nekaunibas aicinat lai so rezimu tauta nak auzstavet..jasmejas..

  12
  4
 4. Ta briva valsts par kuru stavejam uz barikadem ir zudusi…si nav ta valsts par kuru butu jacinas..karinlevita diktatura te nav vajadziga

  11
  5
 5. savulaik, pirms Latvijas okupācija, PSRS armijas iebrukuma un vēlākās valsts aneksijas, Latvijas armijā dienēja krietni vairāk militārpersonu, kā pašreiz, piedevām militārās izsargu organizācijas biedriem, kuru tolaik arī bija vairāk kā pašlaik zemessargu rīcībā bija mājās glabāti ieroči ar visu munīciju, un kur nu vēl 2 zemūdenes un kara aviācijas pulks. Nemaz nerunājot par motorizēto strēlnieku pulkiem ar tiem laikiem modernu tehniku, ne “šrotā” noskatītu. Paliek jautājums, redzot mūsu armijas un zemessargu spējas, tad cik mums profesionālās armijas vīru sanāk uz Krievijas un Baltkrievijas robežas kilometru, un vai viņi tiešām noturēs moderni bruņoto agresoru pat to brīdi, kamēr zemessargiem izdalīs ieročus, ja vien, ja vien ienaidnieks šīs labi zināmos, par dārgu naudu būvētos arsenālus jau nebūs sabombardējis. Vairāk gan tas viss izskatās pēc lielu vīru spēlēm ar iznākumu kaut kur jau redzētu, ja NATO valsts viedoklim Vācijai piebiedrosies citas NATO dalībvalstsis, mūsu patreiz vienīgā cerība, ka tiksim atkaroti

 6. Cerams ka manaa mezaa miliraristi neklejos…es esmu profesionala ogu lasitaja…jo mezs ir vieniga vieta kur rast mieru un harmoniju..es taja uzturos visu dienu…mani neinteresee ne zenessardze ne ieroci ne militaristi…..un es vairak respekteju dieva likumus..un bausli tev nebus nokaut…taoec nekad ieroci nepacelsu pret cilveku..gan jau dievins pats visus nolijs pa vietam.

 7. Bauskas antivakseri ir no tupākajiem LV. Ne jau režīms jāaizstāv, bet jūsu tēvzeme

  5
  12
 8. Un kas ir tevzeme ar nopotetiem slimiem cilvekiem. Veselajiem. atnemts darbs..satversme un cilvektiesibas piesmietas…tevzeme nav tikai teritorija tevzeme esam mes cilveki kuri taja dzivojam un kuriem brivibu ir nozagusi pasu valstviri…ne iedomu ienaidnieki.

  13
  4
 9. Un kas pieder manai tevuzemei..zemes izpardotas arzemniekiem..mezi izcirsti uznemumi kudras ieguves ari pieder arzemniekiem..videjos uznemumus grib likvidet..daudzi bez darba..nodoklu verdziba dzives dardziba…kas pieder latvieti tev..
  .nekas…pat tava pasa briva griba un kermenis..

  13
  4
 10. Redz kur šerpi arī te utaino troļļi sarosījušies. Ne rakstīt māk ne latviešu tastatūras iegādāties. Būtu maukuši kirilicā, vatņiki, ko sevi mocīt.

  6
  6
 11. un kā saukt tevi, par kārtējo “galvā drātēto” noderīgo idiotu ar glaudāmsmadzenēm, domāt nespējīgu, vien “padomus” dot spējīgam, padomus, kas līdzvērtīgi vecmeitu paustajam bērnu audzināšanas sakarā

  1
  1
 12. Ja kāds negrib pievienoties zemessardzei, tad katra individuālā darīšana, bet īdēšana par to, ka viss ir atņemts, viss zaudēts, genocīds ir vārguļu un vadāmo cilvēku runa. Kurš tad jūs aizstāvēs, kurš jums tās iespējas piegādās un iesaiņos? Varbūt pašiem jābūt kritiskiem pret sevi pašu, uzdot jautājumu – vai tiešām esmu individuāli tik vārgs, ka nevaru būt ne zemessardzē, ne arī izdarīt kaut ko vairāk savai ģimenei – meklēt pašam iespējas, attīstīties. Gribat lai jums ir tik pat daudz iespējas kā 200km tālāk no Bauskas – Opočkā, Veļikajos Lukos vai Neveļā? Patiesība raudātāji īsti nesaprot cik jums ir daudz iespējas šobrīd, cik maz tās izmantojat un cik maz to var būt citos apstākļos.

  3
  3
 13. ja atceramies tavus šeit pat portālā paustos parātojumus par cenu celšanu apkurei, un šo prātojumu sakarā pausto par apkures tavā mājā ar siltumsūkni, sltināto māju ar visām ekstrām un beidzot elektroautomobili īpašumā. Te tiešām jārūpējas, kas visu šo bagātību nosargās, ar pieciem tūkstošiem vīru te noteikti nepietiks. Ja atceramies veidu, kā krievija okupēja Krimu, tad tā mūsu regulārā armija derētu vien kara vešanai ar Igauniju vai Lietuvu un tad nez vai. Arī tie daži tūkstoši zemesargu diez vai palīdzētu, skatoties mūsu valsts un kaimiņu nemitīgos lūgumus NATO karaspēka kontingenta palielināšanai. Diemžēl, tā ir vienīgā iespēja atturēt agresoru, bet ne nopietni pretoties. Mūsu valsts armija vismaz pagaidām, arī kopā ar zemessargiem der vien masu nemieru apspiešanai, ja tādi izceltos un SM īpašuma nosargāšanai attiecīgos brīžos

  2
  2
 14. vai komentāra rakstītājs pats ir zemessargs, jo ar elektroautomobiļiem braucošie diez ko nemīl ērces pa krūmiem barot? Ja ir, tad būtu jāatceras, kā savulaik klājās līdzīgam militāram veidojumam – aizsargiem, tolaik no sabiedrības elites veidotam, šajos laikos tev līdzīgiem sastāvošam, pat ar ieroci blakus gultai atslietu? Vai tas ierocis valstij kritiskā brīdī tika izmantots kur vairāk kā parādēs un zaļumballēs izrādoties vietējo skaistuļu priekšā?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.