Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pustūkstotis par siltumu. Kāds risinājums?

Milzīgi siltumpiegādes rēķini, komunikācijas problēmas un neizpratne par nākotni – par to visu Vecumnieku pagasta iedzīvotāji vēlējās runāt ar Bauskas novada komunālsaimniecības vadību, rīkojot kopīgu tikšanos Vecumniekos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz tikšanos, kuru 12. martā daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā «Sarkanā māja» rīkoja Vecumnieku pagasta iedzīvotāju konsultatīvā padome, bija ieradušies ap pussimts vietējo un speciālisti no «Bauskas novada komunālservisa» (BNKS) – valdes loceklis Dzintars Cāzers, siltumapgādes nozares pārstāvji Andis Kaspars un Arvis Larionovs, māju apsaimniekošanas daļas vadītājs Andris Kalvāns, tehniskā un avārijas dienesta vadītājs Vecumniekos Ziedonis Jankužs, māju pārzinis Jānis Skuja, ūdenssaimniecības daļas vadītāja Anita Krūmiņa un citi darbinieki.

Aktuālākais jautājums bija maksājumi par apkuri. «Janvārī bija lēciens maksai par siltumapgādi,» uzsvēra Vecumnieku iedzīvotāju konsultatīvās padomes vadītāja Līva Vecvanaga. «Nav noslēpums, ka trīsistabu dzīvokļos maksāja tuvu pustūkstotim eiro. Kā palīdzēt cilvēkiem, kas nespēj samaksāt, lai viņi nepaliek parādā?» vaicāja Vecumnieku pagasta iedzīvotāju konsultatīvās padomes priekšsēdētājas vietnieks Guntars Veismanis.

Daži sanākušie nosauca konkrētas summas – minēja 458 eiro rēķinu. «Pensionāri ir ķīlnieki šajā situācijā. Skatieties acīs un sakiet, ko darīt, ja pensionārei pensija 300 eiro un 250 eiro siltuma rēķins! Jūs ņirgājaties par pensionāriem! Man ir dzīvoklis Rīgā. Kad manai mammai bija rēķins 350 eiro, es tur samaksāju 290 eiro. Toties tur ir santehniķis – ja kaut kas nojūk, atnāk desmit minūtēs. Viss ir atkarīgs no tā, kāds ir apsaimniekotājs,» pauda viena no iedzīvotājām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma BNKS pārstāvji situāciju skaidroja ar laika apstākļiem. «Siltumenerģijas tarifu apstiprināja septembrī, tarifs nav cēlies. Mājas aukstajā laikā patērēja vairāk siltumenerģijas, un izmaksas bija lielākas,» pauda A. Kaspars. A. Larionovs sacīja, ka šis janvāris pēdējā laikā bija aukstākais mēnesis, kāds pieredzēts. Vērtējot situāciju, viņš pauda, ka jārunā ar Bauskas novada sociālo dienestu par palīdzību un uzņēmums esot gatavs sadalīt maksājumu mazākās daļās.

Izskanēja aicinājums atļaut dzīvokļos noslēgt apkuri vienā istabā, lai pensionāriem ir mazāk jāmaksā, bet BNKS pārstāvji nepaskaidroja, kāpēc to nedrīkst darīt. Jautāja, kādēļ katrā mēnesī atšķiras ūdens zudumu apjoms mājai, un saņēma atbildi, ka iedzīvotājiem jāizpēta Ministru kabineta noteikumi, lai saprastu, kā veidojas aprēķins par ūdeni.

Daži iedzīvotāji sacīja, ka Vecumnieku ciemā ir daudzdzīvokļu mājas, kas nav pievienotas vienotajai centrālapkures sistēmai. A. Kaspars informēja, ka par to domā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamais jautājums, kas uztrauca iedzīvotājus, – komunikācijas problēmas ar BNKS. Iedzīvotāji uzsvēra, ka mājaslapā norādīto telefona numuru nevar sazvanīt un ne visiem izdodas mājaslapā atrast vēl papildu kontaktus. Aicināja dot citas iespējas sazināties ar uzņēmuma darbiniekiem. «Būtu labi, ja varētu atslepenot jūsu organizācijas darbiniekus un viņu kontaktus,» pauda iedzīvotāji.

