Derbijā veiksmīgāki “Bauskas BJSS” basketbolisti

Latvijas Basketbola līgas pirmās spēles aizvadījušas visas trīs Bauskas novada basketbola komandas. Basketbola klubs «Bauska» spēlēja viesos, bet «Bauskas BJSS» un Iecavas basketbola klubs «Dartija» aizvadīja savstarpējo spēli Bauskā.

Vispirms jāpiemin baušķenieki citās komandās. Pazīstamais treneris Nikolajs Mazurs šogad mēģinās palīdzēt Lietuvas virslīgas komandai «Šiauliai» iekļūt izslēgšanas spēļu turnīrā – pagājušajā gadā komanda palika ceturtajā vietā. Savukārt iecavnieks Linards Jaunzems pēc divām spēlēm ir BK «Ventspils» līderis pēc gūtajiem punktiem. Vispirms «Pafbet» Igaunijas-Latvijas basketbola līgā klubs viesos uzvarēja «Tartu Ülikool Maks&Moorits» vienību ar 88:83 – L. Jaunzems šajā spēlē guva 22 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas. Otrā mačā komanda ar 96:102 piekāpās BK «Liepāja» – L. Jaunzemam 23 punkti un septiņas atlēkušās bumbas.

Basketbola klubs «Bauska» jauno «Ramirent» Latvijas Nacionālās basketbola līgas sezonu sāka ar spēli viesos 7. oktobrī pret BK «Ķekava». Tā liecina «basket.lv» mājaslapas informācija. Baušķenieki veiksmīgi aizvadīja pirmo puslaiku, noslēgumā izvirzoties vadībā ar 56:46, bet nespēja izbēgt no «punktu bedres» pēdējā ceturtdaļā, kuru zaudēja ar 21:36, un spēlē piekāpās ar 98:102. Vēl divas minūtes pirms beigām bija neizšķirts, bet tad minūtes laikā punktus guva tikai mājinieki, kas arī nodrošināja ķekaviešu uzvaru.

Baušķeniekiem šoreiz laukumā bija dažādi spēlētāji, bet praktiski visu uzbrukumu realizēja un punktus guva tikai trīs līderi. Ivaram Zemītim 39 punkti un desmit atlēkušās bumbas, Jānim Eidukam 35 punkti un septiņas atlēkušās bumbas, Tomam Vilkam 14 punktu un desmit rezultatīvas piespēles. Deviņi punkti Jāņa Vilcāna kontā, viens punkts Edgaram Arnītim. Pārējie spēlētāji pa grozu izdarīja četrus metienus. Nākamo maču komanda aizvadīja vakar vakarā, kad avīze bija nodota drukāšanai, – 12. oktobra vakarā Bauskā tikās ar «LU/BS Rīga». Par rezultātu informēsim.

Savukārt «Aizdevums.lv» Latvijas Nacionālās basketbola līgas Rietumu grupas spēles mūsu komandām sākās ar derbiju – 10. oktobra maču Bauskā.

Spēles pirmais puslaiks noritēja aptuveni līdzīgi, bet otrā puslaika pirmajā ceturtdaļā «Bauskas BJSS» ieguva nelielu pārsvaru pār BK «Dartija». Pēdējās ceturtdaļas vidū gan iecavnieki izvirzījās vadībā, bet spēles nobeigumu mācēja savā labā izmantot tieši baušķenieki, uzvarot noslēgumā ar rezultātu 70:63.

Baušķeniekiem punktu guvēju skaits diezgan plašs – 17 punkti Kristeram Kalniņam, 14 punkti līgas debitantam Maiklam Burmistrovam – viņam arī 13 atlēkušās bumbas. 11 punkti un 18 atlēkušās bumbas Sandrim Ernestam Rudzrogam, deviņi punkti Robertam Miezītim, astoņi Tomam Rimševicam, seši Henrijam Pļaviņam, pieci Edvardam Sniedzītim.

Iecavnieki šoreiz ieradās septiņu vīru sastāvā – komandas kodolu veidoja Misas un Iecavas audzēkņi. 19 punktus guva Haralds Štāls, 15 Armands Ķiploks, kurš izcīnīja arī 13 atlēkušās bumbas, desmit Toms Šķipars, pa deviņiem punktiem Mārtiņam Veģim un Valdim Berlinskim, un viens punkts Egonam Zaķim.

Nākamo mājas spēli «Bauskas BJSS» aizvadīs 24. oktobrī ar BK «Jaunpils» vienību, bet BK «Dartija» savās mājās Iecavas pamatskolas sporta zālē 19. oktobrī uzņems «LBTU» komandu. Savukārt nākamais derbijs būs 14. decembrī, kad baušķenieki ieradīsies Iecavā.