Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība atvēl 41 755 eiro projektu «Iedzīvotāji veido savu vidi» īstenošanai

Ar 41 755 eiro lielu finansējumu no pašvaldības budžeta 2022. gadā plānots atbalsts Bauskas novada iedzīvotāju iniciētiem projektiem konkursā «Iedzīvotāji veido savu vidi». 27. janvāra domes sēdē deputāti apstiprināja konkursa nolikumu, informē Andra Matuļenko, pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Projekta «Iedzīvotāji veido savu vidi 2021» ietvaros Skaistkalnē iekārtots suņu pastaigu laukums. Foto: no arhīva.

Paziņojums par konkursa izsludināšanu, atbilstoši nolikumam, tiks publicēts 3. martā – vienu mēnesi pēc pašvaldības budžeta apstiprināšanas. Projektus konkursam varēs iesniegt mēnesi no projektu konkursa izsludināšanas dienas.

Kā paskaidro A. Matuļenko, šajā budžeta gadā pieejamais finansējums cieši saistīts ar iedzīvotāju skaitu novadā – viens eiro uz vienu novada iedzīvotāju saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes iepriekšējā gada datiem par iedzīvotāju skaitu. Atbilstoši iedzīvotāju skaitam katras apvienības pārvaldes budžetā ir paredzēti līdzekļi šī konkursa projektu līdzfinansējumam.

Līdzekļu piešķiršanas nosacījumi nolikumā nosaka, ka pašvaldība var līdzfinansēt projektu 100% apmērā, bet ne vairāk kā 1000 eiro, ja tas tiek īstenots uz pašvaldības vai valsts īpašuma, uzsver sabiedrisko attiecību speciāliste, piebilstot, ka 85% apmērā līdzfinansējums tiek piešķirts, ja iecere tiek īstenota citos īpašumos (saskaņojot ar īpašnieku), ar nosacījumu, ka tie ir publiski brīvi pieejami.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopējais projekta finansējums nav ierobežots, ja projekta īstenotājs izmaksas kā līdzfinansējumu sedz no saviem līdzekļiem.

Viens no finansējuma piešķiršanas galvenajiem nosacījumiem ir projekta īstenošana Bauskas novada administratīvajā teritorijā un ieguvēji no projekta īstenošanas ir Bauskas novada iedzīvotāji, norāda A. Matuļenko.

Projekti, kuros paši iegulda savas idejas un darbu, pēdējos gados ir populāri, jo ir kā stimuls iedzīvotājiem pašiem īstenot nelielus dzīvesvides infrastruktūras uzlabošanas projektus. Piemēram,  vienota stila pastkastīšu izgatavošana, jaunu vides objektu iekārtošana, jaunu apstādījumu izveide, teritorijas labiekārtošana un citas idejas, kas ar pašvaldības daļēju finansējumu un pašu iedzīvotāju ieguldīto darbu var tikt īstenotas. Tāds ir arī projektu konkursa mērķis – veicināt iedzīvotāju iniciatīvu uzlabot savas dzīves un vides kvalitāti Bauskas novada administratīvajā teritorijā, iesaistot iedzīvotājus sabiedriskajā darbā, attīstot sadarbību starp vietējo kopienu, pašvaldību un uzņēmējiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par konkursam iesniegto projektu vērtēšanu A. Matuļenko paskaidro: «Ar domes priekšsēdētāja rīkojumu tiks izveidotas četras konkursa komisijas – katrā apvienības pārvaldē sava, kas izvērtēs iesniegtos projektus pieteikumus, vai tie atbilst konkursa mērķim. Konkursa komisija lēmuma pieņemšanai var apmeklēt potenciālo projekta īstenošanas vietu vai piesaistīt ekspertus. Atbalstīti tiks projekti, kuri atbildīs administratīvajiem kritērijiem un vērtējumā saņems vismaz 9 punktus.»

Konkursa «Iedzīvotāji veido savu vidi» nolikums, projekta pieteikuma forma un citi dokumenti ir pieejami pašvaldības mājas lapā www.bauska.lv, sadaļā LĪDZDALĪBA, kā arī Bauskas novada Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros Bauskā, Rundālē, Iecavā, Vecumniekos un Skaistkalnē, novada bibliotēkās un pagastu nodaļās, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. vai nebūtu prātīgāk šī milzīgā “administratīvā kritērija” uzturēšanai paredzēto naudu, naudu, ko iedzīvotāji ar saviem nodokļiem nodrošina daudzu bezjēdzīgu speciālistu uzturēšanu, nevajadzētu atstāt iedzīvotāju maciņos? Vai tiešām lielākais vairums no iedzīvotājiem nesaprastu, ka sarūsējusī pastkastīte jānomaina un bez novada speciālistu palīdzības nespētu paši izvēlēties savam bērnam pārtiku? Ja vien domes “speciālisti” neuzskata, ka liela daļa no brīvvalsts laikā skolas beigušajiem ir vien “dārzeņi”, kas bez viņu palīdzības drīz nespēs pat karoti pacelt? Bet, varbūt, viņi to nespēj tieši tādēļ, ka vairāk kā puse algas “aiziet” nodokļos un dilemmu dzīvot vai mirt lemj valsts pārvaldes vai pašvaldības “speciālisti”, daudzos gadījumos vien paši par tādiem sevi uzskatot

  1
  3
 2. ja jau Saeimā atkal atļautas “deputātu kvotas” līdzekļu piešķiršanai noskatītajiem novadiem, tad kālab gan līdzīgi nerīkoties arī novadu vadībai, vēlētāju piesaistīšanai savām partijām rudenī? Nekas vairāk kā valstī ar likumu atļautā korupcija. Ja vēl atceramies daudzu līdzīgu vēl vecajā Bauskas novadā paveiktu projektu bēdīgo galarezultātu. Projektu, kur interesanta ir vien tam piesaistītā nauda, bet rezultāts jau aizmirsts vientulībā pat nākamajā gadā. Kas līdzīgs “Bogustova pontonam”, sākumā apdziedātam slavas dziesmām no projekta realizētāju puses, vien pēcāk upes vidū tam vientulībā klausoties pīļu un upes gārņu koncertu. Toties zināms kontingents vēlētāju pagājušajām novada deputātu vēlēšanām bija piesaistīts un vienam otram no “mutīgajiem” mute aizbāzta

  1
  1
 3. Jau no 2012.gada iesniedzam savas idejas šajā konkursā, ne visas saņem finansējumu, bet prieks par katru izdarīto darbu. Tiem, kas te komentē, vispār nav sajēgas, par ko ir runa. Beidziet skaust un sāciet paši kaut ko darīt!

 4. Pērno gadu finansētājs pasākums Vecsaules medniekiem noteikti bija un ir publiski pieejams…

 5. tiešām var nesaprast, kāda velna pēc izveidotas veselas četras komisijas, kas izskatīs tā tūkstoša lūdzēju priekšlikumus. Bet cik salda ir naudas devēju apziņa, ka dodot gūtais neatņemams….

 6. vien tagad, atšķirībā no Blaumaņa lugā rakstītā Edgara un Sutkas vietā citi personāži- četras komisija un arī nauda vairs nav Edgara personīgā, bet pašu Sutku nodokļos samaksātā

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.