«Attiecībā par numuru 8889. Pie šī numura kā operatori piesaistīti pieci cilvēki. Ir situācijas, kad «pīķa» brīžos sazvanīt ir grūti. Līdzīgi kā daudziem citiem šāda servisa uzņēmumiem, mums ir vienota sistēma, jo tas saistīts ar pieteikumu uzskaiti, reģistrēšanu un kontroli,» pauda Dz. Cāzers. Viņš uzskaitīja citus variantus, kā sazināties ar uzņēmumu. Bauskā, Rundālē, Vecumniekos un Iecavā strādā klientu apkalpošanas punkti. Pieejams arī tālrunis saziņai «Whats-App» aplikācijā +37126638889. Ir dots rīkojums atzvanīt uz telefona numuriem, kas nav varējuši uzreiz sazvanīt operatorus. Var rakstīt īsziņas. Ir trīs e-pasti, sadalīti pa nozarēm, kur var sūtīt jautājumus un informāciju – par atkritumiem, vispārējo informāciju un skaitītājiem. Plānots, ka mājaslapā būs iespēja rakstīt tiešo iesniegumu, un sāktas sarunas ar Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļu par iespēju šādu iesniegumu rakstīt Bauskas novada pašvaldības aplikācijā. «Varam palielināt operatoru skaitu, bet tās būs papildu izmaksas,» skaidroja Dz. Cāzers.

A. Larionovs sacīja, ka izdevies panākt, ka Vecumniekos ir klientu centrs, bet iedzīvotāji to izmanto reti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji pauda, ka ir citas komunikācijas vēlmes. «Liela daļa no tā, ko teicāt, ir taisnošanās par to, kāpēc nekomunicējat. Bijām Misā – tur cilvēki nezina, pie kā vērsties, ja pagrabā kanalizācijas caurules tek. Varam vainot cilvēkus, ka viņi nespēj atrast kaut ko mājaslapā, bet varam mēģināt klientus uzrunāt, salikt kaut vai pastkastītēs ziņojumus,» pauda Vecumnieku pagasta iedzīvotāju konsultatīvas padomes locekle Kristīne Kopce-Ļūmane. Arī citi iedzīvotāji norādīja, ka vēlētos vairāk runāt par namu apsaimniekošanas nākotnes plāniem, bet nav skaidrs, ar ko un kā šo komunikāciju veidot.

Atbildot Dz. Cāzers iepazīstināja sanākušos ar J. Skuju. «Viņš būs tiešā kontaktpersona. Mūsu mērķis ir veidot tiešo komunikāciju ar iedzīvotājiem,» pauda Dz. Cāzers. «Kā mēs ar viņu varēsim komunicēt?» izbrīnīti bija sanākušie. «Pie visām mājām kāpņu telpās būs izvietota informācija, kas ir namu pārvaldnieks, viņa kontakti. Ar Jāni varēs risināt aktuālos jautājumus,» atbildēja Dz. Cāzers. Iedzīvotāji aicināja regulāri informēt par jaunumiem arī Bauskas novada pašvaldības informatīvajā izdevumā, uz ko Dz. Cāzers atbildēja apstiprinoši.

Bija diskusijas par apsaimniekošanas maksu un uzkrājumiem. Dz. Cāzers norādīja, ka nav jēgas ilgi krāt, jo naudu «noēdīs» inflācija, aicinot ņemt mājas renovācijas procesiem aizdevumus. «Latviešiem ir tendence neņemt aizņēmumus. Tā ir pēdējā muļķība, un tas jums ir jāsaprot. Aizņēmumi ir jāņem, un mājas ir jārenovē,» pauda Dz. Cāzers. Reizē norādīja, ka visam novadam izvēlētā vienotā apsaimniekošanas maksa 60 centi par kvadrātmetru nodrošina arī uzkrājuma veidošanos, kas ir svarīgi, jo lielākā daļa namu vēl aizvien ir mīnusos. Atbildot G. Veismanis gan norādīja, ka dzīvo mājā, kuru apsaimnieko paši iedzīvotāji, un par līdzīgu maksu – 66 centi par kvadrātmetru, māja esot uzkrājusi vairāk nekā 40 tūkstošus eiro un plāno veikt jumta remontu.

