Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumniekos sveic simtgadnieci Zentu Bēku

Šodien, 10. februārī, Vecumnieku pagasta iedzīvotāja Zenta Bēka svinēja īpašu jubileju – 100 gadus. Bauskas novada pašvaldības vārdā kundzi viņas dzīvesvietā sveica Vecumnieku apvienības pārvaldes vadītāja Dace Šileika, portālu informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Gija Spula.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Simtgadniece viesus sagaidīja mundrā un priecīgā noskaņojumā. Foto: Gija Spula

Gaviļniece savā apaļajā jubilejā kopā ar ziediem un Pagodināšanas rakstu saņēma arī vietvaras naudas pabalstu 80 eiro apmērā.

Kā pastāstīja G. Spula, Zentas kundze dzimusi Līvānos, kur no četriem bērniem bijusi jaunākā ģimenes atvase. Abas viņas vecākās māsas ieprecējušās Skaistkalnē, bet pati atnākusi Vecumnieku pusē darba gaitās.

Zenta laulības gredzenus mijusi ar Alfrēdu, abi ļoti mīlējuši mūziku. Vīrs spēlējis akordeonu, bet pašai paticis dziedāt. Jubilāre vienmēr bijusi sabiedriska un kopā ar otru pusīti svinēja svētkus, baudīja saviesīgu dzīvi. Jaunības gados Zenta ar vīru, esot pat pasnieguši muzikālos priekšnesumus dažādās viesībās. Zenta vēl aizvien, klausoties radio atpazīst mūziķus, zina to izpildītās dziesmas un dzied līdzi savām mīļākajām melodijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zenta ir izaudzinājusi divus bērnus, bet viens dēls jau kādu laiku viņā saulē. Gandarījumu un dzīves piepildījumu sagādā pieci mazbērni un seši mazmazbērni, no kuriem jaunākajam ir trīs gadi, bet vecākajam sešpadsmit.

Zenta ir saglabājusi apbrīnojamu veselību un prāta spējas, joprojām ir pie labas atmiņas, labi orientējas notiekošajā, labprāt klausās radio, skatās TV jaunākos notikumus, uzklausa jaunumus sarunās ar saviem tuvajiem un vienmēr gaida atbraucam ciemiņus.

Zenta vēl arvien aktīvi nodarbojas ar rokdarbiem. Foto: Gija Spula.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Kaut kā nesmuki sanācis, vai tad uz 100 gadiem, nevarēja vismaz 100 eiro gaviļniecei iedāvāt? Bet Zentiņai vēl daudz skaistus gadus, stipru jo stipru veselību… Apsveicu!

    11
  2. Nu citās pašvaldībās protās pat 500 eiro pasniegt un kūku arī atnest, bet Bauskas novadam grūti ar finansēm un droši vien sirmgalvji ir liels slogs. Zentas kundze patiešām pārsteidzoši sprauna, lai arī turpmāk laba veselība!

  3. Trešdien, 9. februārī, savā 100. gadskārtā Ventspilī tika sveikta Mirdza Boitmane, kuru ģimenes locekļi mīļi sauc par Grošiņu. Sociālā dienesta darbinieki un domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks sirsnīgi sveica jubilāri, pasniedzot arī vienreizēju naudas prēmiju 570 eiro apmērā.
    Parasti šādās jubilejās tiek taujāts par ilgā mūža noslēpumu, uz ko Grošiņa, mazliet apdomājot, atbild – Vai dieniņ, kas to var zināt! Galvenais esot būt labam un devīgam cilvēkam, un nekādā gadījumā nedrīkstot būt skops.

  4. Skumji, kā jaunais novads sevi demonstrē! Jo mazāk naudas prom no sevis, jo lielākas algas pašiem? Atceros šo kundzi kopš sava apzinīgā vecuma. Lai laba veselība! Lai Dievs dod saprašanu Bauskas novada vadībai!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.