Bauskas apvienības pagastos ar 1. maiju pieaugs maksa par ūdeni un kanalizāciju, «Bauskas Dzīvei» atklāja Bauskas apvienības vadītājs Aleksandrs Gurkovskis.
Ceturtdien, 31. martā, Bauskas novada domes sēdē A. Gurkovskis piedāvāja jaunos tarifus Brunavas, Codes, Ceraukstes, Dāviņu, Gailīšu, Mežotnes un Vecsaules pagastā.
Pašlaik Brunavas pagastā par ūdens piegādi maksā 0,99 eiro par kubikmetru ar PVN, no 1. maija cena būs 1,40 eiro par kubikmetru. Pieaugums ir 41%.
Ceraukstes pagastā par ūdeni patlaban maksā 0,94 eiro, bet, tarifam pieaugot, nāksies rēķināties ar 1,32 eiro par kubikmetru.
Codes pagastā tarifs palielināsies no 0,98 eiro par kubikmetru uz 1,36 – tarifs celsies par 39%, bet Dāviņu pagastā cena no 0,88 eiro pieaugs līdz 1,22 eiro. Rezultātā ir 39% pieaugums.
Gailīšu pagastā ūdens pakalpojumu tarifs no 0,93 eiro par kubikmetru celsies līdz 1,36 eiro par kubikmetru, bet Mežotnes pagastā no 1. maija par ūdeni būs lielākais pieaugums – 0,94 eiro vietā par kubikmetru iedzīvotāji maksās 1,48 eiro, tur pieaugums būs par 57%.
Vecsaules pagastā 0,99 eiro vietā nāksies maksāt 1,36 eiro par kubikmetru ar PVN.
Cena celsies arī kanalizācijai. Brunavas pagastā kanalizācijas tarifs pašlaik ir 1,42 eiro par kubikmetru, bet no 1. maija tas sasniegs 1,68 eiro, kas ir 18% pieaugums.
Ceraukstes pagastā par kanalizāciju patlaban maksā 0,77 eiro, bet gaidāms 90% pieaugums jeb tarifs celsies līdz 1,46 eiro par kubikmetru. Codes pagastā tarifs kāps no 1,21 līdz 1,79 eiro jeb par 48%.
Lielākais kanalizācijas tarifa pieaugums būs Dāviņu pagastā, kur cena augs par 119% jeb no 0,73 līdz 1,60 eiro.
Gailīšu pagastā tarifs kanalizācijai augs no 1,03 līdz 1,57 eiro par kubikmetru, bet Mežotnes pagastā tas palielināsies no 1,19 līdz 1,94 eiro.
Vecsaules pagastā pieaugums būs par 75% jeb no 1,10 līdz 1,92 eiro par kubikmetru.
Aleksandrs Gurkovskis ūdens un kanalizācijas pakalpojumu pieaugumu saista ar izmaksu maiņu. «Ceraukstes pagastā pēdējo reizi tarifs mainīts 2016. gadā, Gailīšu pagastā – 2011. gadā. Tagad tarifi būs līdzīgi visos pagastos,» sacīja A. Gurkovskis.
Tur, kur saimniecības ir mazākas, jūtams lielāks tarifa pieaugums. Kanalizācijai, piemēram, elektrības izmaksas sasniedz 40% no visas cenas. Uzturēšana kļuvusi dārgāka,» «Bauskas Dzīvei» pastāstīja A. Gurkovskis.
un ko špeciālists Gurkovskis atbildētu uz jautājumu, vai cenu celšana par pakalpojumu palielinās iedzīvotāju vēlmi pieslēgties centralizētajiem tīkliem, ja šobrīd dažā labā pagastā uz izbūvētajām trasēm simtu tūkstošu vērtībā ir vien uz rokas pirkstiem skaitāmi klienti? Vai šīs ieguldītās investīcijas jebkad kaut daļēji atmaksāsies, nemaz nerunājot par iziešanu pa nullēm?
kurs to vares samaksat laukos? tas ir normali?
Tieši laukos ir maksātspējīgākie.
ko tu te muldi.
ja tā ir kā tu saki, tad kālab tie daži pagasta lielzemnieki- miljonāri paši sev nevarēja izbūvēt to kanalizāciju un ūdensvadu, jeb viņiem jau sen tā jūsu naudas apgūšana ir pie vienas vietas.
Nu,bet mums jau Bauskā tas tarifs ir 2,66 +2 eiro par rēķinu sagatavošanu+o.8o par rēķina piegādi! Tad cik mums izmaksā tas 1m3!
Njā,izksatās kad ķēzīsi mies pa stūriem,un ūdeni dzersim pirkto,mazgāsimies peļķēs..Tā būs lētāk,rēķina sagatavotāji.Jibio mantelīt