Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Brīvprātīgais no Mežotnes palīdz nogādāt humānās palīdzības kravas uz Ukrainu

Šodien ar kārtējo palīdzības kravu uz Ukrainu devās Mežotnes pagasta iedzīvotājs Ģirts Vismanis. Viņš kā brīvprātīgais iesaistījies palīdzības sniegšanā un šī jau būs otrā reize, kad šonedēļ ceļu mēro uz karā ierauto valsti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Latvijas palīdzības krava. Attēls ilustratīvs. Foto: Aizsardzības ministrija

“Ukrainā notiekošais ir milzīga cilvēces humānā katastrofa. Divas dienas pavadīju ceļā uz Ukrainu un atpakaļ, kā brīvprātīgais ar savu mikroautobusu vedot humāno palīdzību no Rīgas uz Ukrainu. Mēs no Latvijas esam daudz tādi brīvprātīgie, kas sadarbojas ar atbalsta centriem. Braucu, jo apzinos, ka mums kaut kas ir jādara. Ukraiņi mirst arī par mums, jo tas ir karš pret demokrātisko pasauli. Dievs, dod mums spēku un varēšanu atlīdzināt par to, cik viņi mūsu labā cieš!” paziņo Ģ. Vismanis.

Viņam nācās sastapties ar uzmanīgu attieksmi pret Eiropas iedzīvotājiem. “Vīrieši palika karot, bet sievietes ar bērniem dodas uz drošākām valstīm. Mēs atpakaļ vedām līdz Polijai ģimenes ar bērniem. Viņi neticēja, ka palīdzam bez maksas. Bija liela neuzticība. Mēs Ukrainai varam palīdzīgu roku sniegt, ziedojot naudu, medikamentus un armijai nepieciešamo aprīkojumu – nakts redzamības ierīces, bruņuvestes un visu citu, kas armijai vajadzīgs. Viņiem ir cilvēki, kas vēlas cīnīties, bet nav aprīkojuma. Jādomā par ilgtermiņa palīdzību – vajadzēs ilgi glabājamu pārtiku, medikamentus. Krīzes situācija nebeigsies uzreiz, palīdzību vajadzēs arī pēc viena, diviem, trīs mēnešiem,” norāda Ģ. Vismanis. 

Latvijas iedzīvotāji kopš ceturtdienas, 24.februāra, līdz 3. martam labdarības organizācijā “Ziedot.lv” Ukrainas atbalstam saziedojuši vairāk nekā 4 miljonus eiro, ziņo aģentūra LETA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patlaban ziedojumi jau tiek izmantoti, lai atbalstītu gan civiliedzīvotājus, gan Ukrainas armiju un Nacionālo gvardi, informēja “Ziedot.lv” pārstāve Ilze Ošāne.

No saziedotajiem līdzekļiem 243 888 eiro jau izlietoti pirmās palīdzības medicīnas preču, termokameru, termobinokļu un nakts redzamības aprīkojuma iegādei Ukrainas nacionālajai gvardei. Savukārt Ukrainas armijai jau nosūtītas 500 tonnas dīzeļdegvielas.

Vēl par 42 290 eiro nosūtītas dažādas nepieciešamās preces civiliedzīvotājiem Ukrainā un 14 068 eiro izmantoti Ukrainas iedzīvotāju nogādāšanai no Polijas robežas uz Latviju, bet 15 000 eiro vērtībā – iegādāti uzņemšanas komplekti, lai palīdzētu Ukrainas bēgļiem uz vietas Latvijā – galvenokārt dāvanu kartes pārtikas veikalos, medicīnas preces, sadzīves preces. Kā norādīja Ošāne, pirmās pārtikas veikalu dāvanu kartes jau izsniegtas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat ziedojumi jau tiek izmantoti praktiskās palīdzības sniegšanai. Galvenie izaicinājumi ir palīdzības nodošana Ukrainas teritorijā, jo nav izveidots humanitārais koridors, lai nogādātu palīdzību valsts iekšienē. Savukārt pierobežā palīdzība pašlaik nav nepieciešama, jo to nodrošina tuvākās pierobežas valstis.

Palīdzības nodošana tiek organizēta sadarbībā ar Aizsardzības ministriju un iniciatīvu “Uzņēmēji mieram”, kā arī vietējām labdarības organizācijām.

Uzņēmēji ziedojuši arī praktisko palīdzību, piemēram, loģistikas centra telpas, pārtiku, medikamentus utt. Par ziedojumiem tiek iegādātas preces, kuras nevar saņemt kā ziedojumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izvērtējot situāciju, “Ziedot.lv” vērš uzmanību, ka palīdzība Ukrainai būs nepieciešama ilgstoši, īpaši lielā apjomā pēc karadarbības beigām infrastruktūras atjaunošanā, medicīniskajai palīdzībai un daudzām citām lietām. Saziedotie līdzekļi ir drošībā un, tiklīdz būs iespēja sniegt jēgpilnu, mērķētu un pārbaudāmu palīdzību Ukrainas iekšienē, tā tas tikšot darīts.

Latvijas iedzīvotāji var meklēt informāciju arī mājaslapās – “”www.ukraine-latvia.com“, vai “palidziukrainai.lv“, kurās ir iespējams gan uzzināt par iespējamajiem veidiem palīdzēt bēgļiem, gan pieteikties šīs palīdzības sniegšanai.

Jau ziņots, ka Krievija ceturtdien, 24.februārī, iebruka Ukrainā, savukārt Baltkrievijas armija Ukrainas teritorijā iegāja 1.martā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.