Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

EP deputāti pieprasa stingrākas sankcijas pret Krieviju

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti pieprasa stingrākas sankcijas pret Krieviju un jaunus centienus piešķirt Ukrainai Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts statusu, aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Extraordinary Plenary session on the situation in Ukraine.

Otrdien pieņemtajā rezolūcijā EP visstingrākajā veidā nosoda Krievijas nelikumīgo iebrukumu Ukrainā un pieprasa, lai Kremlis izbeigtu visas militārās darbības šajā valstī. EP arī nosoda Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko lomu šajā uzbrukumā.

Kā norāda Krastiņš, EP deputāti kategoriski noraida Krievijas retoriku par iespējamu masu iznīcināšanas ieroču izmantošanu, vienlaikus atgādinot Krievijai par tās starptautiskajām saistībām un brīdinot par konflikta kodoleskalācijas briesmām.

Deputāti arī aicina Eiropas Komisiju un ES dalībvalstis sadarbībā ar ANO humānās palīdzības aģentūrām un citām starptautiskajām partnerorganizācijām sniegt Ukrainai turpmāku neatliekamo humāno palīdzību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rezolūcijā ES iestādes tiek aicinātas strādāt pie tā, lai piešķirtu Ukrainai ES kandidātvalsts statusu. Jebkurai šādai procedūrai būtu jāatbilst Līguma par Eiropas Savienību 49.pantam, un tās pamatā būtu jābūt nopelniem, kā teikts tekstā. Tikmēr ES būtu jāturpina strādāt pie tā, lai panāktu Ukrainas integrāciju ES vienotajā tirgū saskaņā ar spēkā esošo ES un Ukrainas asociācijas nolīgumu, skaidro preses sekretārs.

Eiropas Parlamenta deputāti atzinīgi vērtē to, ka ES sankcijas pieņemtas tik ātri. Taču viņi arī vēlas plašākus ierobežojošos pasākumus, kuru mērķis ir stratēģiski vājināt Krievijas ekonomiku un rūpniecisko pamatu.

Viņi norāda, ka īpaši svarīgi būtu ierobežot svarīgāko Krievijas eksporta preču, piemēram, naftas un gāzes, importu. Būtu jāaizliedz jauni ES ieguldījumi Krievijā un jauni Krievijas ieguldījumi ES. Visas Krievijas bankas būtu jābloķē no Eiropas finanšu sistēmas, un Krievija būtu jāatslēdz no SWIFT sistēmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Virkne sankciju, tostarp atslēgšana no SWIFT, būtu jāpiemēro arī Baltkrievijai, pamatojoties uz tās tiešo atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā.

Rezolūcijas tekstā ES valstis tiek arī aicinātas ātrāk nodrošināt Ukrainai aizsardzības ieročus saskaņā ar ANO Statūtu 51.pantu, kas paredz individuālu un kolektīvu pašaizsardzību. Rezolūcija arī atbalsta pastiprinātu ES un Ukrainas sadarbību izlūkošanas jomā saistībā ar notiekošo agresiju.

Parlaments arī atzinīgi vērtē ES apņemšanos aktivizēt Pagaidu aizsardzības direktīvu, lai visiem Ukrainas iedzīvotājiem, kas bēg no kara, nodrošinātu tūlītēju piekļuvi aizsardzībai. Atbildība par to bēgļu uzņemšanu, kuri ierodas pie ES ārējām robežām, būtu vienlīdzīgi jāsadala starp visām ES valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mērķtiecīgas sankcijas pret atsevišķām personām, nekādu “zelta vīzu” bagātajiem Krievijas pilsoņiem

EP deputāti pieprasa ātri pieņemt mērķtiecīgas sankcijas pret atsevišķām personām, kas ir atbildīgas par augsta līmeņa korupciju Krievijā un Baltkrievijā, kā arī pret šo valstu vadībai pietuvinātiem oligarhiem un amatpersonām.

Rezolūcijā norādīts, ka ES dalībvalstīm un sabiedrotajām valstīm, kurās ir ieguldītājiem paredzētas sistēmas uzturēšanās atļaujas iegūšanai, proti, tā dēvētās zelta vīzas, būtu jāpārskata visi šādu uzturēšanās atļauju saņēmēji un jāanulē tās atļaujas, kas piešķirtas Krievijas privātpersonām ar lielu neto aktīvu vērtību un viņu ģimenēm, jo īpaši tām, kuras ir saistītas ar personām un uzņēmumiem, pret ko tiek vērstas sankcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau vēstīja, ka ceturtdien, 24.februārī, Krievijas armija iebruka Ukrainā, savukārt, otrdien arī Baltkrievijas armija iegāja Ukrainas teritorijā.

Kā ziņots, Ukraina oficiāli iesniegusi prasību pret Krieviju ANO Starptautiskajā tiesā Hāgā, svētdien paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

“Ukraina oficiāli iesniegusi prasību pret Krieviju ANO Starptautiskajā tiesā Hāgā. Pieprasām saukt Krieviju pie atbildības par jēdziena genocīds izkropļošanu, lai attaisnotu agresiju,” tviterī raksta Zelenskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš aicināja tiesu nekavējoties likt Krievijai pārtraukt karadarbību un sākt prasības izskatīšanu.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir vairākkārt paziņojis, ka iebrukuma mērķis ir novērst genocīdu pret krieviski runājošajiem Ukrainā.

Nedēļās pirms uzbrukuma Putins vairākkārt bez jebkādiem pierādījumiem apgalvoja, ka Ukraina vēloties iznīcināt krieviski runājošos Austrumukrainā. Viņš apšaubīja Ukrainas tiesības pastāvēt un nodēvēja Ukrainas valdību par neonacistu režīmu, ko atbalsta Rietumi.

Putins izteicās, ka Rietumi pieverot acis uz genocīdu, no kā ciešot četri miljoni cilvēku, ar to domājot krieviski runājošos Donbasa iedzīvotājus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.