Iedzīvotājus interesēja, kur varēs redzēt pārskatus par namu situāciju – uzkrājumiem, paveiktajiem darbiem. Dz. Cāzers atzina, ka par to domā un apsverot iespēju atskaites izvietot mājaslapā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (25)

  1. Misā tirgojas dzīvokļi kā Rīgā😅🤔mums taču vidējā alga Latvijā 1500 mēnesī 🤣???kādas problēmas samaksāt tos nieka pustūktoti🤣

    9
    3
  2. Jančuks jau bija gana kompetentā Bauskā… parāva pēdu uz Iecavu un nu būs glābējs Vecumniekos…

    18
    3
  3. Tukša runāšana-domāsim , darīsim , apzināsimies, utt šie tukšie vārdi
    Pēc raksta saprotu , ka ir atlaisti visi ierindas darbinieki , bet tādi un šitādi vadītāji, pārvaldnieki pieņemti .
    Nesaprotu , kur te ir tas iedzīvotāju labums no šīs piespiedu apvienošanās ,-sazvanīt nevar ,rēķinus sūta mēneša beigās (jo nepaspēj sagatavot ) ,agrāk mēneša sākumā bija atsūtīti, cilvēki varēja samaksāt un rēķināt atlikušo naudu ,tagad neko nevar zināt ,vai pietiks ,jo nauda jau ir tik , cik ir , un ja iepriekš iztērē par daudz, tad …..
    Sētniekus arī vairs uz ielām neredz , tie arī laikam atlaisti , štrunts par sētniekiem , ka tik vadītāji ar uzpūstām algām ,kuras mēs apmaksājam ar saviem rēkiniem , tā kā jādomā par domes un tā saucamā komunālservisa lietderību.

    56
    2
  4. uz trim darbiniekiem divi priekšnieki un tie paši mērās kurš pēc ranga viņš ir pēc cēzara. izrādās ka viņi ir vienīgie kas strādā unpelna

    30
    1
  5. Cik ilgi LATVIJAS GĀZE turpinās turēt tik augstu cenu. Noteikti sen jau iztirgoja dārgi iepirkto zelta vērtē gāzi. Pirms kara cena bija adekvāta, bet šobrīd kosmosā. CIK ILGI LATVIEŠU TAUTU MUĻĶOS UN ŅIRGĀSIES???

    17
    2
  6. Palasīju pirmās bildes personāža komentārus FB,kuros viņš BNKS vārdā komentē atkritumu apsaimniekošanas problēmas.Nu nopietni?!Iecavas Valmiera neņēma, tāpēc jācieš BNKS,mazos atkritumu maisus kāds noslēpis utt Tik pretīgi komentē un ņirgājas par pakalpojumu saņēmējiem liela uzņēmuma valdes loceklis? Šķiet,viņam arī periodiski notiek alkohola piegādes no Itālijas kopā ar krievu punduri Medvedecu.Bauskas dome,Romanov ,jums nav kauns?

    19
    3
  7. Ak šausmas – izskatās pēc neapmierinātas kuces, kurai viss ir slikti, un pēc katra raksta lasa komentārus tikai tāpēc, lai kaut ko iepļūtītu. Ir vecs teiciens – cūka vienmēr dubļus atradīs

    2
    21
  8. “Ne mana cūka, ne mana druva!”, tāds varētu būt Dz. Cāzera mīļākais teiciens. Jo tikai tāds cilvēks var pieņēmt nesaimniecisko lēmumu, sarūpējot gāzes iepirkuma slēgšanu uz ziemas vidu, kad tās cena visaugstākā.

    26
  9. Ko varēja bnks atbildēt uz jautājumu par to, lai nerēķina apkuri par neizmantotajām istabām dzīvokli. Kur var ienākt prātā šāds jautājums? Ja dzīvoklis ir par lielu to samaina, pārdod vai izīrē. Pensionāre viena dzivo 3 istabu dzīvoklī un nespēj nomaksāt komunālos pakalpojumus, par ko vainojams BNKS?

    17
    12
  10. Sapulce kā rentgens parāda Cāzera būtību-uzspļaušanu cilvēkiem, neprofesionālismu, alkatību. Tāda pati arī viņa komanda, gribētos teikt, banda, laikam pārsvarā “importa”. Cilvēkiem var apnikt klausīties Cāzera pasaules kārtības” neproduktīvos izklāstus un pietrūkt naudas Cāzera un viņa komandas finansiālo vēlmju nodrošināšanai. Visi skati pievērsti Okmanim! Nāksies Okmani un viņa komandu izbalsot, ja Cāzers “dancos pa galdu ar savu dziesmugrāmatu”un nesapratīs, ka viņš strādā cilvēkiem nevis cilvēki viņam. Kaut gan, labot var tikai bērnu, šitā būtība nemainīsies.

