Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas pils muzejā aicina uz meistarklasi «Iniciālis»

Sestdien, 29. janvārī, plkst. 12 Bauskas pils muzejā māksliniece Laura Matilde Ikerte vadīs meistarklasi «Iniciālis», kuras laikā būs iespēja apgūt olas tempera krāsas sagatavošanu un izmantošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību-klientu apkalpošanas vadītāja Ilva Neimane atklāja, ka meistarklasē varēs izgatavot savu iniciāli pēc viduslaiku un renesanses iniciāļu paraugiem ikviens – ar vai bez priekšzināšanām.

Viduslaiku manuskriptos iniciāļi ir daudzkrāsaini, īpaši izcelti un palielināti teksta pirmie burti, kas greznoti ar dažādiem ornamentiem, vijumiem, cilvēku un dzīvnieku attēliem, skaidro muzeja speciāliste. Iniciāļi rotāja grāmatu nodaļu sākumu, un to motīvi visbiežāk atklāja tālākā teksta saturu. Daudzkrāsainus iniciāļus izmantoja līdz 16. gs. vidum, kad izplatījās grāmatu drukāšana. Izrotāti, kaligrāfiski iniciāļi tiek lietoti arī vēlāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Olas tempera krāsa ir noturīga, salīdzinoši ātri žūstoša. Tā izgatavota no dabiskiem krāsas pigmentiem un ūdenī šķīstoša lipīga materiāla, piemēram, olas dzeltenuma. Olas tempera krāsas pigmenti izmantoti jau senajā Ēģiptē. Šo krāsu bieži izmantoja arī viduslaikos un agrīnajā renesansē.

I. Neimane akcentē, ka dalībai meistarklasē vietu skaits ierobežots, vēlams iepriekš rezervēt apmeklējumu pa tālruņiem 63923793, 63922280 vai mobilo telefonu 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Pasākuma laikā jāliek medicīniskā sejas maska vai FFP2 respirators (neattiecas uz bērniem līdz septiņu gadu vecumam) un jāievēro valstī esošie epidemioloģiskie noteikumi.

Meistarklase norisinās projektā «Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris–Bauska», atklāj muzeja speciāliste. Viņa skaidro, ka projekta galvenais mērķis ir palielināt apmeklētāju skaitu Bauskas pils muzejā un Raudondvaris muižā (Lietuva) tūrisma nesezonā un ziemas mēnešos. Bauskas pils muzejā 2022. gada ziemas un rudens mēnešos plānotas desmit meistarklases: ādas maciņa izgatavošana, augu vainagu darināšana, kaligrāfija, sgrafito tehnika un alvas rotu izgatavošana. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.