Bauskas novada sportisti ir gatavi cīnīties par Latvijas medaļām

Šodien, 8. februārī, ar Latvijas čempionātu Kuldīgā U14 vecuma grupas audzēkņiem sāksies Latvijas čempionāti vieglatlētikā dažādām vecuma grupām. Tie noslēgsies ar vieglatlētikas čempionātu pieaugušajiem Valmierā 26. februārī. Par godalgām cīnīsies arī Bauskas novada pārstāvji.

NIKITA ŽURAVļOVS LVS/«Maxima» Jaunatnes kausa izcīņā U16 grupā ieguva otro vietu trīssoļlēkšanā.

Jaunie sportisti piedalījušies gan Latvijas U14 čempionāta atlases sacensībās, kas notika četrās zonās visā Latvijā, gan arī cita veida sacensībās – Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) «Maxima» jaunatnes kausa izcīņā U14 un U16 grupā.

Otrais trīssoļlēkšanā

Liela daļa sacensību šogad notiek jaunajā Valmieras vieglatlētikas manēžā. 2. februārī tur aizvadīta LVS/«Maxima» Jaunatnes kausa izcīņa. Bauskas novada pārstāvjiem divas godalgas. U16 grupā otro vietu trīssoļlēkšanā izcīnīja Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēknis Nikita Žuravļovs ar rezultātu 11,09 metri. 60 metru barjerskrējienā viņam ceturtā vieta. Baušķeniekus vēl pārstāvēja Mārcis Bīriņš, Matīss Toronijs, Arsēnijs Babuka un Katrīna Ārente. Iecavas sporta skolas «Dartija» vieglatlēte Kristīne Elizabete Čuba izcīnīja trešo vietu lodes grūšanā ar rezultātu 10,21 metrs. Iecavniekus sacensībās pārstāvēja arī Ance Anete Berkmane, Sāra Lagzdiņa un Laura Dumpe.

Ar vienu uzvaru nepietiek

Reizē notika arī bērnu daudzcīņa U14 vecuma grupā. Jaunie sportisti sacentās 60 metru skrējienā, tāllēkšanā, lodes grūšanā un 600 metru skrējiena distancē. Puišu konkurencē 22. vietā Edgars Kļaviņš no Vecumnieku sporta skolas. Viņš izcēlās ar labāko rezultātu lodes grūšanā – 10,72 metri. Tomēr punktus skaitīja kopā pēc izcīnītās vietas attiecīgajās distancēs, un viņam 60 metru skrējienā bija 14. vieta, tāllēkšanā 28. vieta un 600 metru skrējienā 43. vieta, kas kopā deva 22. vietu. Startēja arī meitenes – Aleksandra Rozmarija Zandberga ar labāko rezultātu tāllēkšanā – 8. vieta un 4,23 metri – ieguva 13. vietu, savukārt Elza Zaļkalne ar labāko rezultātu lodes grūšanā – 13. vieta un 7,75 metri – bija 20. vietā.Vecumnieku jaunieši sevi labi parādīja Latvijas U14 čempionāta vieglatlētikā atlases sacensībās, kas Dienvidu grupai notika 27. janvārī Rīgas sporta manēžā. Divas uzvaras jaunākajai Lungeviču dzimtas pārstāvei – Lauma Lungeviča uzvarēja augstlēkšanā, pārvarot latiņu 1,55 metru augstumā un bija labākā lodes grūšanā, raidot lodi 9,94 metru tālumā. Lodes grūšanā puišiem uzvarēja Edgars Kļaviņš – 11,88 metri. Otro vietu augstlēkšanā ar rezultātu 1,49 metri izcīnīja Aleksandra Rozmarija Zandberga.

Stafetē otrā vieta

Vairākas vietas pirmajā trijniekā ieguva Bauskas novada sportisti no Bauskas novada BJSS un Iecavas sporta skolas «Dartija». Iecavniekiem pirmo vietu 60 metru barjerskrējienā izcīnīja Matīss Gustavs Vītols – 10,65 sekundes. Viņam vēl trešā vieta augstlēkšanā – 1,4 metri. Trešajā vietā lodes grūšanā iecavniece Ketija Dūmiņa ar rezultātu 8,67 metri. Baušķeniekiem pirmo vietu nebija, bet trijniekā iekļuva vairāki sportisti. Tiesa, diemžēl ne visi varēs piedalīties 8. februārī Latvijas čempionāta finālā – Bauskas novada BJSS metodiķis Aivars Solzemnieks informēja, ka «Covid-19» saslimšanas dēļ diemžēl dažiem čempionāts ies secen, neskatoties uz labām cerībām izcīnīt godalgas. Divi sportisti divas reizes iekļuva labāko trijniekā. Otro vietu 60 metru sprintā un 60 metru barjerskriešanā izcīnīja Daniēls Raudonis, savukārt otro vietu tāllēkšanā un trešo vietu 60 metru barjerskrējienā ieguva Reinis Ļekūns. Lodes grūšanā otrajā vietā Raivis Slēziņš. Bauskas novada BJSS un Iecavas sporta skolas «Dartija» meitenes piedalījās arī 4×160 metru stafešu skrējienā – baušķeniecēm šoreiz ceturtā vieta, iecavnieces bija sestās. Toties Bauskas novada BJSS puiši izcīnīja otro vietu – komandā bija Reinis Ļekūns, Jānis Strelēvics, Daniēls Raudonis un Klāvs Zaicevs. Pēc Latvijas U14 čempionāta jau šajā nedēļas nogalē Kuldīgā notiks U18 un U20 vecuma grupas vieglatlētikas čempionāts telpās.