    30
    2
  11. Raksta autors jau varēja ieskatīties rēķinā un saprast, ka siltuma sadaļa ir tikai viena pozīcija no kopējās summas. Rēķinā vēl ir ūdens, kanalizācija, apsaimniekošana un atkritumi.

    8
    7
  12. Visiem veiksmi tarifu verdzībā,svira ir iegriezta un uzņems tikai apgriezienus!Im out👋 bye.

    10
    5
  13. Lai kompensētu nesamērīgos rēķinus, visiem locekļiem nekavējoties samazināt nepamatotās, nesamērīgās mēnešalgas 4500 eiro, locekļu adjutantiem 3500 eiro.

    27
    1
  14. konkrēta situācija. Nosūtīts e pasts. Automātiskā atbilde, ka saņemts! nu, ok! Sazināšoties! Aha! jau mēnesi gaidu konkrētu atbildi!!!!!!! blēžu banda!

    14
    1
  15. Iedzīvotāji daudzos gados ir samaksājuši tūkstošiem latu un eiro par māju apsaimniekošanu, bet māju apsaimniekošanas nauda ir pazudusi ” melnajā caurumā”. Tā bija ar VS, tā ir ar Cāzera kantori. Cāzers liek saprast, ka par māju apsaimniekošanu mēs maksāsim, bet reāli nekas netiks darīts. Cāzers piedāvā grandiozu ideju – savākt mūsu māju apsaimniekošanas naudu un neko nedarīt, bet ņemt kredītus māju renovācijai! Šajos laikos kāds ņems kredītu? Ja knapi komunālos var samaksāt! Runa nav tikai par siltumu, bet par visu komunālo maksājumu neadekvātumu un situācijas neprognozējamību. Ļaudis, uzmanieties no Cāzera uzspiestas kredītu cilpas! Cāzers nefiltrē nefiltrē politiski ekonomisko situāciju un uzvedas kā tālajos ” labajos laikos”.

    18
    1
  16. Uz ko te velk? Uz 90. gadu buržujkām? Un tagad atcerēsimies cik maksājām komunālos maksājumus tā ap 1985. gadu. 1985. gadā tos pat nemanījām. Pat līdz kādam 2000. gadam vēl valdīja kaut kāda saprāta dzirksts komunālajā jomā un tarifos. Bauskā gan tai laikā, ja pareizi atceros, apsaimniekoja ēkas kaut kāda tante, ar tādu pašu ideoloģiju un attieksmi kā pašlaik ir modē, bet par laimi viņa aiztinās tālāk no grēka. Vienmēr var atrast iemeslu kāpēc nevar izdarīt un pat nedrīkst izdarīt iedzīvotājiem par labu, bet tādā veidā mēs nonāksim Āfrikā. Rumānija mūs jau apdzina.

  17. Problēma risināma vienkārši. Katram komunālajam vergam 4000 uz ķešu un nebūs nekādu pretenziju par cenu, bet vienalga būs pretenzijas par ēku apzinātu neuzturēšanu. Ko var uzturēt papīru bīdītāji un naudas pumpētāji bez amatniekiem un meistariem?

  18. Par Cāzera saimniekošanas vienu no aspektiem. Skatoties no pretējā Lielupes krasta ir redzams, ka Bauskas attīrīšanas iekārtas ēkas ir ar izsistiem logiem? Kāds kaut ko attīra? Kam pieder attīrīšanas iekārtas. Kas ir priekšnieks? Tur sen jau prasās pēc rekonstrukcijas un jaunām tehnoloģijām, tikai neviens laikam neprot piesaistīt Eiropas zaļā kursa naudu. Kad kāds ir reāli un pilnīgi izanalizējis attīrīto notekūdeņu sastāvu, ieskaitot PFAS un citas indes? Visi čakli lieto sadzīves ķīmiju. Un kad likvidēs kopējo lietus un fekālo kanalizāciju Bauskā? Kad likvidēs bioloģiski neattīrīto notekūdeņu ievadīšanu Bauskas teritorijā. Tas ir aizliegts ar likumu! Kura amatpersona ir sodīta? Kāpēc neatlaiž likuma pārkāpējus?

  19. Bauskas dzīve piekopj komentāru cenzūru vai arī šepfmaņi jau šeftējas arī pa Bauskas dzīvi?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.