Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ar krauķiem būs jāsadzīvo; Bauskas novada pašvaldība bezspēcīga cīņā ar melnsvārčiem

Bauskas pilskalna parka koku galotnes ieņēmuši pirmie mūspuses pavasara vēstneši – krauķi. Putnu kolonijas te ligzdo gadiem, pašvaldība, tērējot līdzekļus centusies ierobežot melnsvārču izplatību, taču beigās kapitulējusi. Izlemts, ka krauķus šogad liks mierā gan Bauskā, gan Iecavā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Krauķi Bauskas pilskalna parkā atgriezušies savās ligzdošanas vietās. Foto: Ivars Bogdanovs

Bauskas novada pašvaldībā paskaidroja, ka Bauskā bez rezultātiem ir izmēģināti vairāki humāni līdzekļi – izmantoti skaņu signāli un noārdītas ligzdas, kā arī zāģēti zari, lai kolonijas no pilsētas teritorijas aizbaidītu, bet līdz šim bez rezultātiem. Radikālus līdzekļus izmantot nedrīkst, tāpēc ar pašreizējo situāciju būs jāsadzīvo, uzsvēra vietvarā.

Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers norādīja, ka arī Iecavā pagaidām nekādi konkrēti papildu pasākumi krauķu kolonijas ierobežošanai nav paredzēti, jo iepriekšējie centieni nav devuši nekādu rezultātu. “Turpināsim sadzīvot un ikdienā arī vairāk rūpēties par pilsētas tīrību un atkritumu savākšanu, lai mazinātu iespējas putniem brīvi baroties,” aicināja N. Vāvers.

Latvijas ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viestur Ķerus apliecināja, ka pašvaldībai ir taisnība. Arī ornitologam nav zināmi efektīvi līdzekļi krauķu skaita samazināšanai. Rīgā krauķi kā ligzdotāji ir izzuduši, bet neesot zināms, kāpēc tā noticis.

“Manuprāt ar krauķiem arī nav vajadzības cīnīties. Jā, krauķi nav meža putni.  Tie ir pielāgojušies dzīvei cilvēku tuvumā un mēdz radīt zināmas neērtības, bet ne jau krauķi ir vienīgie. Ja cilvēks dzīvo pie lidostas, dzelzceļa vai šosejas, kas rada daudz vairāk trokšņa un netīrības nekā krauķi, turklāt atšķirībā no krauķiem ir ne tikai traucējuši, bet arī bīstami, viņš vienkārši pieņem un samierinās. Taču putni nez kāpēc reizēm šķiet kaut kas tāds, ar ko nekādi nevar samierināties, bet ko noteikti vajag aizvākt, aizdzīt vai iznīdēt. Turklāt, lai gan aptauju veicis neesmu, domāju, ka gana daudz ir to iedzīvotāju, kam pret krauķiem nav nekādu iebildumu, bet, protams, skaļāki un dzirdamāki ir tie, kam šie putni nepatīk,” tā V. Ķerus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. Nav runa par patikšanu vai nepatikšanu. Runa ir par dzīves kvalitāti kolonijas tuvumā. Kolonija ar katru gadu bezmaz ģeometriskā progresijā palielinās. Ķērcienu kakofonija un netīrība līdz ar to arī. Ja nedzīvo tiešā tuvumā kolonijai, tad atrunāties var ar visādiem argumentiem. Risinājumus meklēt un galvenais!!!! īstenot negribas, ja problēma neskar personiskās intereses.

  8
  5
 2. tad ko tu kārtējo reizi esi atbildējis kaimiņam, pie kura durvīm kārtējo reizi ir “atzīmējies” tavs mīļais runcītis, vai tava kaķenīte, tik ļoti iecienījusī kaimiņa puķu vai dārzeņu dobes. Kā arī bieži dzirdamos “kaķu koncertus” zem logiem nakts vidū? Kā arī, bez jebkādas vajadzības nepārtraukti rejošo debīla saimnieka neaudzināto suni pilsētā?

  4
  1
 3. Vēl jau pilsēta uz ielām un zālājos tiek atstātas suņu ” ikdienas dāvanas” , bet tas jau tikai sunītis, tas nekas, ka tas stundām rej uz balkona. Vecajā Bauskā no rītiem jāskatās , kur uz ielas kāju spert, daudz ” prettanku mīnas”, ko sirmmāmiņas nesavāc. Krauķi jau nav nekas traks, nevajag jau cīnīties pret dabu. To kaķīšu un sunīšu jau arī ap Dārza ielu nav nemaz tik daudz, lai ar viņiem vajadzētu ” cīnīties”, dzīve ir tik īsa, ka to nav obligāti jāpavada cīnoties ar kaut ko.

  8
  1
 4. Putnu ir ļoti daudz, tie nemitīgi ķērc, ar izkārnījumiem apgāna apkaimē novietotās automašīnas, soliņus. Visur, kur saskata acis, ir piedirsts. Šādā pieķēzītā vidē ir jādzīvo. Varbūt krauķmīļiem šie sūdi un troksnis ir pieņemams, bet man nav tas pieņemami. Gribu mieru un klusumu un TĪRĪBU!!!

  8
  1
 5. Man ir zināms loti labs, ātrs un iedarbīgs risinājums…
  Sapulcējas visi medību kolektīvi… Un 8 tajā martā goda zalve Klaras Cetkinas dienai pa godu (iepriekš vienojoties uz kuru pusi kurš…)

 6. Tu tāda pati kā Putins: ES gribu un tam tā jābūt, ja nē, tad šautene rokās vai uzmetīšu bumbu.Ne tu viena uz pasaules un dzīve ir īsa, var pienākt brīdis, ka tu tos krauķus atcerēsies ar prieku, jo var būr arī daudz kas briesmīgāks.

 7. Pirmais likvidēt krievu baznīcas,aizliegt krievu valodu uz 10 gadiem,ieņemt vadošus amatus.

 8. bet, kāds labums no tā, ja jau tu esi šeit iemācīts pat gramatiski pareizi rakstīt latviešu valodas vārdus?

 9. Putnu nav daudz, cilvēku ir daudz kuri ķērc un piederumi visur. Lai vairojas kar kar kar😁

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.