Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kultūras kanons aplūkojams Bauskas Centrālajā bibliotēkā

Bauskas Centrālā bibliotēka janvārī sākusi izstāžu ciklu «Latvijas Kultūras kanona vērtības». «Bibliotēkai ir, gandrīz vai jāsaka, pienākums kā vērtību turēt visas kultūras vērtības un tradīcijas,» pastāsta Bauskas Centrālās bibliotēkas direktores vietniece Santa Gudža, «līdz ar to mēs nolēmām, ka ir svarīgi cilvēkiem vairāk popularizēt Latvijas Kultūras kanonu, jo varbūt ne visi kanonu un tā vērtības ir tik ļoti iepazinuši.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: www.kulturaskanons.lv

Bibliotēkas darbinieki apskatīja Latvijas Kultūras kanonu un iepazinās ar tā nozarēm, kuras kopumā ir astoņas – arhitektūra un dizains, skatuves māksla, vizuālā māksla, tautas tradīcijas, literatūra, mūzika, kino un ainavas. «Pirmā nozare, ar ko sākām izstādi, kā jau bibliotēkai ir literatūra, kurā ir iekļautas 14 vērtības,» stāsta Santa Gudža.

Šajā izstādes ciklā vairāk apkopota informācija tieši par rakstniekiem un dzejniekiem, un vērtības ir viņu radītie darbi, piemēram, Brāļu Kaudzīšu «Mērnieku laiki» un citi. Pirmā cikla izstāde «Literatūra» ir apskatāma no 2. janvāra un atradīsies bibliotēkā līdz pat aprīlim, kurai sekos nākamais plānotais izstādes posms «Arhitektūra un dizains».

Otro izstādes cikla daļu apskatei plānots izvietot no aprīļa – tā būs aplūkojama aptuveni trīs mēnešus. «Tiek plānots, ka par katru Latvijas Kultūras kanona nozari tiks veidota izstāde,» atklāj S. Gudža, «tāpēc tā noteikti turpināsies vēl nākamgad.» Izstādes izveidošanā nepieciešama informācijas ieguve un apkopošana, kā arī vizuālo apskates materiālu sagatavošana, ko veic paši bibliotēkas darbinieki.

Santa Gudža akcentēja, ka šis izstādes cikls ir pašu darbinieku iniciatīva: «Mēs paši darba sapulcē raisījām dažādas idejas un nolēmām, ka šī būs izstāde ar pievienoto vērtību.» Viņa paskaidro, ka Bauskas Centrālajā bibliotēkā šāds izstādes cikls ir pirmo reizi, taču kaut kas līdzīgs iepriekš tapis arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā kā veltījums Latvijas Kultūras kanonam. «Mums ir ideja, ka vispirms izstādes tiks izliktas Bauskas Centrālajā bibliotēkā, pēc tam tās piedāvāsim  pārējām Bauskas novada bibliotēkām,» par plāniem ziņo S. Gudža, «mums ir izstrādāta sistēma, kur piesakās bibliotekāres, kas grib izstādi savā bibliotēkā.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.