Nereālas spriedzes un satura spēli savās mājās aizvada Vecumnieku volejbolisti

Nereālas spriedzes un satura spēli savās mājās Misas pamatskolas sporta zālē aizvadījuši volejbola kluba «Vecumnieki» sportisti, kas pašu laukumā uzņēma potenciālos konkurentus cīņā par pirmo vietu regulārajā čempionātā – «Augšdaugavas» vienību.

«Optibet» Latvijas Volejbola čempionāta līderi VK «Vecumnieki» līdz šim savu vienīgo zaudējumu viesos piedzīvoja tieši pret «Augšdaugava» komandu, un Pētera Plūmes vienība bija noskaņota atspēlēties mājas spēlē, kas notika 30. janvārī Misas pamatskolas sporta zālē.

Pirmais sets mājiniekiem bija veiksmīgs – 25:20. Tomēr viesi spēja izraut uzvaras nākamajos divos setos – 18:25 un 21:25. Un tad nāca šajā spēlē izšķirošais – ceturtais – sets.

Iepriekšējās spēlēs «Vecumnieku» vienības līdzjutējiem jau bija nācies redzēt ieilgušas izspēles, piemēram, līdz 30:28, bet tāda kā šoreiz, vēl nebija bijusi. Lai uzvarētu setā, komandai jāiegūst divu punktu atstarpe, kas ilgu laiku neizdevās nevienai vienībai. Vienu brīdi visu laiku ar punktu vadībā bija viesi, bet pie 35:35 pārsvaru izdevās iegūt «Vecumnieku» vienībai, bet realizēt to uzvarā ilgi nesanāca. Pie rezultāta 39:38 mājinieki iesāka ar gremdservi, kuru tomēr viesi uzņēma salīdzinoši viegli. Tomēr gremdi «Vecumnieki» uzņēma, un raisījās ilgāka izspēle, kuras noslēgumā «Augšdaugavas» volejbolisti sita garām blokam un arī ārpus laukuma, atdodot šo setu mājiniekiem – 40:38. Pēdējā setā ar 15:11 uzvarēja «Vecumnieki», arī visā spēlē ar 3:2. Ivara Sproģa veikto spēles ierakstu var skatīt komandas «Vecumnieki» facebook.com lapā.

«Vecumnieku» sastāvā 38 punktus guva Andris Zadovskis, tai skaitā piecus punktus no bloka. 21 punkts Kasparam Kaverskim, 13 – Aivim Āboliņam, 11 – Reinim Zelčam, tai skaitā četri no bloka, seši – Armandam Grudulim, savukārt pieci – Jānim Zadovskim, tai skaitā divi ar servēm. Komandas libero bija Alvis Spangers, uzņemot 55 pretinieku raidījumus. Tā liecina mājaslapas volejbols.lv informācija.

Vēl pirms tam 26. janvārī «Vecumnieki» spēlēja Limbažos, kur vēl vienā piecu setu cīņā ar rezultātiem 23:25, 25:23, 25:20, 17:25 un 15:9 uzvarēja komandu «OC Limbaži/MSĢ», «nometot» viņus lejup no turnīra tabulas trešās vietas. Šeit A. Zadovskim 31 punkts, 19 punkti Aivim Āboliņam, 14 – Kasparam Kaverskim, 12 – Reinim Zelčam, tai skaitā četri no bloka, astoņi punkti Rolandam Plēsniekam, tai skaitā trīs ar servēm, divi punkti Jānim Zadovskim.

Panākums ļauj vienībai ar 36 punktiem nostiprināties turnīra vadībā. 34 punkti ir «Augšdaugavas» vienībai, nākamajiem sekotājiem VK «Ozolnieki» jau tikai 27 punkti. Regulārajā turnīrā komandai atlikušas divas spēles un ir visas izredzes saglabāt līdervienības pozīcijas. «Vecumnieki» nākamo mājas cīņu aizvadīts 5. februārī savās mājās ar «Kuldīgas NSS», bet pēdējo regulārā čempionāta maču izspēlēs 6. februārī Aizputē.