Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Bauskas novada domes priekšsēdētājs atbild uz iedzīvotāju iesūtītajiem jautājumiem

Bauskas novada pašvaldība videoformātā publiskojusi vietvaras domes priekšsēdētāja Aivara Okmaņa atbildes uz iedzīvotāju iesūtītajiem jautājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Foto: ekrānšāviņš no video.

Jau vēstījām, ka no 21. janvāra līdz 26. janvārim Bauskas novada iedzīvotāji tika aicināti uzdot interesējošos jautājumus Bauskas mēram A. Okmanim. Kopumā tika saņemti 43 jautājumi par dažādām tēmām – ceļu infrastruktūru,  ielu rekonstrukciju, dzīvojamo ēku siltināšanu, kapitālsabiedrību un pašvaldības darbu, kā arī pieminētas citas tēmas.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs atgādina – šāda jautājumu uzdošana nav “dārgumu lādīte”, pie kuras vērsties un pašvaldība uzreiz visu izpildīs. Katra situācija tiek vērtēta atsevišķi, kā un kad to risināt. Ne visus ierosinājumus izpildīs uzreiz, bet jebkurš uzdotais jautājums liek deputātiem un darbiniekiem domāt un apzināties, cik situācija ir svarīga iedzīvotājiem un ka tā ir jārisina.

Pašvaldība precizē, ka pirmajā video sērijā tiks atbildēts uz pirmajiem 20 jautājumiem, bet februāra beigās vai marta sākumā – uz atlikušajiem 23 jautājumiem.

Iepriekš Bauskas novada domē nevarēja precizēt, vai jauniesāktā iniciatīva tiks turpināta, bet tagad savā paziņojumā pašvaldība norādījusi, ka virtuālajā pieņemšanā “Iedzīvotāji jautā – priekšsēdētājs atbild”, domes priekšsēdētājs reizi mēnesī video formātā atbildēs uz iedzīvotāju iesūtītajiem jautājumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. rakstam pievienotajā foto skaidri redzams, ka vienā ausī botoksa ticis krietni vairāk kā otrā, tas lai ausis nekustētos zināmos gadījumos….

  2
  7
 2. nav mums diemžēl sab. attiecību nodaļā tādas klases speciālistes, kā LVC Anna Kononova, kura izsmeļošu atbildi spēs sniegt jebkurā situācijā. Tādēļ neiespringsim jau daļēji zināmu atbilžu gaidās, prognozējamu atbilžu. Labāk konstatēsim un iegaumēsim faktus, ko varēja un amata pienākumu ietvaros bija jāveic šim nu jau apvienotā novada dižvīram un ko viņš paveicis vēl būdams Rundāles draudzes gans. Kaut vai par likvidēto cukurfabriku naudu savulaik kā konfekte restaurētais ceļš gar Mazmežotnes muižu uz Mežotnes pilskalnu, kāds tas gadiem nekopts, būdams pašvaldības īpašumā izskatās šodien, kad apkārtējie lauki “uznākuši’ uz brauktuves pilnībā nolīdzinot pieguļošos grāvjus ūdens aizvadīšanai? Kā tagad jūtās tie reklāmu apstulbinātie Bauskas novada viesi, jau pāris nedēļu garumā nespējot izbraukt ceļa posmu pie pilskalna, ne arī apgriezties. Tad kāda ir tā izslavētā “pakalpojumu sniegšana”, ja pat tādu mazumiņu, ka ceļazīmes uzstādīšana braucēju informēšanai, ka tālāk strupceļš, priekš tagadējās domes ir neiespējamā misija. Tad kādas atbildes var sniegt tādi “saimnieki”, ilgtermiņa saimnieki mūsu pašu pieļauto kļūdu un nezināšanas dēl par tādiem tikuši

  11
  2
 3. Tiešām kauns klausīties. Izskatās, ka daudzie sabiedrisko attiecību speciālisti ir pilnīgi zābaki, ja ko šādu palaiduši ēterā.

  9
  4
 4. Manuprāt tur ļoti tālu līdz sabiedriskajām attiecībām. Šajā tā saucamajā sabiedrisko attiecību nodaļā nav neviens izcilnieks. Te līdz profesionālai tēla veidošanai ir tikpat tālu kā līdz Mēnesim. Okmanis mierīgi var virpināt pildspalvu savos pirksteļos un domāt, ka tautai viņa skaidrojumi ir tīkami, taču patiesībā nožēlojami, ka tādi iesēdējušies papiņi nosaka toni pašvaldībā.

