Trešdiena, 22. aprīlis
Armands, Armanda
weather-icon
+7° C, vējš 4.92 m/s, R vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

"Swedbank" Bauskas filiāles bijušajai vadītājai par noziegumiem ar klientu naudu piespriež sešus gadus cietumā (6)

 Zemgales rajona tiesa kādai “Swedbank” darbiniecei par noziedzīgām darbībām ar klientu naudu piespriedusi sešus gadus cietumā un likusi par labu bankai samaksāt 202 555 eiro, noskaidroja aģentūra LETA.

Bankas darbiniece apsūdzēta par nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem lielā apmērā, kā arī par dokumentu viltošanu mantkārīgā nolūkā, aģentūru LETA informēja prokuratūrā.

Tiesa apsūdzētajai piemēroja brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem, sabiedrisko darbu uz 420 stundām, kā arī papildsodu – probācijas uzraudzību uz trim gadiem.

Tiesa arī apmierināja pieteikto kaitējuma kompensāciju, no apsūdzētās par labu bankai piedzenot 202 555 eiro.

Austrumzemgales prokuratūra lietu tiesai nodeva 2025. gada oktobrī.

Ļaunprātīgi izmantojot savas pilnvaras, apsūdzētā no 2003. gada 11. septembra līdz 2020. gada 27. maijam bez klientu ziņas viņu vārdā noformēja attālināto bankas pakalpojumu līgumus, reģistrēja jaunu kodu karšu, kodu kalkulatoru un maksāšanas karšu izsniegšanu, pārtrauca depozītu un noguldījumu līgumus, noformēja aizdevuma līgumus un prettiesiski pārskaitīja klientu naudu, tādā veidā piekļūstot viņu finanšu līdzekļiem.

Lai slēptu darbības, viņa vienu daļu līdzekļu izmantoja citu klientu prasību segšanai.

Sieviete kopumā prettiesiski izmantojusi 19 personu maksāšanas līdzekļus, nodarot zaudējums 203 755 eiro apmērā.

Klientiem nodarītos materiālos zaudējumus ir atlīdzinājusi kredītiestāde, tādējādi iegūstot lietā cietušās personas statusu.

Prokurore ar tiesas piespriesto sodu ir apmierināta un neplāno lūgt tiesu sagatavot pilnu spriedumu.

Pārējās procesā iesaistītās personas spriedumu var pārsūdzēt Zemgales apgabaltiesā.

Latvijas Televīzija pērn ziņoja, ka apsūdzētā Larisa Bobrova vadīja Ogres un Bauskas klientu apkalpošanas filiāles. Darbinieci pieķēra pati banka, kas pievērsa uzmanību digitāli neaktīvajiem klientiem – pārsvarā senioriem, kuri neizmanto interneta banku.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri (6)

Grāmatvedis Caune
16:13 22.04.2026
Gribēja tikai pavairot kapitālus.Netaisnīgi!
Knabis
16:28 22.04.2026
Banka ka vienmēr paņēma kompensācijas, bet - vai aprāptie klienti arī saņēma kompensācijas? Vai viņi nemaz nezin ka ir apzagti?
Zagļi paši
16:30 22.04.2026
Man bērnam nobloķēja kontu ar 40€. Un ,ne ziņas ne miņas ka nauda būtu jāatdod. Klusē kā miroņi. . Bērnam pat parādu nebija.
Mum
17:50 22.04.2026
Kā vārdā darbīgo dāmu?
Tv
18:17 22.04.2026
Larisa Bobrova, ziņo LTV1 Dienas ziņās.
Janka
19:26 22.04.2026
17 gadus dragaaja? Nopietni? Muusu nauda bankaas ir drosiba.

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.