Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sestdien caur Grenctāles robežkontroles punktu Latvijā ieradīsies vairāk nekā 150 militārās tehnikas vienības

Sestdien, 26. februārī, dalībai starptautiskajās mācībās «Saber Strike 22» Latvijā no Lietuvas puses ieradīsies vairāk nekā 150 militārās tehnikas vienības, tajā skaitā kājnieku kaujas mašīnas «Stryker» un apgādes tehnika, informē Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes preses virsnieks virsleitnants Jurģis Baumanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vācijā dislocētā ASV Bruņoto spēku pavēlniecības Eiropā 2. kavalērijas pulka formējums aptuveni bataljona sastāvā veiks vairāk nekā 1500 kilomterus no Vācijas caur Poliju un Lietuvu, lai kopā ar citiem starptautisko mācību «Saber Strike 22» un «Crystal Arrow 22» dalībniekiem Latvijā piedalītos dažādos taktiskajos vingrinājumos. ASV Bruņoto spēku pavēlniecības Eiropā 2. kavalērijas pulka militārā tehnika uz mācību laiku tiks izvietota Ādažu militārajā bāzē, bet pēc mācību noslēguma tehnika pa dzelzceļu tiks nogādāta atpakaļ pastāvīgās dislokācijas vietā Vācijā.

Bruņutehnika caur Grenctāli pārvietojās arī nedēļas sākumā.

Jau ziņots, ka Latvijā no 18. februāra līdz 23. martam paralēli norisinās divas iepriekš plānotas starptautiskas militārās mācības «Saber Strike 22» un no 28. februāra līdz 11. martam – starptautiskas militārās mācības «Crystal Arrow 22». Abās mācībās piedalās 12 sabiedrotās valstis, aptuveni 800 militārās tehnikas vienības un vairāk nekā 2800 karavīri un zemessargi.

Mācību «Saber Strike 22» un «Crystal Arrow 22» kopīgus uzdevumus Latvijā veic ne tikai uz mācību laiku pārvietotā ASV Bruņoto spēku pavēlniecības Eiropā militārā tehnika, kaujas helikopteri «AH-64 Apache» un personāls, bet arī NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā tehnika un karavīri, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes apakšvienības, Nacionālās aizsardzības akadēmijas personāls un Zemessardzes reģionālo brigāžu apakšvienības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību laikā tiek trenēta un uzlabota daudznacionālu vienību koordinācija un savietojamība taktisko operāciju laikā, tostarp ar kaujas helikopteru iesaisti. Vienlaikus tiek praktiski testētas NATO operāciju plānošanas un vadības procedūras.

Februārī un martā starptautisko militāro mācību un vingrinājumu laikā pa Zemgales un Vidzemes valsts nozīmes un reģionālajiem autoceļiem pārvietosies Latvijas un sabiedroto valstu militārās kolonnas, kā arī gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri.

Visu Latvijas reģionu iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot karavīru vai militārās tehnikas pārvietošanos ārpus poligoniem un vienību pastāvīgās dislokācijas vietām. Militāro kolonnu pārvietošanos pa Latvijas autoceļiem pavada Valsts policijas, Militārā policijas vai Pārvietošanas koordinācijas centra operatīvais transports ar atbilstošiem gaismas un skaņas signāliem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai militārās kolonnas varētu īsākā laikā nokļūt līdz noteiktajiem galamērķiem, Nacionālie bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus.

 • Redzot kolonnu, kuru pavada Valsts policijas vai Militārās policijas operatīvie transportlīdzekļi ar ieslēgtām zilām un sarkanām bākugunīm un skaņas signāliem, autovadītājiem atbilstoši noteikumiem ir jāapstājas uz ceļa nomales, palaižot kolonnu.
 • Kustību drīkst atsākt tikai tad, kad garām ir pabraukusi kolonna un to pavadošā noslēdzošā automašīna ar mirgojošu zilu bākuguni. 
 • Ja kolonnu pavada Pārvietošanas koordinācijas centra speciālais autotransports, tiek ieslēgtas dzeltenās bākugunis, kas citus satiksmes dalībniekus brīdina par militārās kolonnas kustību.

Nacionālie bruņotie spēki atvainojas par iespējamiem ceļu satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem un lūdz ar izpratni izturēties pret Latvijā notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz valsts nacionālās aizsardzības un NATO kolektīvās drošības stiprināšanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (13)

 1. Vietējie auni tā nodzērušies,ka nezina par karu tepat blakus viņu nožūpotajiem smadzeņpodiem.

  11
  3
 2. Esmu dzirdejis gan ja eiropa nottek biologiskais kars ar vakcibaprveri..tapec visadiem viltus un brutaluem veidiem man grib to uzspuest..bet bes juns trispirkstu kombi naciju skadrs..fasisteli

  3
  9
 3. Pirmais likvidēt krievu baznīcas,aizliegt krievu valodu uz 10 gadiem,ieņemt vadošus amatus.

  13
 4. tas laiks, kad uz pareizticīgo baznīcu ejot varēja redzēt vien dažus tantukus melnos lakatos un tikai brīnums paglāba to no nojaukšanas laikā, kad tai blakus cēla vietējo partijas komitejas ēku. Ar ko karot, tad cik ilgam laikam vajadzēja paiet, lai starptautisko līgumu, kas garantēja Ukrainas suverenitāti un teritoriālo neaizskaramību parakstījusī Krievija sarīkotu asinspirti savai “brāļu tautai”? Tiesa, šā līguma nosacījumus garantēja arī ASV un Lielbritānija, arī parakstot līgumu pēc Ukrainas brīvprātīgas atsacīšanās no atomieročiem. Tad kas ir mazā Baltija priekš “lielu vīru spēlēm”, būs jāpiekrīt vien Baidenam, kurš aicināja lūgt Dievu par Ukrainu

  5
  3
 5. pagaidām vien mēģināt atturēt satrakojušos pērtiķi ar granātu rokās, lai arī tev tavs opapiņš neuzmet bumbu uz galvas.

  7
  1
 6. Laikam ar šo te murgu būs jāsaskarās jau katru dienu. Bērni varēs izmēģināt īstu kariņu, nevajadzēs rotaļu ieročus. Vai tiešām pasaule tik tālu nodzīvojusies? Vai tiešām ieroču ir tik daudz un tie ir jāizmēģina pret miermīligajiem iedzīvotājiem? Vai nav citur, kur līdzekļus iegrūst, kā bruņojumā?

  2
  3
 7. Algotu kangaru un pajolinu komentari ..kuri grib noluegt patiesibu par fasismu latvijaa..laijam domaa ka neviens heko citu nelasa ka tikai bauskas dzivi..smiekligi….ja dzeraj tev taisniba nu neizdevas visus nopotet un neizdosies…es tevi uzaicinu 8.martaa uz tusinu pue leduspukes..

  4
  3
 8. ļoti tumsonīgas sabiedrības komentāri.stulbeņi ir izdevīgi, kā pateiks tā darīs.

  7
  1
 9. Mūsu sargi braukā tikai pa A 7 , uz Tunkīniem un Brunaviššķiem nevar , nav tās riepas.

 10. pedejais laiks uzteikt Marcenkovai darbu del sliktajiem celiem Brunava.Lai vacas prom,jo jegas no samejas nekadas un tas atsedetaju varzas.Kops Macenkova atsez Brunava,tur ir siktakie celi kadi jebkad redzeti.

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.