Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Putnu skaitīšanas akcijā Bauskas pusē visbiežāk novēro zīlītes, zvirbuļus un dzeltenās stērstes

Šī gada janvāra beigās Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) ikgadējā akcijā “Ziņo par putniem dārzā” saskaitīti vairāk nekā 8000 putnu, pārstāvot 67 dažādas putnu sugas, pie barotavām 213 vietās Latvijā, informēja LOB komunikācijas speciāliste Kitija Balcare.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: www.bauskasdzive.lv

Visdaudzskaitlīgāk ziņotās sugas aizvien ir lielā zīlīte – 1519 putni 171 vietā, lauku zvirbulis – 1043 putni 84 vietās, pelēkā vārna – 456 putni 72 vietās, zaļžubīte – 449 putni 48 vietās. Pie visbiežāk sastopamajām sugām ir minama arī zilzīlīte, kas konstatēta 128 vietās kopskaitā 324 putni.

K. Balcere pastāstīja, ka Bauskas novadā ziņots no septiņām vietām – Svitenes, Pilsrundāles, Brunavas apkārtnes (abās Mēmeles pusēs pa vienai vietai), Kurmenes, Beibežiem, Vecumniekiem. Visvairāk mūspusē iedzīvotāji novērojuši lauku zvirbuļus – 46 putnu, dzeltenās stērstes – 25 putni, lielās zīlītes – 39 putni un zaļžubītes – 18 putni. Putnu vērotāji piefiksējuši arī desmit pelēkās vārnas, septiņas žagatas, četrus pelēkos strazdus, trīs dižraibos dzeņus, četras zilzīlītes. Tāpat pamanīts dzilnītis, mizložņa, svilpis, zvirbuļu vanags, žubīte un purva zīlīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
SugaCik vietās           Putnu kopskaits
Dižraibais dzenis23
Dzeltenā stērste225
Dzilnītis35
Lauku zvirbulis446
Lielā zīlīte639
Mizložņa11
Pelēkais strazds14
Pelēkā vārna410
Pelēkā zīlīte23
Purva zīlīte24
Svilpis23
Vidējais dzenis33
Zaļžubīte118
Zilzīlīte34
Zvirbuļu vanags11
Žagata47
Žubīte11
Sīlis13
Pelēkā dzilna11
Kovārnis11
Ķivulis11

“Lai arī, iespējams, laikapstākļu dēļ šogad ziņojumu ir mazliet mazāk, tomēr putnu vērotājiem ir izdevies novērot par 14 sugām vairāk nekā pērn. Interesanti, ka šogad akcijas laikā ķivuļi tikai novēroti deviņas reizes lielākā skaitā nekā pērn, savukārt cekulzīlītes – divas reizes vairāk,” akcijas norisi raksturo LOB ornitologs Andris Dekants, piebilstot, ka reģistrētie dati ornitologiem palīdz apzināt, kur un kādas putnu sugas Latvijā sastopamas ziemas mēnešos.

Interesantākās sugas novērojums pieder Latvijas Ornitoloģijas biedrības Cēsu grupas dalībniekam Sandim Laimem, kurš uzturējās Cēsīs pie Lauciņu karjera un saskatīja un ierakstīja arī balsi kalnu ķeģim, Latvijā reti sastopamai un neligzdojošu žubīšu dzimtas dziedātājputnu sugai.

Akcija tiek rīkota ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Cik tuksa butu pasaule ja apkart nebutu putni.vai ne….ziemotaji gajputni..kas musu dzivi dara dzivaku pasauli krasnaku…daudzu putnu sugas izmirst jo parak liela zemju apsaimniekosana un agrokimija..kaut kur lasiju ka masveidaa putni iet bojaa pat nezinamu ieneslu del….es ziemaa baroju putnus ar putraimiem l..uh kas tur zvirbulu..kadi trisdesmi.veroju ka vini uzvedas…zel skatities ka vini sniega izsalkusi..reizem sez pie loga un skatas cilvekam acis..un nemaz nevajag vardus lai sapeastu paligaa saucienu..un kas gan var palidzet ja ne cilveks..es milu visus putnus..bet vismilakais man ir starkis..katru pavasari lidz augustam vins dzivo mana pagalnaa.atrod sievu un perina bernus.es ar vinu sarunajos..vins klausas..bet rudeni kad vina gimenite aizlido.man klust bezgaligi skumji..bet es zinu un gaidu.gajputni vienmer atgriezas dzimtenee..ko nevar atiecinat uz cilvekiem.

  2. Šoziem esam pievilinājuši dažādus dzeņus: dižraibo, kam mugura ir melni balti strīpaina, ne tik raibo, kam mugura melna, bet sāni raibi un zaļo dzilnu, sūnu zaļā krāsā ar sarkanu bereti. Nu pa smuko!!!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.