  8
  5
 5. Varbūt sabiedrisko attiecību nodaļai jānoorganizē priekšsēdētājam publiskās runas kursi, lai pareizi saliek akcentus, lai dikcija būtu skaidri saprotama, lai ieinteresētu runātājā. Citādi onka parunājas bez nekādas izteiksmes…

  1
  2
 6. 1. jautājums 2:55 min. – Vai tuvākā gada laikā ir plānots uzsākt Salātu ielas (Bauskā) seguma atjaunošanu?

  2. + 16. jautājums 7:47 min. – Kad tiks izbūvēts gājēju ceļš ceļa Bauska – Aizkraukle (P87) posmā virzienā no Argo veikala līdz ceļa zīmei “Apdzīvotas vietas (Bauska) beigas”?

  3. jautājums 12:48 min. – Kāpēc Bauskā vairs nenotiek bezmaksas pasākumi?

  4. jautājums 19:02 min. – Kāpēc Bauskā ceļus nevar sakārtot?

  5. jautājums 25:11 min. – Vai pastāv iespēja, ka pašvaldība sniedz akceptu zaļajai enerģijai? Kāds vispārīgi ir Jūsu (A.Okmaņa) redzējums nākotnē par šo tēmu?

  6. jautājums 29:42 min. – Jau 40 gadus starp Tirgus iela 3 un Tirgus iela 5 mājām Iecavas iedzīvotāji spiesti pārvietoties tumsā. Vai ir iespējams uzlikt kaut vienu ielas laternu?

  7. + 12. jautājums 31:15 min. – Grenctāles ciemata iedzīvotāji ļoti vēlas uzzināt, kad notiks Liepu ielas un tilta rekonstrukcija?

  8. jautājums 36:12 min. – Kādēļ pirmsskolas vecuma bērniem tika “atņemtas” brīvpusdienas? Kas vēl ir svarīgāks, ja budžetā nepietiek naudas bērniem, jo tika apvienotas vairākas pašvaldības, kur tad tiks novirzīta šī nauda?

  9. jautājums 41:12 min. – Par apsaimniekošanu Bauskā, pašā centrā. Šo vajadzētu risināt!

  10. jautājums 44:12 min. – Kāda būs atkritumu apsaimniekošanas kārtība Iecavā 2023. gadā, kas to veiks un kādi likumi, MK noteikumi un Bauskas novada saistošie noteikumi to reglamentē?

  11. jautājums 47:38 min. – Kad varētu tikt asfaltēts ceļš no Viesturu ciema, Viesturu pagastā, Bauskas novadā uz administratīvo centru?

  13. jautājums 50:56 min.: Vai nav iespējams Misas virzienā pieturā Beibeži izveidot pieturu ar nojumi?

  14. jautājums 55:08 min. – Vai šogad tiks asfaltēts ceļa posms no Vecumniekiem līdz Misai?

  15. jautājums 57:07 min. – Vai SIA “Mūsu saimnieks” valdes locekļa komunikācija ar iedzīvotājiem sanāksmē par siltumenerģijas tarifa projekta apspriešanu, kas norisinājās Zoom platformā 25.01.2022. bija adekvāta un kad ir plānota šīs kapitālsabiedrības valdes locekļa nomaiņa?

  17. jautājums 1:02:25 min. – Vai ir iespējas iegūt finansējumu, lai īstenotu kādu brīvā laika pavadīšanas vietu jauniešiem, kā, piemēram, skeitparki, parki, dabas takas, u.c. Vecumniekos?

  18. jautājums 1:04:49 min. – Vai ir iespēja realizēt Brunavas pagasta jauniešu domi?

  19. jautājums 1:07:26 min. – Vai ir iespējas Bauskas Novada Vecumnieku Jauniešu

  Domei iegūt pašiem savas telpas, kur organizēt, vadīt un pasniegt savus iekštelpu pasākumus (ja tiks atļauti), uzglabāt mums piederošos materiālus, rīkot klātienes sēdes (ja tiks atļautas)?

  20. jautājums 1:08:10 min. – Vecāki saņēmām ziņu, ka jūlija mēnesī PII “Mūsa” bērnudārzs nestrādās. Ko darīt vecākiem, kuriem (nevienam no abiem) vasaras sezonā atvaļinājumu nav iespējams izmantot?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.